Послідовність космохімічних подій після Великого Вибуху
Ядра гідрогену. гелію та декількох легких ізотопів утворилися в першу хвилину Великого Вибуху.
Подальший ряд хімічних елементів від C до Fe формується шляхом термоядерного синтезу в надрах зірок.Витрачання атомів певного елементу в ході термоядерних геакцій прийнято називати горінням (наприклад, горіння гідрогену, гелію, карбону і т.п.)
250 сек після вибуху – утворення ядер H (74%) та He (25%), D, Li, Be
380 тис. років – комбінація ядер із електронами та формування
нейтральних атомів H і He
1 млрд. років – початок гравітаційного стягування H і He та формування зірок
2 млрд років - початок горіння 1H до 4He – поява світла
Утворення ядер хімічних елементів від вуглецю до групи заліза, згідно з сучасними уявленнями, відбувається в результаті гелієвого, вуглецевого, кисневого, неонового і кремнієвого горіння в надрах зірок, тобто завдяки термоядерним реакціям, в яких беруть участь названі нукліди.
Горіння гелію. Після виснаження запасів водню в ядрі зірки в результаті р-р- або CNO -циклов він продовжує горіти в шарі, який оточує це гелиєве зоряне ядро. Маса гелієвого ядра поступово збільшується, гравітаційні сили в той же час здавлюють ядро зірки, підвищуючи його густину і температуру. Оболонка зірки, навпаки, сильно розширюється, пристосовуючись до світимості зірки, що збільшується, так, що температура поверхні зірки навіть падає. В результаті фізичних властивостей, що змінилися, зірка сходить з головної послідовності діаграми "спектр-світимість" і перетворюється на червоний гігант.
До моменту, коли в ядрі зірки температура досягає 1,5 · 108 К, а щільність 5 · 104 г/см3, починається так звана потрійна реакція за участю ядер гелію 34He 12C.
Поряд із цим можлива реакція з утворенням кисню 12C + 4He 16O + . Ядра 16O вступають в реакцію з ядрами 4He і утворюють ядра неону 16O + 4He 20Ne + .
Процес горіння гелію супроводжується іншими реакціями з утворенням різних нуклідів. Наприклад, радіоактивний ізотоп фтору 18F, що утворюється в реакції 14N + 4He 18F + , , в результаті позитронного розпаду перетворюється на ізотоп кисню 18F 18O + e+ + .