Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ОБЛІК ЗАПАСІВ

ТЕМА 6

 

6.1. Характеристика, класифікація та оцінка запасів, задачі їх обліку

Бюджетні установи в процесі своєї діяльності систематично придбавають і використовують різні матеріальні активи: сировину і ма­теріали, будівельні і господарські матеріали, матеріали для учбових і наукових цілей, продукти харчування, медикаменти і перев'язу­вальні засоби, паливо, пальне і мастильні матеріали, малоцінні та швидкозношувані предмети й інші запаси.

Запаси — це оборотні активи в матеріальній формі, які належать установі та забезпечують її функціонування (або знаходяться в про­цесі виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг) і бу­дуть використані, як очікується, протягом одного року.

Бюджетні установи згідно зі своїми цілями і задачами виконують різні функції, тому склад запасів, що знаходяться в їх розпорядженні, може бути найрізноманітнішим. Важливою умовою організації облі­ку запасів є їх правильне групування (класифікація).

Групування запасів відповідає найменуванням рахунків класу 2 «Запаси» Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ: 20 «Виробничі запаси»; 21 «Тварини на вирощуванні і відгодівлі»; 22 «Малоцінні та швидкозношувані предмети»; 23 «Матеріали і продукти харчування»; 24 «Готова продукція»; 25 «Продукція сільськогосподарського виробництва».

На рахунку 20 «Виробничі запаси» обліковується обладнання, що має бути встановлене на об'єктах, які будуються або реконструюють­ся, будівельні матеріали, конструкції, деталі та інші матеріальні цінно­сті, придбані за рахунок коштів, виділених на капітальне будівництво, матеріали для науково-дослідних робіт, а також спеціальне обладнан­ня, придбане для виконання науково-дослідних робіт за господарськи­ми договорами. Рахунок 20 розподіляється на такі субрахунки: 201 «Сировина і матеріали»; 202 «Обладнання, конструкції і деталі до установки»; 203 «Спецобладнання для науково-дослідних робіт за господарсь­кими договорами»; 204 «Будівельні матеріали»; 205 «Інші виробничі запаси».

Молодняк всіх видів тварин і тварини на відгодівлі, птахи, кролі, хутрові звірі, сім'ї бджіл, доросла худоба, вибракувана з основного стада, худоба, прийнята від населення для реалізації незалежно від її вартості обліковуються на рахунку 21 «Тварини на вирощуванні і від­годівлі» з розподілом на субрахунки: 211 « Молодняк тварин на вирощуванні»; 212 «Тварини на відгодівлі»; 213 «Птиця»; 214«Звірі»; 215 «Кролі»; 216 «Сім'ї бджіл»; 217 «Доросла худоба, вибракувана з основного стада»; 218 «Худоба, прийнята від населення для реалізації».

Для обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів, які не увійш­ли до складу необоротних активів оскільки термін їх корисної експлуа­тації складає менше ніж одного року, передбачений рахунок 22 «Мало­цінні та швидкозношувані предмети» з розподілом на такі субрахунки: 221 «Малоцінні та швидкозношувані предмети, що перебувають на складі і в експлуатації»; 222 «Малоцінні та швидкозношувані предмети спеціального при­значення».

Матеріали і продукти харчування, які знаходяться в установі, облі­ковуються на рахунку 23 «Матеріали і продукти харчування», який має такі субрахунки: 231 «Матеріали для учбових, наукових та інших цілей»; 232 «Продукти харчування»; 233 «Медикаменти і перев'язувальні засоби»; 234 «Господарські матеріали і канцелярське приладдя»; 235 «Паливо, горючі і мастильні матеріали»; 236 «Тара»; 237 «Матеріали в дорозі»; 238 «Запасні частини до машин і обладнання»; 239 «Інші матеріали».

Для обліку виробів виробничих (навчальних) майстерень призна­чений рахунок 24 «Готова продукція». Облік готових виробів, вигото­влених у виробничих (навчальних) майстернях, а також готової дру­кованої продукції ведеться на субрахунку 241 «Вироби виробничих (навчальних) майстерень».

Для обліку протягом року продукції сільських і навчально-дослід­них господарств призначений субрахунок 251 «Продукція підсобних (учбових) сільських господарств» рахунка 25 «Продукція сільського­сподарського виробництва».

У бухгалтерському обліку бюджетних установ запаси, в тому числі отримані і передані безоплатно у встановленому чинним законодав­ством порядку, оцінюються по балансовій вартості, яка поділяється на: первісну, справедливу, відновлену.

Первісна вартість — це вартість придбання, отримання та вигото­влення запасів.

Справедлива вартість — це первісна вартість запасів, отриманих установою безкоштовно.

Відновлена вартість — це первісна вартість запасів, змінена після проведення їх переоцінки.

Оцінка матеріальних запасів у бюджетних установах має дві особ­ливості:

1)витрати на наймання транспорту для перевезення матеріальних запасів не збільшують балансову вартість придбаних запасів; вони списуються на видатки по коду економічної класифікації видатків 1135 «Оплата транспортних послуг і утримання транспортних засобів»;

2)сума податку на додану вартість, сплаченого при закупівлі мате­ріальних запасів, не збільшує балансову вартість придбаних запасів. Вона списується на видатки установи по відповідному коду економіч­ної класифікації видатків при закупівлі запасів за рахунок коштів за­гального фонду кошторису, а також спеціального фонду, якщо уста­нова не зареєстрована як платник ПДВ, в іншому випадку — до скла­ду податкового кредиту).


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. Автоматизовані форми та системи обліку.
  4. Акції та їх облік
  5. Акції та їх облік
  6. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  7. Аналіз запасів
  8. Аналітичний та синтетичний облік ГП
  9. Аудит матеріально-виробничих запасів
  10. Аудит матеріально-виробничих запасів
  11. Аудит на підприємствах з комп’ютеризованим бухгалтерським обліком
  12. Аудит на підприємстві з кмп’ютеризованим бухгалтерським обліком.




Переглядів: 530

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік зносу необоротних активів | Документальне оформлення операцій щодо руху запасів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.