Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальна характеристика документів і форм FIATA

9.2.1. Сертифікат експедитора про одержання вантажу (FIATA FCR)

FIATA FCR - сертифікат одержання вантажу експедитором, що діє як агент відправника вантажу (в окремих випадках - одержувача) і підтверджує прийняття експедитором вантажу у своє розпорядження.

Видаючи FIATA FCR, експедитор свідчить, що він одержав визначений вантаж, разом з безвідкличними інструкціями з розпорядженням для відправлення його вантажоодержувачу чи для збереження, до одержання розпоряджень вантажоодержувача.

Ці інструкції можуть бути змінені чи скасовані, тільки у випадку, якщо оригінал FIATA FCR буде повернутий експедитору, який його видав, і за умови, якщо останній буде мати можливість діяти відповідно таким змінам чи інструкціям по їх скасуванню.

FIATA FCR видається експедитором після одержання їм партії вантажу.

Експедитор несе відповідальність за організацію транспортування вантажу відповідно до умов, зазначених на звороті FIATA FCR.

Відправник вантажу, одержавши і пред'явивши FIATA FCR вантажоодержувачу, у такий спосіб доводить, що їм виконані відповідні транспортні умови торгово-закупівельного контракту: цілком, у разі EXW, FCA, СРТ, або частково, у разі FOB.

Після вручення FIATA FCR вантажоодержувачу, відправник вантажу не має права яким-небудь іншим образом розпорядитися вантажем, не одержавши назад від вантажоодержувача FIATA FCR і не повернувши його експедитору.

Для вантажоодержувача, що здійснює оплату за товар, FIATA FCR є гарантією того, що вантаж знаходиться вже поза контролем відправника вантажу, але під контролем експедитора, що видав FCR.

При видачі FIATA FCR експедитор гарантує, що:

а) він, чи його агент прийняв зазначену в FCR партію вантажу і що право розпорядження цим вантажем належить винятково йому;

b) вантаж знаходиться зовні в доброму стані і відповідає вимогам транспортування;

c) подробиці, зазначені в документі, відповідають інструкціям, що він одержав;

d) умови документів по фрахту (коносамента й інших) не суперечать зобов'язанням, що він прийняв на себе відповідно до документа FIATA FCR.

FIATA FCR - необоротний документ, такий що не повертається експедитору після доставки вантажу одержувачу.

9.2.2. Сертифікат експедитора про транспортування вантажу (FIATA FCT)

FATA FCT - сертифікат експедитора, що діє як агент відправника вантажу (одержувача), свідчить, що експедитор прийняв вантаж у своє розпорядження для наступного транспортування.

Видаючи FIATA FCT, експедитор засвідчує, що він прийняв на себе відповідальність за відправлення і доставку визначеного вантажу відповідно до інструкцій, які отримані від відправника вантажу.

FIATA FCT видається експедитором після одержання їм партії вантажу.

Експедитор несе відповідальність за організацію транспортування вантажу до місця призначення відповідно до умов, зазначених на звороті FIATA FCT, при цьому він несе відповідальність за дії свого агента по місцю призначення і за ретельний вибір третіх осіб, що залучаються їм до транспортування.

Видаючи документ FIATA FCT, експедитор гарантує, що:

a) він чи його агент прийняв зазначену в документі партію вантажу і що право розпорядження вантажем належить винятково йому;

b) вантаж знаходиться зовні у нормальному стані і відповідає вимогам транспортування;

c) подробиці документа відповідають інструкціям, що він одержав;

d) умови документів по фрахту (коносамента й інших) не суперечать зобов'язанням, що він прийняв відповідно до документа FIATA FCT;

e) відповідальність за страхування партії вантажу погоджена;

f) визначена кількість виданих оригіналів документа.

Відправник вантажу може шляхом надання одного з оригіналів FCT у банк одержати обговорену в контракті купівлі-продажу суму.

FIATA FCT- це оборотний документ, оскільки доставка вантажу може бути завершена тільки після надання одержувачем експедитору (його агенту) індосируваного відповідним чином оригіналу документа.

9.2.3. Складське свідчення FIATA (FWR)

FWR- це свідчення, яке застосовується експедитором при здійсненні складських операцій. Воно містить уніфіковані характеристики, порядок і умови збереження вантажу.

Інформація в документі FWR указує точні зведення про права власника індосируваного документа, а також містить інформацію про вантаж, умови його складування, обов'язках і відповідальності експедитора, передачі прав і передачі вантажу.

Видаючи FIATA FWR, експедитор гарантує, що:

a) він прийняв зазначену в FWR партію вантажу і право розпорядження цим вантажем належить винятково йому;

b) вантаж знаходиться зовні у нормальному стані;

c) зміст документа відповідає характеристикам отриманого їм вантажу;

d) відповідальність за страхування збереження партії вантажу погоджена з особою, що здає вантаж на збереження.

FWR не є "гарантійною квитанцією" ("resepisse warrant"), що представляє собою формальний документ, визнаний як гарантія відповідно до чинного законодавства. Тому, видача FWR замість "гарантійної квитанції" неприпустима. Якщо ж випуск юридично визнаного документа цього типу не потрібен, то FWR може бути використаний майже у всіх випадках. Його комерційний характер є практично такої ж, дії як і "гарантійна квитанція".

9.2.4. Мультимодальний транспортний коносамент FIATA (FBL)

FBL - мультимодальний транспортний коносамент FIATA, оборотний документ експедитора, що приймає на себе обов'язки і відповідальність перевізника.

Видаючи FBL, експедитор приймає на себе відповідальність за доставку вантажу до місця призначення і за дії всіх перевізників і третіх сторін, притягнутих їм до виконання всього перевезення.

Видаючи FBL, експедитор гарантує, що:

a) він прийняв зазначену в ньому партію вантажу і що право розпорядження вантажем належить винятково йому;

b) він прийняв на себе обов'язки по транспортуванню вантажу відповідно до отриманих інструкцій;

c) вантаж знаходиться зовні у гарному стані;

d) зведення в документі відповідають інструкціям, що він одержав;

e) відповідальність за страхове покриття по вантажу погоджена з відправником вантажу;

f) зазначено, скільки оригіналів FBL видається.

На відміну від інших документів FIATA (FCR, FCT, FWR), на бланку справжнього документа FBL не надруковано типографським способом "ORIGINAL" ("ОРИГІНАЛ"). Тому, при оформленні оригіналу документа FBL у верхньому правому полі, у верхній його частині (над назвою експедиторської фірми, що оформляє документ), необхідно надрукувати чи проставити спеціально виготовленим штампом заголовними буквами латинського алфавіту слово "ORIGINAL".

Копії документа FBL оформляються на такому ж бланку, що й оригінал (блакитного кольору), однак замість слова "ORIGINAL" друкується чи проставляється спеціально виготовленим штампом малими літерами латинського алфавіту фраза "Copy, non negotiable".

Як у першому, так і в другому випадку необхідно стежити за тим, щоб удруковане слово чи фраза не накладалася на назву фірми й остання залишилася читаємою чітко.

У форму і зміст бланка FBL не можуть вноситися ніякі зміни чи доповнення.

У текст FBL забороняється вносити які-небудь рукописні чи друковані застереження чи доповнення, що можуть привести до зміни умов даного документа, за винятком застережень, що стосуються прийнятого вантажу чи фактичних обставин його перевезення.

Право на користування FBL в Україні надається тільки тим дійсним членам АМЭУ, що є асоційованими членами FIATA чи мають сертифікат відповідності системи якості експедиторських послуг вимогам ISO (Iternational standart organization) 9002.

Експедиторські фірми, що використовують FBL, зобов'язані застрахувати відповідальність експедитора відповідно до умов застосування FBL.

Відповідно до ліцензійної угоди між FIATA і АМЭУ від 30 березня 1996 року, АМЭУ і його члени не мають права на передачу бланків FBL своїм філіям і представництвам в інших країнах.

Правила застосування FBL визначені Стандартними умовами (1992), що регулюють Мультимодальний транспортний коносамент FBL. FBL визнаний Міжнародною торговельною палатою як відповідний Правилам UNCTAD/ICC (Комісії ООН по торгівлі і розвитку/Міжнародної торговельної палати) по мультимодальних транспортних документах, які опубліковані ICC у її брошурі №481. Тому, FBL містить логотип IСС поряд із символом національної асоціації експедиторів.

9.2.5. Форма експедиторських інструкцій FIATA(FFI)

Інструкції з експедирування необхідні для полегшення вантажовласнику складання і видачі експедитору повного і чіткого замовлення на транспортно-експедиторські послуги, тому їх відповідний склад регламентується спеціально затвердженою формою - FIATA-FFI.

У FFI вказується і міститься інформація, використовувана експедитором при оформленні будь-якої транспортно-експедиторської операції. У випадку не використання FFI експедитору необхідно збирати всю цю інформацію з декількох документів.

Форма бланка FFI розроблена відповідно до системи кодування ООН для комерційної документації, що спрямовано на створення міжнародної основи для стандартизації документів, використовуваних у світовій торгівлі.

Характеристики форми FFI дозволяють її передачу за допомогою EDI (електронного обміну даними) у відповідності зі стандартом систем EDIFACT (Обміну електронними даними для управління, комерції і транспорту), що розроблений і рекомендується для використання Європейською економічною комісією (ЄЕК) ООН і іншими міжнародними організаціями.

FFI заповнюється і завіряється клієнтом експедитора, передається експедитору разом з іншими документами, такими як митна декларація, сертифікат про походження вантажу, комерційні фактури-рахунки, транспортні документи тощо.

У більшості граф форми проставлений чотиризначний умовний номер (код). Цей умовний код призначений для використання як ідентифікатор відповідних термінів і заголовків форми, може застосовуватися замість повного найменування відповідного терміна і дозволяє уникнути можливої випадкової чи навмисної плутанини при використанні повних найменувань. Застосування таких умовних кодів дозволяє усунути можливість двозначного тлумачення інструкцій, а також існуючих мовних бар'єрів при позначенні різних термінів і понять. Ці номери не мають додаткового значимого навантаження за винятком тих понять, що вони позначають.

Елементи даних, опис і вказівки по правильному заповненню форми FFI (рекомендації FIATA від 20.07.84, док. № 10/46) приведені в таблиці 2.3.

 

 

Таблиця 2.3.

 

Вказівки по заповненню форми FFI

 

сл. № поз. № Посилки Найменування інформаційної позиції Вказівки інформаційної позиції Опис по правильному заповненню інформаційної позиції
Відправник вантажу Найменування й адреса сторони, що на підставі договору з перевізником відправляє, чи перевозить пересилає з його допомогою свій вантаж Компанія, що видає інструкції з експедирування вантажу (іменується також "відправник" чи "постачальник")
Номер для посилань, що проставляється відправником вантажу Номер для посилань, що указується відправником вантажу для своїх внутрішніх цілей чи цілей вантажу одержувача Проставте умовний номер для посилань. По-можливості вкажіть прізвище контактної особи для одержання додаткової інформації
Вантажоодержувач Найменування й адреса сторони, яка відправляє вантаж  
Експедитор Найменування й адреса сторони, що здійснює експедирування вантажу Експедитор, якому повинні бути відправлені ці інструкції (іноді бланки форм виготовляються з уже вдрукованими в цій позиції найменуванням і адресою експедитора)
Сторона, що повідомляється Найменування й адреса сторони за договором, якій повинне направлятися повідомлення про прибуття вантажу Дана позиція повинна заповнюватися відправником вантажу в тих випадках, коли про прибуття вантажу повинний повідомлятися не вантажоодержувач, а яка-небудь третя сторона
Продовж. табл.2.3.
Країна походження Країна, у якій вантаж був виготовлений, відповідно до критеріїв, установлених з метою застосування, митних тарифів, кількісних обмежень і всіх інших мір стосовно торгівлі Укажіть країну походження товарів. По можливості, проконсультуйтесь про митні правила щодо походження товарів
  Документальний акредитив   Повідомите своєму експедитору, чи оформлена дана угода з застосуванням документального акредитива (його умови, тощо). Копію документального акредитива варто прикласти до дійсної форми інструкцій
  Вантаж готовий до відправлення. місце   Назва місця, у якому експедитор приймає вантаж для перевезення, чи місця, у яке даний вантаж доставляється Укажіть точну адресу, де вантаж приймається експедитором для перевезення, чи місця, у яке вантаж буде доставлений для наступного транспортування
    Дата Дата готовності вантажу Повідомите експедитору дату готовності вантажу до відправлення
Умови продажу Загальні умови угоди, визначені продавцем Вкажіть умови угоди (FOB, CIF- і т.д.) з посиланням на відповідні коди ІНКОТЕРМС (якщо вони визначені)
Вид транспорту Спосіб транспортування, застосовуваний для перевезення вантажу Укажіть необхідний спосіб транспортування. Відзначте, чи необхідно вантаж кріпити, і т.д.
  Місце Назва порту, аеропорту чи призначення іншого місця, призначення Укажіть місце у котре повинен прибути транспортний засіб
Продовж. табл.2.3.
Транспортна страховка. Посилання на загальні умови договору. Умови страхування відповідно до якого видане свідоцтво -страхування-свідчення і/чи формулювання конкретних умов, що відносяться до транспортування даного вантажу Стандартні умови перевезень вантажів чи міжнародні конвенції які обмежують відповідальність оператора. Рекомендується здійснювати страхування вантажу від ризиків, зв'язаних з його транспортуванням. У відношенні розміру страхового покриття, звичайною практикою є страхування вартості вантажу на умовах CIF +20%. Експедитор повинний бути проінформований, чи оплачується страховка вантажоодержувачем, чи оформлення страхування не потрібно. Також може бути висунуто вимогу здійснення страхування за рахунок експедитора. У цьому випадку дайте інструкції про вартість і умови страхування
Маркірування і нумерація Кількість і тип упакувань Пізнавальне маркірування і нумерація, що вказується на окремих упакуваннях Укажіть: вантаж без упакування, коробки, шухляди, паплети і т.д.
  (Кількість упакувань) Кількість окремих одиниць партії вантажу, що або не упаковані, або упаковані таким чином, що вони не можуть бути відділені одне від одного без руйнування упаковки При відправленні великих партій різноманітних товарів до опису прикладається пакувальний аркуш
Продовж. табл.2.3.
  (Тип упакувань) Опис зовнішнього вигляду вантажу, у якому він наданий  
Опис вантажу Зроблений зрозумілою мовою опис характеру вантажу, достатній для його ідентифікації на рівні, необхідному для митних, банківських, статистичних чи транспортних цілей без зайвої інформації Дана позиція призначена для опису вантажу за допомогою загальноприйнятої торгової термінології з використанням, якщо це можливо, термінів деталізації відповідних митних і транспортних тарифів
Товарний код Номер, що ідентифікує вантаж для митних, транспортних чи статистичних цілей Необхідно вказати номер відповідного статистичного переліку чи товарів митного тарифу
Вага брутто Вага вантажу з урахуванням упакування за винятком транспортного устаткування Укажіть вантажні місця, вага брутто яких перевищує 150 кг.
  Чиста вага нетто Вага безпосередньо вантажу без упакування  
Обсяг Величина, що, як правило, визначається шляхом перемножування максимальних значень довжини, ширини і висоти вантажних чи місць упакувань  
    Вартість   Дана величина вказується, головним чином, у статистичних цілях. У більшості країн експортна статистика заснована на вартості FOB, а імпортна статистика на вартості CIF.
Продовж. табл.2.3.
Інструкції з обробки вантажів Інструкції про способи обробки зазначених вантажних місць чи місць упакувань на вантажних терміналах і в процесі транспортування Поле призначене для спеціальних інструкцій і розпоряджень по обробці вантажу. Укажіть процедури, які треба виконати: митне очищення, сертифікат походження, санітарне свідчення і т.д. Укажіть необхідні послуги: упакування, маркірування, і т.д. Укажіть прізвище особи, що має бути зазначене в транспортних документах відправника, якщо це не принципал. Проінформуйте свого експедитора про граничні терміни навантаження, чи транспортування прибуття вантажу. Приведіть докладні інструкції щодо негабаритних чи важких вантажів. При відправленні вантажу в контейнерах, укажіть його розміщення, типи контейнерів, їх загальну кількість і т.д. У разі потреби дайте інструкції щодо прапора судна, чи конференції, аутсайдера, можливої необхідності спеціальних повноважень, здійснення авіарейса, й ін. При транспортуванні небезпечних вантажів укажіть міри, які необхідно започаткувати при аварії чи нещасному випадку
Продовж. табл.2.3.
Прикладені документи Перелік документів, на які робляться посилання в даній формі і які додаються до неї  
  Необхідні документи Найменування документів, обговорених у документальному акредитиві чи інших документах або повідомленнях  
Умови постачання Обговорені між продавцем і покупцем умови, по яких продавець зобов'язується поставити товари покупцю пересилання документів Укажіть, чи буде здійснюватися постачання проти оплати фрахту, оплати післяплатою, і т.д.
Місце і дата видачі Найменування місця, де документ підписаний чи дійсність його засвідчена іншим способом  
    Дата видачі документа Місце і дата видачі експедиторських інструкцій
Посвідчення дійсності документа Доказ того, що даний документ підписаний чи засвідчений іншим способом Печатка і підпис принципала

 


Читайте також:

  1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  2. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  3. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  4. Ni - загальна кількість періодів, протягом яких діє процентна ставка ri.
  5. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
  6. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  7. Автокореляційна характеристика системи
  8. Амплітудно-частотна характеристика, смуга пропускання і загасання
  9. Аналіз документів
  10. Аналіз документів як метод соціологічного дослідження.
  11. Аплікація як вид образотворчої діяльності дошкільнят, його характеристика.
  12. Архітектура СЕП та характеристика АРМ-1, АРМ-2, АРМ-3




Переглядів: 1087

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Економіко-правові відносини експедитора з клієнтурою | Терміни і визначення та межі їх застосування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.