МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Які засоби пожежогасіння належать до первинних?Вогнегасники. Типи вогнегасників та правила користування ними. Пожежна безпека. Загальні вимоги пожежної безпеки. Перша допомога при зовнішніх і внутрішніх кровотечах. Негайна зупинка кровотечі складає найголовніше завдання першої медичної допомоги. При зовнішніх кровотечах послідовність дій наступна: - Зупинка кровотечі будь-яким способом, що дозволяє здійснити транспортування хворого в стаціонар, до лікарні, активне спостереження за діяльністю серця, ефективності дихання, контроль за пов'язками. Особливо небезпечні кровотечі з крупних судин - аорти і її гілок, порожнистих вен, ємкість плевральної порожнини велика, в ній може поміститися до 2 л і більше. Перша допомога полягає в наданні хворому напів сидячого положення, звільненні від одягу, охолодженні грудної клітини міхуром з льодом, створенні достатніх приток свіжого повітря, екстрена госпіталізація, хірургічний стаціонар. При шлунково-кишкових кровотечах забороняється приймати їжу і рідини. Найбільш частим і грізним ускладненням є гостре недокрів’я. Велика крововтрата супроводжується зниженням артеріального тиску і розвитком кисневого голодування. Найбільш небезпечне, - гіпоксія мозку. Для поліпшення кровопостачання головного мозку хворого укладають в положення, при якому голова знаходиться нижче за рівня тіла.
Пожежна безпека - це стан, при якому регламентованою ймовірністю виключають можливість виникнення та розвиток пожежі і впливу на людей її небезпечних факторів, а також забезпечується захист матеріальних цінностей. Причинами пожеж, вибухів на підприємствах є порушення правил пожежної безпеки, невиконання закону «Про пожежну безпеку». Правила встановлюють загальні вимоги з пожежної безпеки, цінність яких поширюється на підприємствах, установах і т.д. Забезпечуючи пожежну безпеку, слід також користуватися стандартами, будівельними нормами і правилами улаштування електроустанов. Основними системами комплексу заходів та засобів щодо забезпечення пожежної безпеки об'єкта є: - Система запобігання пожежі; - Система протипожежного захисту; - Система організації технічних заходів.
Первинні засоби пожежогасіння застосовуються для боротьби х пожежами на початковій стадії. До них належать пожежні кран-комплекти, вогнегасники, пожежний інвентар (резервуари з водою, ящики з піском, пожежні відра, лопати), а також різний переносний пожежний інструмент (кирки, сокири, багри, лома і т.ін.). Для гасіння пожеж промисловість випускає різні вогнегасники. Найбільшого ощирення набули водопінні, водяні, газові (вуглекислотні) і порошкові. За ефективністю пожежогасіння, економічністю та іншими показниками більше перспективними вважаються порошкові вогнегасники. Первинні засоби пожежогасіння розміщують на пожежних щитах, які встановлюють на виробничій території з розрахунку один щит на 5000 м2. Вони фарбуються у червоний колір. Залежно від способу транспортування, вогнегасники бувають переносні (до 20 кг) та пересувні (до 450 кг). Залежно від об’єму вони поділяються на малолітражні ( до 5 л), ручні (до 10 л), пересувні (понад 10 л). Вогнегасники маркують буквами, що означає їх вид, та цифрами, що означають їх об’єм. Читайте також:
|
||||||||
|