Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поверхня розділу полімер-вода

Якими б не були закономірності процесу отримання латексу, він завершується утворенням дисперсної колоїдної системи, полімерні частинки якої мають на своїй поверхні стабілізуючий, адсорбційний шар емульгатора. Адсорбційна насиченість емульгатором частинок синтетичних латексів може лежати в межах від 10 до 100%, але, зазвичай, складає 30…70%. Насиченість частинок штучних латексів, як правило, складає 100%. При додатковому введенні емульгатора в латекс, частки якого ненасичені, відбувається подальша адсорбція емульгатора на поверхні частинок. В межі наступає повне насичення поверхні латексних часток емульгатором, а його концентрація у водній фазі в цьому випадку відповідає критичній концентрації міцелоутворення (ККМ). Однак, якщо природа додатково введеного емульгатора відрізняється від природи емульгатора уже присутнього в латексі, може відбуватися витіснення з поверхні часток одного емульгатора іншим.

Кількість адсорбованого на поверхні часток емульгатора і вільного емульгатора у водній фазі латексу залежить від ряду факторів:

- сумарної поверхні часток латексу, яка визначається ступенем дисперсності полімеру і його концентрації в латексі;

- величини молекулярної площадки емульгатора в насиченому адсорбційному шарі, що залежить від молекулярної структури, адсорбційної активності емульгатора і природи полімеру латексу [3];

- значення ККМ емульгатора у водному середовищі.

Хімічна природа і структура адсорбційного шару на поверхні часток латексу, як буде показано нижче, визначають багато колоїдно-хімічних і технологічних властивостей латексу. Тут же відзначимо, що вплив адсорбційного шару на колоїдно-хімічні і технологічні властивості латексу зумовлено, з одного боку, тим, що адсорбція на поверхні частинок емульгатора з’єднує часткам полімеру латексу заряд (у випадку аніоноактивних ПАР – від’ємний), а, з іншого боку, наявністю гідратної оболонки, що утворюється внаслідок гідратації молекул і іонів емульгатора, адсорбованого на поверхні частинок.

В латексах, полімер яких містить функціональні групи, наприклад, карбоксильні, захисний адсорбційний шар і заряд частинок утворюються не лише за рахунок гідратованих молекул і іонів емульгатора, але і за рахунок частин функціональних груп полімерів, які знаходяться на поверхні. В цьому випадку латекс може мати невеликий вміст емульгатора або зовсім може бути отриманий без нього. Більш детальніше про структуру і параметри гідрато-адсорбційного шару синтетичних латексів наведено В.В.Лєбєдєвим [4] і В.Л.Кузніцовим[5, 6].

Данні про природу речовин, що адсорбуються на частинках натурального латексу, дуже обмеженні . Вважається, що поверхня розділу полімер – вода в натуральному латексі представляє собою гідратовані протеїни і мила жирних кислот, хоча хімічний склад адсорбційних на поверхні частин визначають завдяки складу білків, ідентифікованих у водній фазі.

 


Читайте також:

  1. Активи, що реалізуються повільно (А3) – це статті 2-го розділу активу балансу, які включають запаси та інші оборотні активи (рядки 100 до 140 включно, а також рядок 250).
  2. Відповідно до розділу 5 Тимчасового регламенту Кабінету Мі­ністрів України концепція повинна мати шість розділів.
  3. Діагностична модель розділу річного плану. Педагогічний аналіз за минулий рік визначення недоліків та їх ґрунтування
  4. Для крильчастих роторів поверхня обмаху становить
  5. Завдання до розділу
  6. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО РОЗДІЛУ
  7. Залежно від підрозділу, діяльність якого покладена в основу виробничої структури, розрізняють цехову, безцехову, корпусну та комбінатську виробничі структури.
  8. Заняття № 1 Види бойових документів, які розробляються командиром підрозділу (начальником служби) в бою.
  9. Лексикологія як розділ мовознавства. Предмет і завдання розділу
  10. Мал.1. Фронтальна поверхня півкуль мозку дельфіна-афаліни.
  11. Мета лекції: ознайомити з особливостями планування витрат при різних видах пересування продукції та методикою визначення прибутку на рівні підрозділу, підприємства.
  12. Методичні рекомендації до вивчення розділу 1.3.




Переглядів: 645

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Водна фаза | Властивості та особливості полімерної фази в латексі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.