МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
ЗАХОДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ І ПІДСТАВИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ
Кримінальне процесуальне право передбачає можливість застосування суб’єктами, що ведуть процес, державного примусу до осіб, які не виконують вимоги закону чи для попередження такого невиконання. Такий примус може виступати в різноманітних формах і нести різний характер (цивільно-правовий, адміністративно-правовий, кримінально-правовий і кримінально-процесуальний).
Заходи забезпечення кримінального провадження (ЗЗКП) - передбачені кримінальним процесуальним законом засоби, що мають здебільшого примусовий характер і застосовуються уповноваженими на те посадовими особами і державними органами при наявності підстав і в порядку передбаченому законом, відносно підозрюваних обвинувачених, потерпілих, свідків та інших суб’єктів судочинства з метою попередження і припинення їх неправомірної поведінки, отримання доказів, забезпечення цивільного позову і можливої конфіскації майна, а також забезпечення оптимального здійснення кримінального провадження.
Перелік ЗЗКП визначений в ст.131 КПК. Це: 1) виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід; 2) накладення грошового стягнення; 3) тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом; 4) відсторонення від посади; 5) тимчасовий доступ до речей і документів; 6) тимчасове вилучення майна; 7) арешт майна; 8) затримання особи; 9) запобіжні заходи. Загальні правила застосування ЗЗКП: 1) застосовуються лише під час кримінального провадження; 2) повинні бути наявні у сукупності всі підстави застосування, зазначені в ч. 3 ст. 132 КПК, а саме: а) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням. Розповісти про: - У справі «Нечипорук і Йонкало проти України» від 21 квітня 2011 р. ЄСПЛ підкреслив: «Суд повторює, що термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчините правопорушення». Аналогічну позицію висловив ЄСПЛ у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30 серпня 1990 р. - Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні (ч. 4 ст. 132 КПК). 3) як правило застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду (є виключення: виклики, тимчасове вилучення речей;
Розповісти про: - ні аналогія закону, ні поширювальне тлумачення норм права до цих випадків не застосовується, оскільки положення особи не може бути погіршено через прогалини в законодавстві; - накладення арешту на акції усього підприємства, а не на акції підозрюваного.
ВИКЛИКИ (Глава 11) Виклик – це повідомлення уповноваженим органом або особою підозрюваного, обвинуваченого, потерпілого, свідка або інших учасників кримінального провадження про необхідність участі в допиті або в других процесуальних діях.
Порядок: 1.Форма виклику - шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв'язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою. 2.Встановлені особливості виклику окремих категорій осіб (ч. 1-7 ст. 135 КПК): а) особа, що перебуває під вартою – через адміністрацію місця ув’язнення; б) неповнолітня особи, як правило, через її батька, матір, іншого законного представнику. Інший порядок вручення повістки допускається лише у випадку, якщо це обумовлюється обставинами кримінального провадження в) обмежено дієздатна особа - через її піклувальнику; г) особі, яка проживає за кордоном, повістка вручається згідно з міжнародним договором про правову допомогу, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а за відсутності такого - за допомогою дипломатичного (консульського) представництва. 3.Визначений строк повідомлення особи (ч. 8 ст. 135 КПК) - особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом не пізніше ніж за три дні до дня, коли вона зобов'язана прибути за викликом. У випадку встановлення цим Кодексом строків здійснення процесуальних дій, які не дозволяють здійснити виклик у зазначений строк, особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом якнайшвидше, але в будь-якому разі з наданням їй необхідного часу для підготовки та прибуття за викликом. 4.Встановлений обов’язок підтвердження отримання особою повістки про виклик або ознайомлення з її змістом (ст. 136 КПК) Належним підтвердженням отримання особою повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом є розпис особи про отримання повістки, в тому числі на поштовому повідомленні, відеозапис вручення особі повістки, будь-які інші дані, які підтверджують факт вручення особі повістки про виклик або ознайомлення з її змістом. Якщо особа попередньо повідомила слідчого, прокурора, слідчого суддю, суд про адресу своєї електронної пошти, надіслана на таку адресу повістка про виклик вважається отриманою у випадку підтвердження її отримання особою відповідним листом електронної пошти.
5.Встановлені вимоги до змісту повістки про виклику (ст. 137 КПК). - встановлені поважні причини неприбуття особи на виклик (ст. 138 КПК). Поважними причинами неприбуття особи на виклик є: 1) затримання, тримання під вартою або відбування покарання; 2) обмеження свободи пересування внаслідок дії закону або судового рішення; 3) обставини непереборної сили (епідемії, військові події, стихійні лиха або інші подібні обставини); 4) відсутність особи у місці проживання протягом тривалого часу внаслідок відрядження, подорожі тощо; 5) тяжка хвороба або перебування в закладі охорони здоров'я у зв'язку з лікуванням або вагітністю за умови неможливості тимчасово залишити цей заклад; 6) смерть близьких родичів, членів сім'ї чи інших близьких осіб або серйозна загроза їхньому життю; 7) несвоєчасне одержання повістки про виклик; 8) інші обставини, які об'єктивно унеможливлюють з'явлення особи на виклик Привід (ст. 140-143 КПК) Привід – захід забезпечення кримінального провадження, що застосовується за рішенням слідчого судді, суду до підозрюваного, обвинуваченого або свідка, і полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час. Розповісти про: - ініціатива про здійснення приводу може виходити від слідчого, прокурора, сторін кримінального провадження, або судом з власної ініціативи. - привід може бути застосований до підозрюваного, обвинуваченого або свідка. Процедура: Читайте також:
|
||||||||
|