Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Властивості та особливості полімерної фази в латексі

Властивості полімеру латексу в кінцевому рахунку визначають властивостями матеріалів і виробів , які виготовленні з використанням латексу. Вибір хімічної природи полімеру латексу для конкретного використанням нічим, в основному, не відрізняється від вибору полімеру в блоці. Так для виготовлення масло-бензостійких виробів необхідно використовувати бутадієн-нітрильні латекси, для виробів, стійких до дії концентрованих кислот і лугів, -фтор-сополімерні латекси, для виробів, до яких висувають вимоги низького модуля, високої еластичності, високої міцності,- натуральний латекс. Структура макромолекул в латексних частках, в принципі, не відрізняється від структури макромолекул в блоці. Однак є ряд специфічних особливостей полімерів товарних латексів, обумовлених як умовами отримання латексу , так як і умовами його переробки.

В більшості випадків до полімеру латексу не пред’являються вимоги – відсутність гелю. Більш того , для деяких латексів процес їх виготовлення отримання зшитого полімеру (хлоропренові латекси виготовлення Республіки Вірменія Л-7,Л-4,Л-М.бутадієн-стирольні латекси високотемпературної полімеризації , з високою конверцією мономерів, у відсутності регуляторів).

При визначених умовах синтезу латексів їх полімерні частинки можуть мати гетерогенну структуру.

Дрібна подача одного з сомономерів у ході процесу полімеризації може призвести до утворення гетерогенної структури частин полімеру латексу, коли один із сомономерів концентрується у центрі полімеру латексу , а інший – на її периферії. Це найбільш характерно для сополімерів, сомономери яких відрізняються полярністю. Так гетерогенна структура частин відмічена у латексів сополімерів стиролу і етил акрилату, карбоксилвмісних бутадієн-стирольних латексів [3, с. 19; 7, 8]. Концентрування на поверхні частин полярних груп може призвести до зміни колоїдно-хімічних властивостей латексу і, конкретно, його стійкості до різних дій.

На відміну від каучуків, які при виділенні і промивці звільнюються від великої частини емульгаторів, електролітів і інших некаучукових речовин, латекси поступають на переробку з всіма компонентами водної фази. Речовини, які входять в склад водної фази, залишаються в полімері, якщо не прийняті спеціальні прийоми їх видалення, можуть вагомо змінити властивості виробів і матеріалі, які виготовляють.

При переробці латексів звичайними методами латексної технології (пряме мочання, іонне відкладення, желатинування, вспінювання тощо) та при переробці полімерів в блоці ,латексний полімер не піддається механічним діям (вальціювання, екструзія), призводять до деструкції полімеру. Тому при переробці латексу залишається початкова молекулярна маса полімеру і його молекулярно-масовий розподіл, що позитивно відбивається на фізико - механічних властивостях отриманих виробів.

З іншого боку, полімери деяких синтетичних латексів (наприклад, синтетичного 1-4 цис-поліізопрена) мають більш нижчу молекулярну масу при порівнянні з відповідними полімерами в блоці внаслідок можливої деструкції, яка протікає при емульгуванні розчину каучуку, відгонки розчинника, концентруванні.

Важливою характеристикою полімеру латексу є його пласто-еластичні властивості, які залежать як і у полімерів в блоці від молекулярної маси полімеру , його молекулярно масового розподілу, ступені структуруванні, рухливості сегментів макромолекул. Ці властивості визначають можливість деформації латексних глобул, характер і ступінь їх коалесценції, впливають на плівкоутворення і структуру плівок, осадові явища, і, в кінцевому рахунку, впливають на властивості виготовленого виробу.

Відомо, що бутадієн-стирольні латекси є плівкоутворюючими тільки при складі стирольних ланок в складі сополімера не більше 65%.При більш високому складі стирольних ланок в результаті зменшення рухливості сегментів макромолекул , підвищення жорсткості знижується властивість до деформації латексних частинок і їх коалесценції , що призводить до порушення плівкоутворення. Надмірний ступінь вулканізації полімеру, що проведена на стадії латексу, може повністю виключити плівкоутворення навіть такого неперевершеного плівкоутворюючого латексу, як натуральний. Ряд даних [9,10] свідчить про те, що пластоеластичні

Рис.1.2. Вплив складу зв'язаного стиролу в полімері бутандієн-стирольного латекса на плівкоутворення латекса і властивості плівок : А-область , в якої латекс плівкоутворюючий;Б-область , в якої латекс неплівкоутворюваний ;1-місцнімть при розтягу :2-подовження

 

властивості полімеру, що визначають здатність латексних часток до деформації та їх коалесценції, можуть спричиняти вплив на деякі колоїдні властивості латексу: реологічну поведінку, стійкість до зовнішніх впливів. Причини цього, з точки зору авторів, пов’язані з різним характером агресії полімерних часток, що відрізняються пластоеластичними властивостями.

 


Читайте також:

  1. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  2. VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці
  3. VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта
  4. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  5. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.
  6. Аграрне виробництво і його особливості
  7. Аграрне право як галузь права, його історичні витоки та особливості.
  8. Адгезиви на основі латексів у взуттєвій промисловості
  9. Аеродинамічні властивості колісної машини
  10. Аналізатори людини та їхні властивості.
  11. Аналізатори людини та їхні властивості.
  12. АНАТОМІЯ І ФІЗІОЛОГІЯ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА ПЕРИФЕРИЧНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ, ЇЇ ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ




Переглядів: 717

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поверхня розділу полімер-вода | Вміст в латексі полімерної фази

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.