Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Зміцнення міжнародної стабільності

Ефективний механізм врегулювання суперечок

Система СОТ створює ефективний механізм для врегулювання торговельних суперечок. Після Другої світової війни торгуючі країни в ході переговорів погоджували правила торгівлі, які зараз діють у рамках СОТ. Вони містять у собі зобов'язання щодо розгляду своїх суперечок у СОТ і незастосування однобічних дій.

Кожна суперечка, що виноситься у СОТ, розглядається насамперед з огляду на діючі норми і правила. Після ухвалення рішення країни концентрують свої зусилля на його виконанні, і, можливо, наступному перегляді норм і правил шляхом переговорів. З моменту створення СОТ в 1995 році близько 200 торговельних суперечок було винесено на її розгляд. Угоди СОТ створюють правову основу для ухвалення чіткого рішення.

Число суперечок, які виносяться у СОТ, постійно збільшується. Це свідчить не про наростання напруженості у світі, а скоріше про зміцнення економічних зв'язків і довіру країн, до даної системи врегулювання суперечок.

Торговельна система СОТ допомагає здійсненню торгівлі і забезпечує країни конструктивним і справедливим механізмом для врегулювання суперечок з торгових питань, тим самим створюючи і зміцнюючи міжнародну стабільність і співробітництво.

Яскравим прикладом впливу торгівлі на міжнародну безпеку є торгова війна 1930-х років, коли країни змагалися у зведенні протекціоністських торгових бар'єрів. Це збільшило Велику депресію і зіграло визначну роль у розв'язанні Другої світової війни.

Повторення передвоєнної напруги у торгівлі після Другої світової війни в Європі удалося уникнути через розвиток міжнародного співробітництва у торгівлі вугіллям і чорними металами в рамках Європейського об'єднання вугілля і стали, що слугувало основою для створення в майбутньому Європейського Союзу. У світовому масштабі було засновано Генеральну угода з тарифів і торгівлі (ГАТТ), перетворену у 1995 році у Світову організацію торгівлі (СОТ).

Система довела свою життєздатність, тому що політичний конфлікт між країнами із сформованими стабільними торговими відносинами менш ймовірний. Крім того, люди, які більш забезпечені і благополучні, виявляють меншу схильність до конфліктів.

Система ГАТТ/СОТ, у якій угоди укладають шляхом консенсусу в результаті переговорів і правила угод неухильно виконуються, також є важливим інструментом зміцнення довіри. Коли уряд упевнений у тому, що інші країни не піднімуть свої торгові бар'єри, у нього не виникає спокуси зробити те ж саме. Держави також будуть набагато більш готові до співробітництва одна з одною, і це дозволить уникнути ситуацій, подібних до торгової війни 1930-х років.

 


Читайте також:

  1. Важливим елементом міжнародної правосуб’єктності держави є її імунітет, що витікає з принципу суверенної рівності держав.
  2. Види міжнародної торгівлі
  3. Вплив нестабільності ЕРС стабілітрона на вихідну напругу ПСН
  4. ГІГІЄНІЧНІ ОСНОВИ ОХОРОНИ ТА ЗМІЦНЕННЯЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ
  5. Глобалізація міжнародної економіки. Суперечливість процесу глобалізації: прогресивні і негативні наслідки.
  6. Грудня 1999 р. у м. Гельсінкі Європейська Рада схвалила спільну стратегію ЄС щодо України, спрямовану на зміцнення стратегічного партнерства з Україною.
  7. Державне регулювання міжнародної конкурентоспромож­ності підприємства: методи й інструментарій
  8. Державне регулювання міжнародної торгівлі
  9. Державне регулювання міжнародної торгівлі
  10. Державне регулювання міжнародної торгівлі послугами
  11. Державне регулювання міжнародної торгівлі послугами
  12. Державне регулювання міжнародної торгівлі послугами




Переглядів: 575

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Забезпечення рівних шансів для всіх учасників | Світова організація торгівлі і медичні препарати

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.