Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лекція 12 Особливості технології 100VG-AnyLAN

 

Технологія 100VG-AnyLAN відрізняється від класичного Ethernet в значно більшому ступені, чим Fast Ethernet. Головні відмінності перераховані нижче.

- Використовується інший метод доступу Demand Priority, який забезпечує справедливіший розподіл пропускної спроможності мережі в порівнянні з методом CSMA/CD. Крім того, цей метод підтримує пріоритетний доступ для синхронних застосувань.

- Кадри передаються не всім станціям мережі, а тільки станції призначення.

- У мережі є виділений арбітр доступу - концентратор, і це помітно відрізняє дану технологію від інших, в яких застосовується розподілений між станціями мережі алгоритм доступу.

- Підтримуються кадри двох технологій - Ethernet і Token Ring (саме ця обставина дала добавку ANYLAN в назві технології).

- Дані передаються одночасно по 4 парам кабелю UTP категорії 3. По кожній парі дані передаються із швидкістю 25 Мбіт/с, що в сумі дає 100 Мбіт/с. На відміну від Fast Ethernet в мережах 100VG-AnyLAN немає колізій, тому вдалося використовувати для передачі всі чотири пари стандартного кабелю категорії 3. Для кодування даних застосовується код 5В/6В, який забезпечує спектр сигналу в діапазоні до 16 Мгц (смуга пропускання UTP категорії 3) при швидкості передачі даних 25 Мбіт/с.

Метод доступу Demand Priority заснований на передачі концентратору функцій арбітра, вирішального проблему доступу до середовища, що розділяється. Мережа 100VG-AnyLAN складається з центрального концентратора (кореневого) і сполучених з ним кінцевих вузлів і інших концентраторів (рис. 1).

Допускаються три рівні того, що каскадує. Кожен концентратор і мережевий адаптер l00VG-AnyLAN повинні бути налаштований або на роботу з кадрами Ethernet, або з кадрами Token Ring, причому одночасно циркуляція обох типів кадрів не допускається.

Концентратор циклічно виконує опит портів. Станція, охоча передати пакет, посилає спеціальний низькочастотний сигнал концентратору, запрошуючи передачу кадру і указуючи його пріоритет. У мережі l00VG-AnyLAN використовуються два рівні пріоритетів - низький і високий. Низький рівень пріоритету відповідає звичайним даним (файлова служба, служба друку і тому подібне), а високий пріоритет відповідає даним, чутливим до тимчасових затримок (наприклад, мультимедіа). Пріоритети запитів мають статичну і динамічну складові, тобто станція з низьким рівнем пріоритету, що довго не має доступу до мережі, отримує високий пріоритет.

 

 

 

Рис. 1 - Мережа 100VG-AnyLAN

 

Якщо мережа вільна, то концентратор вирішує передачу пакету. Після аналізу адреси одержувача в прийнятому пакеті концентратор автоматично відправляє пакет станції призначення. Якщо мережа зайнята, концентратор ставить отриманий запит в чергу, яка обробляється відповідно до порядку надходження запитів і з урахуванням пріоритетів. Якщо до порту підключений інший концентратор, то опит припиняється до завершення опиту концентратором нижнього рівня. Станції, підключені до концентраторів різного рівня ієрархії, не мають переваг по доступу до середовища, що розділяється, оскільки рішення про надання доступу ухвалюється після проведення опиту всіма концентраторами опиту всіх своїх портів.

Залишається неясним питання - яким чином концентратор дізнається, до якого порту підключена станція призначення? У всіх інших технологіях кадр просто передавався всім станціям мережі, а станція призначення, розпізнавши свою адресу, копіювала кадр в буфер. Для вирішення цього завдання концентратор дізнається адреса MAC станції у момент фізичного приєднання її до мережі кабелем. Якщо в інших технологіях процедура фізичного з'єднання з'ясовує зв'язність кабелю (link test в технології 10Base-T), швидкість роботи порту (процедура auto-negotiation в Fast Ethernet), то в технології l00VG-AnyLAN концентратор при встановленні фізичного з'єднання з'ясовує адресу MAC станції. І запам'ятовує його в таблиці адрес MAC, аналогічній таблиці моста/комутатора. Відмінність концентратора 100VG-AnyLAN від моста/комутатора в тому, що у нього немає внутрішнього буфера для зберігання кадрів. Тому він приймає від станцій мережі тільки один кадр, відправляє його на порт призначення і, поки цей кадр не буде повністю прийнятий станцією призначення, нових кадрів концентратор не приймає. Отже ефект середовища, що розділяється, зберігається. Поліпшується тільки безпека мережі - кадри не потрапляють на чужі порти, і їх важче перехопити.

Технологія l00VG-AnyLAN підтримує декілька специфікацій фізичного рівня. Первинний варіант був розрахований на чотири неекрановані виті пари категорій 3,4,5. Пізніше з'явилися варіанти фізичного рівня, розраховані на дві неекрановані виті пари категорії 5, дві екрановані виті пари типу 1 або ж два оптичних багатомодових оптоволокна.

Важлива особливість технології l00VG-AnyLAN - збереження форматів кадрів Ethernet і Token Ring. Прихильники l00VG-AnyLAN стверджують, що цей підхід полегшить міжмережева взаємодія через мости і маршрутизатори, а також забезпечить сумісність з існуючими засобами мережевого управління, зокрема з аналізаторами протоколів.

Не дивлячись на багато хороших технічних рішень, технологія l00VG-AnyLAN не знайшла великої кількості прихильників і значно поступається по популярності технологіями Fast Ethernet. Тому при необхідності тонкого забезпечення якості обслуговування застосовують (або збираються застосовувати) технологію АТМ. А для мереж, в яких немає необхідності підтримувати якість обслуговування на рівні сегментів, що розділяються, звичнішою виявилася технологія Fast Ethernet. Тим більше що для підтримки дуже вимогливих до швидкості передачі даних застосувань є технологія Gigabit Ethernet, яка, зберігаючи спадкоємність з Ethernet і Fast Ethernet, забезпечує швидкість передачі даних 1000 Мбіт/с.


Читайте також:

  1. D і 3D технології креслення в AutoCAD
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. OLAP-Технології
  4. PR-ІНСТРУМЕНТАРІЙ І МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ
  5. PR-технології у виборчій кампанії.
  6. PR-технології.
  7. VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці
  8. VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта
  9. Web-технології
  10. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  11. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.
  12. Аграрне виробництво і його особливості




Переглядів: 833

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Gigabit Ethernet на витій парі категорії 5 | Проблема управління потоком даних при повнодуплексній роботі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.