Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Цілі та завдання.

Професія юриста, професійна юридична діяльність забезпечують функціонування правової системи. Вона здійснюється на трьох рівнях: індивідуальному, груповому (відомчому) і загальносоціальному.

Професійна діяльність юриста на індивідуальному рівні - основа всієї правової системи.

Основні класифікаційні ознаки професій пов'язуються з предметами, цілями, знаряддями та умовами праці.

З урахуванням того, що основне завдання професійно-юридичної діяльності полягає в перетворенні, регулюванні, забезпеченні, закріпленні, охорони та відновлення відносин між людьми, ці відносини, включені в конкретний юридичний процес, є її первинним безпосереднім предметом.

Сьогодні тільки оптимальна держава зі своєю досконалою системою може успішно вести економічну політику, слідом за цим успішно вирішувати соціальні проблеми, а також питання розвитку науки, культури, мистецтва.

Наш державний апарат повинен освоїти методи роботи відповідно до умов формування правової держави. Все більше стає очевидним, що політики, державознавства також необхідно вчитися.

Структура державного апарату в умовах формування демократичної правової держави з розвиненою ринковою економікою повинна бути підпорядкована успішному вирішенню головного завдання держави - забезпечення прав і свобод своїх громадян. На шляху вдосконалення державно-правового механізму необхідно до кінця звільнитися від стереотипів адміністративно-командної системи управління громадським процесом. Наша сьогоднішня державна служба повинна оволодіти технологією управління в демократичному суспільстві. Це означає, що методи управління замінюються підпорядкуванням всіх, в тому числі і самого державного апарату закону.

Необхідно формувати систему державної служби, оптимізувати статус державного службовця, розвивати гарантії його здійснення. Законотворчість та практична робота в цій галузі повинні здійснюватися з розумінням потреби нового державного будівництва з опорою на досягнення юридичної науки і сучасної правової культури. На шляху до будівництва правової держави необхідно зміцнювати ефективність в діяльності органів правосуддя, посилювати боротьбу зі злочинністю, радикально удосконалювати діяльність правоохоронних органів, насамперед, органів внутрішніх справ.

Головною проблемою в умовах проходять реформ залишається підключення до протікаючих процесів інститутів держави і права. Особливе значення набуває роль юриспруденції. У всьому цивілізованому світі збільшується правовий аспект громадських зв'язків і розширюється юридичний світогляд. Юристи стають головною опорою створення оптимального правопорядку в суспільстві.

Будь-яке суспільство, що розвивається природно намагається йти по шляху формування правової держави. На зміну політиці, розробляється під впливом інтересів окремих особистостей або груп, об'єктивно приходить продумана законодавча політика представницької влади і зацікавленість у чіткому забезпечення виконання цих законів.

Між тим, юридична наука, як і будь-яка інша наука, являє собою сферу людської діяльності з вироблення, виробництва певних знань. Представники юридичної науки займаються пошуком знань в галузі держави і права. Отже, юриспруденція – область знань про державу і право. Так як в Росії в рамках спеціальності «Юриспруденція» виділяються дисципліни «Теорія держави і права»,

Узагальнюючи сказане щодо поняття та змісту юриспруденції та співвідношення її з поняттями «юридична наука», можна прийти до наступних висновків:

- Спонукальною причиною всіляких досліджень в області юридичної науки є наявність в суспільстві потреби в юристах, фахівцях у сфері вироблення та застосування юридичних правил поведінки;

- Потреба в юристах і необхідність у постійному вдосконаленні юридичних знань спонукають готувати кадри за спеціальністю «Юриспруденція», що, в свою чергу, впливає і на розвиток юридичної науки.

Це, в свою чергу, є підставою для виникнення, розвитку і розширення юридичної науки;

- Юриспруденція в усіх сферах (не тільки в області назви професійної спеціальності) повинна прийти на зміну поняттю «Правознавство». Поняття «юриспруденція» набагато предметніше, ніж назва «Правознавство» націлене на розкриття сутності ролі юриста в суспільстві, цілей його навчання для правової практики.

- Змістом цієї самостійної наукової і навчальної дисципліни є спеціалізовані знання про державу і право.


Читайте також:

  1. V. Завдання.
  2. VІ. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання.
  3. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
  4. Виконайте завдання.
  5. Виконайте завдання.
  6. Випереджаюче завдання.
  7. Відповідь на практичне завдання.
  8. Встановлення нормованого завдання.
  9. Грошово-кредитна політика центрального банку: типи, стратегічні цілі, проміжні й тактичні завдання. Інструменти реалізації грошово-кредитної політики.
  10. Домашнє завдання.
  11. Домашнє завдання.
  12. Домашнє завдання.




Переглядів: 636

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Історичний розвиток юриспруденції | Юриспруденція в Україні

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.