Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Позови про розірвання договору оренди та стягнення орендної плати.

 

Згідно з ч. 3 ст. 26 Закону України «Про оренду державного і комунального майна» на вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірвано за рішенням суду у разі невиконання сторонами своїх зобов'язань та з інших підстав, передбачених законодавчими актами України.

При цьому статтею 27 цього закону передбачені правові наслідки розірвання договору оренди:

У разі розірвання договору оренди, орендар зобов'язаний повернути орендодавцеві об'єкт оренди на умовах, зазначених у договорі оренди. Якщо орендар допустив погіршення стану орендованого майна або його загибель, він повинен відшкодувати орендодавцеві збитки, якщо не доведе, що погіршення або загибель майна сталися не з його вини.

Також орендар вправі залишити за собою проведені ним поліпшення орендованого майна, здійснені за рахунок власних коштів, якщо вони можуть бути відокремлені від майна без заподіяння йому шкоди.

Якщо орендар за рахунок власних коштів здійснив за згодою орендодавця поліпшення орендованого майна, які неможливо відокремити від майна без заподіяння йому шкоди, орендодавець зобов'язаний компенсувати йому зазначені кошти в межах збільшення в результаті цих поліпшень вартості орендованого майна, визначеної в установленому законодавством порядку, яке відбулося в результаті таких поліпшень, якщо інше не визначено договором оренди. (Необхідно зазначити, що загальні положення цивільного законодавства щодо відшкодування вартості поліпшень, проведених орендарем в даному випадку при оренді державного майна не застосовуються, навіть якщо такі поліпшення були погодженні з власником майна, бо відсутня відповідна Методика вирахування вартості проведених орендарем поліпшень).

Вартість поліпшень орендованого майна, зроблених орендарем без згоди орендодавця, які не можна відокремити без шкоди для майна, компенсації не підлягає.

Прокурор при отриманні інформації про наявність шкоди, заподіяної державі нецільовим використанням державного та комунального майна, незаконним використанням зазначеного майна та несвоєчасним перерахуванням орендної плати, пред‘являє позов в інтересах держави в особі регіонального відділення Фонду державного майна України, Управління комунального майна до орендаря за договором про розірвання договору та стягнення сум заборгованості і пені за порушення строків внесення орендної плати, якщо така відповідальність передбачена умовами договору. За порушення строків оплати з підприємств стягується пеня в розмірі, встановленому в договорі в межах 6-місячного строку. Для стягнення заборгованості за орендну плату існує 3-х річний строк позовної давності.

Крім того, при розірванні договору оренди в судовому порядку, прокурор повинен визначитися з додатковими позовними вимогами, зокрема, про необхідність звільнення займаного приміщення, якщо в добровільному порядку орендар звільнити приміщення відмовляється.

До позовів, пов’язаних з орендою державного та комунального майна, обов’язково додаються копії наступних документів, завірених належним чином :

- свідоцтво про державну реєстрацію сторін;

- докази про власність майна;

- документи, необхідні для підтвердження позовних вимог (договір оренди, докази порушення орендарем його умов, докази про користування орендованим приміщенням на час звернення до суду, докази того, що орендарю пропонувалось вивільнити приміщення добровільно та ін.);

- поштові квитанції про направлення копії позову та інших документів сторонам у справі.

 


Читайте також:

  1. Адміністративний арешт як вид адміністративного стягнення
  2. Адміністративні правопорушення та адміністративні стягнення.
  3. Адміністративні стягнення.
  4. Аналіз фонду заробітної плати.
  5. Аудиторська оцінка вартості об'єктів приватизації та оренди.
  6. Безспірне стягнення та безакцептне списання коштів
  7. В залежності від того, хто може вимагати виконання договору,останні поділяються на договори, що укладаються на користь їх учасників, та договори на користь третьої особи.
  8. Видворення за межі України як захід адміністративного стягнення
  9. Види адміністративного договору
  10. Види договору.
  11. Види договору: - односторонні та двосторонні.
  12. Види оренди




Переглядів: 778

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Позови про визнання договору оренди недійсним. | Позови про визнання недійсними результатів аукціону

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.