Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.

Виконання призначеного покарання має своєю метою не тільки кару, а й виправлення засудженого, а також попередження нових злочинів.

У ряді випадків подальше виконання призначеного покарання є недоцільним внаслідок досягнення цілей покарання у процесі його відбуван­ня. Дострокове звільнення завжди пов'язане з достроковим виправленням засудженого.

Якщо засуджений усвідомлює, що перед ним відкрита перспектива дост­рокового звільнення від відбування покарання і це залежить від нього само­го, то можливість такого звільнення стимулює його прагнення до бездоган­ної поведінки і виправлення, є передумовою повернення до чесного трудо­вого життя.

За наявності підстав і умов, зазначених у ст. 81 КК, засуджений достроково звільняється від відбування покарання до закінчення строку, призна­ченого вироком суду, за умови невчинення ним протягом невідбутого стро­ку покарання нового злочину.

Умовним таке звільнення називається тому, що воно не є остаточним. Особа звільняється від частини строку покарання під певною умовою — не вчинити нового умисного чи необережного злочину протягом невідбутого строку покарання, який залишився (невідбутої його частини).

При застосуванні умовно-дострокового звільнення суди не повинні вста­новлювати будь-який спеціальний іспитовий строк, оскільки за змістом за­кону іспитовим строком по суті є невідбута частина покарання. Тривалість іспитового строку визначається тривалістю часу, протягом якого вчинення нового умисного чи необережного злочину спричиняє реальне виконання невідбутого покарання. Тому в ухвалі про умовно-дострокове звільнення суд повинен вказати невідбуту частину покарання, від відбування якої засудже­ний звільняється. Початком іспитового строку вважається день винесення судом ухвали про умовно-дострокове звільнення, а закінченням — день закінчення строку покарання, призначеного вироком суду.

Вирок суду, виконання якого припинено достроково, по суті зберігає свою силу і протягом невідбутого строку, від якого особа була умовно-дост­роково звільнена.

Обчислення іспитового строку при умовно-достроковому звільненні засу­джених і від додаткових покарань визначається таким чином:

а) якщо осо­ба достроково звільняється від подальшого відбування як основного, так і додаткового покарання, а невідбута частина основного покарання більша, ніж строк додаткового покарання, то іспитовий строк додаткового покаран­ня повинен дорівнювати невідбутій частині строку основного покарання;

б) якщо додаткове покарання є більш тривалим, ніж невідбута частина ос­новного покарання, то іспитовий строк має дорівнювати строку додатково­го покарання.

Протягом іспитового строку перевіряється правильність застосування умовно-дострокового звільнення від покарання і закріплюються результати виправлення.


Читайте також:

  1. Амністія являє собою повне або часткове звільнення від кримінальної відповідальності і покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочину.
  2. Безпечні методи звільнення потерпілого від дії електричного струму.
  3. Боротьба, яка розпочалася в середині XVII ст. на українських землях, насамперед мала на меті звільнення українського народу з-під панування Речі Посполитої.
  4. Догана і звільнення: умови їх застосування?
  5. Загальні засади призначення покарання.
  6. Звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років
  7. Звільнення від відбування покарання у зв'язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку
  8. Звільнення від відбування покарання щодо неповнолітніх
  9. Звільнення від електричного струму
  10. Звільнення від кримінальної відповідальності за актом амністії
  11. Звільнення від кримінальної відповідальності неповнолітніх
  12. Звільнення від оподаткування




Переглядів: 612

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Звільнення від відбування покарання у зв'язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку | Заміна невідбутої частини покарання більш м'яким.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.