Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні етапи оформлення кошторисів при визначенні вартості будівництва

Порядок визначення кошторисної вартості будівництва та оформлення різних кошторисів на основних етапах визначення наведено в таблиці 6.1.

Таблиця 6.1.

Основні етапи оформлення кошторисів

 

Рівень Вид кошторису Опис
Перший Локальний кошторис Первинні кошторисні документи, що складаються на окремі види робіт і витрат за будинками і спорудженнями на підставі обсягів, визначених під час розроблення робочої документації.
Локальний кошторисний розрахунок Уточню вальний кошторис, що складається у разі якщо обсяг робіт і розміри витрат підлягають уточненню. Складаються на підставі діючих поточних цін на трудові і матеріально-технічні ресурси.
Другий Об’єктний кошторис Складається на основі локальних кошторисів загалом на об’єкт

 

  Об’єктний кошторисний розрахунок Складається для уточнення даних, зазначених у локальних кошторисах та/або локальних кошторисних розрахунках.
Третій Кошторисний розрахунок на окремі види робіт Складається у тих випадках, коли треба визначити суму відшкодування витрат загалом по будівництву, не врахованих кошторисними нормативами.
Четвертий Зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва будинків, споруджень (або їхніх черг) Складається на основі об’єктивних кошторисів, об’єктивних кошторисних розрахунків та кошторисних розрахунків на окремі види витрат. Складається загалом на будівництво, незалежно від кількості генеральних підрядних будівельно-монтажних організацій, що беруть участь у будівництві. Зведений кошторисний розрахунок не складається, якщо вартість робіт може бути визначена тільки за локальним кошторисом або за об’єктивним кошторисом.

 

5.Розроблення та затвердження проекту. Проектна документація

 

 

Проект об’єкта архітектури розробляється під керівництвом або з обов’язковою участю архітектора, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат. Проект має бути завірений підписом і особистою печаткою архітектора, який має кваліфікаційний сертифікат. Перед затвердженням проектів у випадках, визначених КМУ, проводиться їх експертиза чи відповідно комплексна експертиза. Для проведення експертизи архітектурного рішення проекту обов’язково залучається архітектор.

Затвердження проекту замовником може бути здійснено за наявності рішення органу містобудування та архітектури погодження проекту. Рішення про відмову у погодженні проекту або неприйняття у місячний строк може бути оскаржено до суду.

Згідно ст. 9 Закону України №687-ХІV будівництво (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт) об’єкта здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів.

Стаття 28 „Проектна документація на будівництво” Закону України „Про планування і забудову територій” зазначає, що проектна документація на будівництво об’єктів розробляється згідно з вихідними даними на проектування з дотриманням вимог державних стандартів, норм і правил, регіональних і місцевих правил забудови та затверджується замовником в установленому законом порядку. У проектній документації деталізується та уточнюються вже прийняті техніко-економічні характеристики проекту. Етапи розробки проектної документації включають:

1-обгрунтування інвестицій;

2-завдання на проектування;

3-тендер проектних фірм;

4-контракт з переможцем тендеру;

5-техніко-економічне обґрунтування будівництва проекту;

6-вибір майданчика будівництва;

7-проектна документація.

Розробка проектної документації здійснюється за наявності рішення про попереднє узгодження місця розташування об’єкта на підставі обґрунтування інвестицій в будівництво чи перед проектних матеріалів, договору та завдання на проектування. Робоча документація розробляється відповідно до державних стандартів системи проектної документації для будівництва та уточнюється замовником і проектувальником у контракті.

Заходи розробки проектної документації наведені на рисунку (див. рис.6.1.).

У відповідності з п.11 Наказу Держбуду України від 10 грудня 2001 р. № 219 проектна документація до її затвердження підлягає комплексній державній експертизі. Експертиза відбувається відповідно до Постанови КМУ „Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх комплексної державної експертизи”. Регіональні правила відображають механізм погодження та затвердження проектної документації згідно з державними будівельними нормами. Погоджений проект подається на розгляд до містобудівної ради при головному архітекторі району (міста).

 
 

 


Рис.6.1.Схема заходів з розробки проектної документації

 

Таким чином, робоча документація для будівництва розробляється за участю архітектора –автора затвердженого проекту або іншими особами, якщо це обумовлено договором між замовником і архітектором-автором проекту, з обов’язковим здійсненням авторського нагляду за цією роботою.

 

 


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  3. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  4. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  5. Алгоритм розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва нового та реконструкції діючих підприємств харчування.
  6. Альтернативні теорії вартості
  7. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  8. Аналіз вартості капіталу
  9. Аналіз витрат на 1 грн. вартості продукції
  10. Аналіз показників валового прибутку і собівартості реалізованої продукції
  11. Аналіз собівартості окремих видів продукції.
  12. Аналіз собівартості продукції за статтями витрат.




Переглядів: 974

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Зведений кошторисно-фінансовий розрахунок | Стадії здійснення проектування. Організація експертизи проектно-кошторисної документації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.