де η – ККД, що враховує втрати потужності на тертя в сальниковому ущільненні .
За наявності шорсткості стінок апаратів, а також за наявності в них внутрішніх пристроїв (гільзи термометрів, змійовики тощо) споживана на перемішування енергія істотно зростає навіть за відсутності відбиваючих перегородок. Наявність змійовика збільшує споживану потужність у 2-3 рази.
Електродвигун для привода мішалки підбирають за величиною потужності на валу мішалки, що дорівнює теоретичній потужності, яка надається рідині, розділеній на ККД передачі. Пускова потужність звичайно перевищує робочу не більше ніж у 2 рази і споживається на протязі досить нетривалого часу, тому для мішалок рекомендується встановлювати електродвигуни із фазовими кільцями.
Вибір кількості обертів мішалки залежить від структури суміші чи розчину, фізичних властивостей середовища та типу мішалки, а також кінцевої мети перемішування.
Приготування суспензії. Рівномірне розподілення частинок твердої фази в рідині досягається за такої кількості обертів мішалки no, за якої осьова складова швидкості потоку рідини стає такою, що дорівнює або дещо більшою швидкості осадження частинок . В цьому випадку висхідний потік рідини підтримує тверді частинки у зваженому стані, перешкоджаючи їх осадженню.
Гомогенізація рідин. Кількість обертів мішалки у разі перемішування в однофазній системі з метою зменшення температурних та концентраційних градієнтів можна визначити за залежністю