Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Способи введення координат

Робота з системою координат в AutoCAD

Даний матеріал є фундаментальним, тому він актуальний для будь-якої версії програми (хоча і складений на базі AutoCAD 2013).

Основою необхідної для розуміння логіки побудов в багатьох САПР (у нашому випадку AutoCAD) є вміння працювати з системою координат, супутніми командами і властивостями. Почнемо, з вивчення ССК (світова система координат).

СКС це звичайна прямокутна система координат, початком якої є точка з координатами (0,0) лежить на перетин осей Х і Y (при створенні нового файлу перехрестя осей розташовується в лівому нижньому кутку простору моделі). Кожен збудований об'єкт має характерні точки, з присвоєними їм координатами, які відповідають за положення об'єкта в просторі моделі відносно початку координат ССК.

Визначальні точки примітивів (див.мал.):

Відрізок - початкова та кінцева точки.

Полілінії і багатокутники - вершини.

Кола, дуги, спіралі - центральна точка.

Всього в AutoCAD передбачено 5 варіантів завдання координат:

1. Інтерактивний спосіб.

2. Спосіб абсолютних координат.

3. Спосіб відносних прямокутних координат.

4. Спосіб відносних полярних координат.

5. Завдання напряму і відстані.

Інтерактивний спосіб завдання координат

Це найбільш простий. Полягає він у тому, що користувач клацаннями миші вказує координати розташування об'єктів. Основним недоліком цього способу є низька точність. Почасти ця проблема вирішується використанням різного роду прив'язок.

Спосіб абсолютних координат

Цей спосіб полягає у введенні чисельного значення координат в командному рядку. При цьому, координата х вказується першою; координата у - другою; чисельні значення координат розділяються між собою комою. Закінчується введення натисненням Enter.

У лівому нижньому кутку графічної зони розташована піктограма ССК, яка показує напрямок осей X, Y. При абсолютному способі завдання координат відлік ведеться з точки перетину осей координат, мають нульові координати (0, 0) . Точки, що лежать лівіше осі Yмають, негативні значення по координаті X; точки, що лежать нижче осі X , мають негативні значення по координаті Y.

Клацніть на інструменті "Відрізок" (або введіть команду Отрезок) і побудуйте прямокутник, послідовно вводячи координати кутів, як показано на малюнку.

Потренуйтеся самостійно в накресленні різних фігур, шляхом завдання абсолютних координат їх вершин. Звичайно ж, інтерактивний спосіб завдання координат і спосіб абсолютних координат можна поєднувати між собою.

Спосіб відносних прямокутних координат

При відносному способі завдання координат, координати X і Y задаються щодо останньої заданої точки. При цьому перед завданням числового значення координат ставиться знак "ет" - @. Наприклад, значення @5,0 говорить про те, що будується точка лежить правіше останньої точки на 5 одиниць по осі X. Значення @ 0, -10 - точка лежить нижче на 10 одиниць по осі Y.

Спробуйте побудувати квадрат, користуючись відносними координатами, як показано на малюнку. При цьому першу точку для побудови виберіть довільно.

Спосіб відносних полярних координат

При полярному способі завдання координат задаються два параметри:

1. відстань;

2. кут між нульовим напрямом полярної системи відліку і вектором, спрямованим від початку координат до шуканої точки. При позитивному завданні кута відлік ведеться проти годинникової стрілки (при негативному - за годинниковою стрілкою).

При завданні відносних полярних координат використовується два сецсимвола:

· Символ @ - означає, що координати беруться щодо останньої точки.

· Символ < - означає, що наступне за ним значення є величиною кута .

Наприклад, запис @ 10 < 30 - означає , що наступна точка лежить на відстані 10 одиниць і під кутом 30 ° щодо попередньої точки.

Спробуйте побудувати квадрат, користуючись відносними полярними координатами, як показано на малюнку. При цьому першу точку для побудови виберіть довільно.

Завдання напряму і відстані.

Цей спосіб вводу координат популярний серед користувачів при виконанні нескладних креслень із використанням таких примітивів як Отрезок, Полилиния, Сплайн, Прямая, Луч, Млиния. Для цього достатньо вказати лише першу точку для обраного примітива, а далі кожну наступну точку можна вводити у командному рядку однією цифрою перед тим задаючи напрям ліній за допомогою перехрестя миші.

Відображення значень координат

Лічильник координат служить для орієнтування на полі креслення - він змінює своє значення при русі курсору миші по графічному екрану. Лічильник може бути відключений, якщо натиснути на ньому праву кнопку миші і вибрати в контекстному меню команду Off (Откл) або ж клацнути на ньому лівою кнопкою миші. Аналогічними діями лічильник можна знову ввімкнути.

Координати, які відображаються у рядку стану, можуть бути статичними або динамічними. У статичній системі координат значення, що виводяться в рядку стану, змінюються тільки при визначенні точки. У свою чергу, при використанні динамічних координат (стандартна настройка) програма AutoCAD постійно відображає абсолютні координати, що визначають поточний стан курсору щодо початку координат користувальницької системи координат (КСК). При виконанні певних команд програма AutoCAD може також визначати положення курсора в полярних координатах (довжина - кут).

Одиниці виміру

До початку малювання необхідно продумати фізичний зміст одиниці креслення виходячи з того, який креслення потрібно створити. Можна перетворити креслення у відповідності з різними системами вимірювання, змінивши його масштаб.

Для вказівки розмірів об'єктів креслення використовуються одиниці креслення. Перед початком малювання необхідно вказати фізичний зміст одиниці креслення, виходячи з того, яке креслення потрібно створити. Потім на основі цієї угоди створюється креслення в натуральну величину.

Наприклад, наступні об'єкти можуть бути поданням двох будівель, кожне з яких має 125 метрів в довжину, або ж фрагментом деталі механізму з розмірами в міліметрах.

 


Читайте також:

  1. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  2. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
  3. Аналіз факторів і причин відхилень від плану введення виробничих потужностей і основних фондів
  4. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  5. Біологічні способи лікування ран.
  6. Валютний курс і способи його визначення
  7. Вантажообіг і координати магазинів, які обслуговуються
  8. Варіанти і способи вимірювань характеристик телефонних каналів
  9. Введення
  10. ВВЕДЕННЯ
  11. Введення
  12. Введення




Переглядів: 4543

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Полярна система координат | Крок вкл

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.