Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СЕСТРИНСЬКЕ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ТА ДОГЛЯД ЗА ХВОРИМ ПІСЛЯ НАРКОЗУ.

Після переведення хворого до післяопераційної палати медична сестра повинна:

1. Здійснити контроль за пацієнтом, а саме:

Оцінити рівень свідомості. У ранній післянаркозний період відразу після пробудження у деяких пацієнтів виникають такі емоційні реакції: рухова активність, дезорієнтація, нерозбірливе мовлення. За наявності таких реакцій слід терміново викликати до палати лікаря.

Оцінити колір шкіри і видимих слизових оболонок. Огляд шкіри дає змогу виявити ознаки, які відображають адекватність анестезії і тяжкість стану пацієнта внаслідок оперативного втручання.

Блідість шкіри у ранній післяопераційний період може свідчити про переохолодження пацієнта під час операції, анемію або спазм периферичних судин.

Диференціювати причини блідості шкіри допомагає колір нігтьових лож і губ. За наявності анемії вони бліді, при централізації кровообігу мають ціанотичний відтінок.

Ціаноз шкіри може спостерігатися через серцеву, судинну або дихальну недостатності внаслідок порушення оксигенації крові в малому колі кровообігу.

Гіперемія шкіри може бути спричинена гіперкапнією, перегріванням під час операції, алергійною реакцією на введення лікарських препаратів під час наркозу.

Дуже важливий контроль за температурою тіла: у разі її подальшого зниження або критичного підвищення слід терміново викликати лікаря.

Оцінити функції зовнішнього дихання. Це повинна проводити медична сестра незалежно від стану шкірних покривів і видимих слизових оболонок. У план спостереження входить оцінювання прохідності верхніх дихальних шляхів.

Одним із небезпечних ускладнень з боку дихальної системи є обструкція дихальних шляхів, яка спричинена аспірацією шлункового вмісту внаслідок блювання в ранній післянаркозний період. Шлунковий вміст, що має виражену кислу реакцію, потрапляючи на голосові зв’язки, а потім проникаючи в трахею, може призвести до ларинго- або бронхоспазму з можливими подальшими порушеннями дихання та розвитком гіпоксії.

Для запобігання аспірації в післянаркозний період треба покласти хворого на бік. Якщо це неможливо у зв’язку з проведеним оперативним втручанням або індивідуальними особливостями пацієнта, хворого укладають горизонтально або в положення Тренделенбурга, повернувши голову набік.

Якщо виникає блювання, слід терміново очистити ротову порожнину марлевим тампоном або серветкою, потім аспірирувати вміст носової та ротової частини глотки за допомогою елект- ровідсмоктувача.

Оцінити функції кровообігу шляхом об’єктивного та суб’єктивного моніторингу. Об’єктивний моніторинг проводять за допомогою кардіомонітора, пульсоксиметра тощо. Суб’єктивну оцінку характеру пульсу визначає медична сестра.

За наявності патології потрібно терміново викликати до палати лікаря. АТ вимірюють кілька разів (через 5—10 хв).

Оцінити ранні післяопераційні ускладнення. Оцінюючи стан хворого в післянаркозний період, не можна забувати і про можливі ускладнення, що зумовлені операцією. Медична сестра, яка проводить спостереження за хворим, повинна оглянути ділянку післяопераційної рани, оцінити характер вмісту дренажу.

2. Здійснити контроль за пристроєм для анальгезії.

3. Провести знеболювання, яке призначив лікар.

4. Навчити хворого або його родичів методиці анальгезії, яка контролюється пацієнтом (АКП).

5. Створити атмосферу, що сприяє проведенню анальгезії (укладання пацієнта в зручне положення, розслаблення та нормальний сон, запобігання нудоті та блюванню, фізична активність та інші заходи, з врахуванням психологічного стану пацієнта).

6. Створити довірливі взаємини між медичним персоналом і хворими.

 

 


Читайте також:

  1. А – до відновлення, б – після відновлення.
  2. Акціонерні товариства випускають облігації на суму не більше 25 % від розміру статутного капіталу і лише після повної оплати всіх випущених акцій.
  3. Алгоритмічна конструкція повторення та її різновиди: безумовні цикли, цикли з після умовою та з передумовою.
  4. Афро-азійський світ після Першої світової війни.
  5. Біомаса - Кількість живої речовини на одиниці площі чи об'єму місцеперебування в момент спостереження. Визначається сумою біомаси усіх популяцій, що населяють дану екосистему.
  6. Вибіркове спостереження населення.
  7. Вивчення стороною захисту матеріалів кримінальної справи після закінчення досудового слідства.
  8. Види і способи вибіркового спостереження.
  9. ВИДИ СПОСТЕРЕЖЕННЯ В РІЗНИХ ТИПАХ ДОСЛІДЖЕННЯ
  10. Види статистичного спостереження.
  11. Види статистичного спостереження.
  12. Види статистичного спостереження.




Переглядів: 3615

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗНЕБОЛЮВАННЯ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЙ. | ТЕРМІНАЛЬНІ СТАНИ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.