Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Посилання

Представлення заголовків

Заголовки класифікаційних рубрик можуть вказувати на передбачений зміст та складаються з однієї чи кількох словосполук, поєднаних між собою. Однак, заголовки можуть вказувати на зміст, використовуючи одну або більше чітко визначених частин, розділених крапкою з комою. Кожну частину такого складного заголовка треба розуміти як окремий заголовок. Такий тип заголовка використовується, коли бажано позначити разом різні види об’єкта, якщо його не можна зручно назвати одною словосполукою.

 

Приклад: А42С 5/00 Фурнітура або оздоблювальні матеріали для

капелюхів або шапок

А41D 10/00 Піжами: нічні сорочки

 

Заголовок класу, підкласу або групи, допоміжний заголовок або примітка може містити словосполуку в дужках, що посилається на іншу рубрику Класифікації. Така словосполука, названа посиланням, показує, що об’єкт, який указує посилання, охоплено тією рубрикою (або рубриками) Класифікації, на яку посилаються.

Приклад: А01F 7/00 Молотарки ( з ціпами А01F 9/00)

Функції посилань

 

Посилання має одну з таких функцій:

(а) - обмеження охоплювальної області -Такий вид посилання називають обмежувальним. Воно визначає об’єкт, який перенесено на інше місце, де його охоплено, навіть якщо він явно охоплений заголовком рубрики, де розташовано це посилання. Такий вид посилання дуже важливий для належного розуміння та користування рубрикою, де розташовано це посилання. ( див. напр. групу А01F 7/00) Обмежувальне посилання:

1. вилучає зазначений об’єкт з обсягу даної рубрики класифікації, коли цей об’єкт міг би в іншому разі задовольняти усі вимоги цієї рубрики класифікації та визначення, тобто, коли він міг би бути охоплений цією рубрикою;

2. указує на рубрику (рубрики), де об’єкт треба класифікувати.

У класифікаційних визначеннях обмежувальні посилання подані у формі таблиці під заголовком: «Цей клас (ця група) не охоплює».

(б) - зазначення пріоритету -посилання, яке вказує, що інша рубрика «має перевагу». Воно використовується коли об’єкт може бути скласифіковано в двох рубриках, або в різних рубриках охоплено різні аспекти об’єкта, бажано, щоб цей об’єкт був скласифікаваний тільки в одній з цих рубрик. Таке зазначення пріоритету трапляється частіше на рівні підгруп. У деяких випадках, коли це стосується кількох груп, воно може бути замінено приміткою на вищому рівні ( див. напр. , Прим. (2) після заголовка підкласу А61М). Зазначення пріоритету є фактично свого роду обмежувальним посиланням.

(в)- указівка – з метою допомоги користувачеві під час класифікування або пошуку в деяких місцях Класифікації розміщено посилання, які вказують, де міститься споріднений об’єкт ( див. напр. , групу А61Н 33/14). Наводимо приклади таких посилань:

1. посилання у функціонально-зорієнтованих місцях, що вказують на місце розташування об’єкта, якщо він спеціально пристосований, використовується для особливого призначення або включений до більшої системи ;

2. інформаційні посилання. Які вказують місцезнаходження об’єкта, що становить інтерес для пошуку, але не охоплюється тією класифікаційною рубрикою, в якій наведено це посилання.

Обмежувальні по вислання ( визначені у підпунктах (а) та (б) вище) містяться як у схемах класифікації, так і в електронному додатку, в різних форматах. Для зручності читання схем та збільшення обсягу корисної для пошуку, близької за значенням, інформації посилання поступово переносять із класифікаційних схем до електронного додатка МПК .

 


Читайте також:

  1. Абсолютні й відносні посилання у формулах
  2. Посилання
  3. Посилання
  4. Посилання на інші аркуші в межах однієї книги.
  5. Посилання на літературу в тексті та оформлення списку літератури




Переглядів: 1063

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Допоміжні заголовки | ПРИМІТКИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.