Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Патентування окремих видів підприємницької діяльності

Деякі види підприємницької діяльності вимагають одержання торгового патенту.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» (далі — Закон) діяльність у сферах, пов'язаних із торгівлею за грошові кошти (готівку, чеки, а також з використанням інших форм розрахунків та платіжних кар­ток на території України), обміном готівкових валютних ціннос­тей (у тому числі операції з готівковими платіжними засобами, ви­раженими в іноземній валюті, та з платіжними картками), у сфері грального бізнесу та побутових послуг, інших сферах, визначених законом, вимагає одержання торгового патенту.

Без придбання торгового патенту суб'єкти підприємницької ді­яльності або їх структурні (відокремлені) підрозділи здійснюють торговельну діяльність виключно з використанням таких видів то­варів вітчизняного виробництва: хліб і хлібобулочні вироби; бо­рошно пшеничне та житнє; сіль, цукор, олія соняшникова і куку­рудзяна; молоко і молочна продукція тощо.

Торговий патент — це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта господарювання займатися певними видами підприємни­цької діяльності впродовж установленого строку.

Торговий патент придбавається суб'єктами підприємницької ді­яльності, предметом діяльності яких є вищевказані види. Підставою для придбання торгового патенту є заявка, оформлена відповідно до Закону. Встановлення будь-яких додаткових умов щодо придбан­ня торгового патенту не дозволяється.

Торговий патентвидається за плату суб'єктам підприємницької діяльності державними податковими органами за місцезнаходжен­ням цих суб'єктів або місцезнаходженням їх структурних (відокрем­лених) підрозділів, суб'єктам підприємницької діяльності, що провадять торговельну діяльність або надають побутові послуги (крім пересувної торговельної мережі), — за місцезнаходженням пункту продажу товарів або пункту з надання побутових послуг, а суб'єктам підприємницької діяльності, що здійснюють торгівлю через пересувну торговельну мережу, — за місцем реєстрації цих суб'єктів.

Торговийпатент містить такі реквізити:

номер торгового патенту;

найменування власника торгового патенту;

вид підприємницької діяльності;

назва виду побутових послуг чи послуг у сфері грального біз­несу;

місце реєстрації громадянина як суб'єкта підприємницької ді­яльності чи місцезнаходження суб'єкта підприємницької діяль­ності — юридичної особи (місцезнаходження структурного (відо­кремленого) підрозділу цього суб'єкта);

для транспортних засобів — зазначення «виїзна торгівля»;

термін дії торгового патенту;

місцезнаходження державного податкового органу, що видав тор­говий патент;

оцінка державного податкового органу про надходження пла­ти за виданий ним торговий патент.

Виходячи зі змісту Закону «Про патентування...», розрізняються три види торгових патентів:

звичайний торговий патент;

пільговий торговий патент — патент, який видається суб'єктам підприємницької діяльності або їх структурним (відокремленим) підрозділам, які здійснюють торговельну діяльність виключно з використанням певних видів товарів вітчизняного виробництва, зазначених у Законі« Про патентування...». У разі придбання піль­гового торгового патенту суб'єкт підприємницької діяльності вносить одноразову плату у розмірі 25 гривень за весь термін дії па­тенту;

короткотерміновий торговий патент — патент, термін дії яко­го на здійснення торговельної діяльності становить від 1 до 15 днів. Він отримується у разі проведення ярмарків, виставок-продажів та інших короткострокових заходів, пов'язаних з демонстрацією і продажем товарів, за місцем здійснення зазначеної діяльності. Вар­тість короткотермінового торгового патенту на здійснення торго­вельної діяльності на один день встановлюється у фіксованому розмірі 10 гривень.

По-перше, патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх струк­турними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу това­рів.

Під торговельною діяльністю у Законі «Про патентування...» ро­зуміється роздрібна та оптова торгівля, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.

Вартість торгового патенту на здійснення торговельної діяль­ності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментно­го переліку товарів.

Вартість торгового патенту за календарний місяць встанов­люється у межах таких граничних рівнів:

на території міста Києва, обласних центрів — від 60 до 320 гри­вень;

на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) і районних центрів — від ЗО до 160 гри­вень;

на території інших населених пунктів — до 80 гривень.

Термін дії торгового патенту на здійснення торговельної діяль­ності становить 12 календарних місяців.

По-друге, патентуванню підлягає діяльність з надання побутових послуг, яка здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами як в окремих приміщеннях, будівлях, їх частинах, так і за їх межами.

Під побутовими послугами в Законі «Про патентування...» ро­зуміється діяльність, пов'язана з наданням платних послуг для задоволення особистих потреб замовника за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків, включаючи кредитні картки.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затверджен­ня переліку послуг, що відносяться до побутових і підлягають па­тентуванню» № 576 від 27.04.98р. затверджений перелік побуто­вих послуг.

Вартість торгового патенту на здійснення діяльності з надан­ня побутових послуг за календарний місяць встановлюється в ме­жах таких граничних рівнів:

на території міста Києва, обласних центрів — від 60 до 320 гри­вень;

на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) і районних центрів — від ЗО до 160 гри­вень;

на території інших населених пунктів — до 80 гривень.

Термін дії торгового патешу на здійснення діяльності з надання побутових послуг становить 12 календарних місяців.

По-третє, патентуванню підлягають операції з торгівлі готівко­вими валютними цінностями, які здійснюються суб'єктами підпри­ємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) під­розділами у пунктах обміну іноземної валюти.

Під торгівлею готівковими валютними цінностями у Законі «Про патентування...» розуміється продаж готівкової іноземної ва­люти, інших готівкових платіжних засобів, виражених в інозем­ній валюті (у тому числі дорожніх, банківських та персональних чеків), а також операції з дебетувати кредитних (дебетових) карток в обмін на валюту України, інших готівкових платіжних засобів, виражених у валюті України, а також в обмін на іншу іноземну валюту.

Вартість торгового патенту на здійснення операцій з торгівлі ва­лютними цінностями встановлюється у фіксованому розмірі 960 гри­вень за календарний місяць.

Термін ДІЇ торгового патенту на здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями становить 36 календарних місяців.

По-четверте, патентуванню підлягають операції з надання по­слуг у сфері грального бізнесу, які здійснюються суб'єктами під­приємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами.

Під гральним бізнесом у Законі «Про патентування...» розумі­ється діяльність, пов'язана з влаштуванням казино, інших граль­них місць (домів), гральних автоматів з грошовим або майновим виграшем, проведенням лотерей (крім державних) та розиграшів з видачею грошових виграшів у готівковій або майновій формі.

Вартість торгового патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу встановлюється у фіксованому розмірі (за рік):

для використання грального автомата з грошовим або майно­вим виграшем — 2800 гривень;

для використання грального столу з кільцем рулетки—128000 гри­вень;

для використання інших гральних столів — 96 000 гривень за кожний стіл;

для використання кегельбанів, що вводяться у дію за допомо­гою жетона, монети або без них, — 4000 гривень за кожний граль­ний жолоб;

для використання столів для більярду, що вводяться в дію за до­помогою жетона, монета або без них, крім столів для більярду, що використовуються для спортивних змагань, — 1200 гривень за кож­ний стіл для більярду.


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  3. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
  4. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  5. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
  6. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  7. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  8. Автоматизація метрологічної діяльності
  9. АДАПТАЦІЯ ОБМІНУ РЕЧОВИН ДО М'ЯЗОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
  10. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  11. Аксіоми безпеки життєдіяльності.
  12. Аксіоми безпеки життєдіяльності.




Переглядів: 559

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ліцензування підприємницької діяльності | Мета та завдання роботи туристського клубу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.