Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вплив кольору на сприйняття простору

Колір - це найбільш важливий чинник, який потрібно враховувати при проектуванні інтер’єрів житла та інших приміщень. Кожна людина завжди прагне перебувати в гармонійній атмосфері свого будинку чи квартири. Проектанту –дизайнеру для цього потрібно знати, що різні поєднання кольорів не тільки впливають на психіку і настрій, але і на сприйняття простору.
Розширити простір невеликої кімнати можна, якщо: пофарбувати стіни у світлі тони; підібрати світлі меблі згармонувати співвідношення кольорів; вибравши для оформлення приміщення неяскравий приглушений колір. На одній з її стін закріпити в дотик прямокутні дзеркала. При необхідності зменшити, зробити приміщення більш затишним можна, якщо: використовувати шпалери, з великим малюнком; вибравши як основний тон в оформленні приміщення теплі кольори, а для оформлення інтер'єру меблі і шпалери темного кольору; пофарбувати стіни в яскраві кольори; зробити контрастну обробку; поздовжні стіни пофарбувати більш ясно, ніж поперечні.

 

Вибираючи колір для приміщення, враховуються не тільки розміри кімнати, але і на яку сторону виходять вікна, а також вплив кольору на психіку людини. Як підібрати колір інтер'єру для кухні, кабінету, дитячої, вітальні, спальні, як звузити чи розширити простір, як поєднуються кольори. Для житлової кімнати найбільш підходить зелений колір: він знімає напругу і втому, заспокоює. Для кращого сприйняття потрібно додати до нього сині або жовті аксесуари. Якщо в приміщенні переважає червоний колір, від цього підвищується дратівливість і агресивність. Крім того, він візуально зменшує простір. Разом з тим червоний і оранжевий колір покращує травлення, і тому він добре підходить для оформлення їдальні.
Жовтий колір допомагає зосередитися, підвищує творчу активність, тому його можна використовувати для робочого кабінету, тільки він повинен бути злегка приглушеним, не кричущим. Також жовтий колір добре виглядатиме в приміщеннях з вікнами на північну сторону. Синій колір викликає відчуття розслаблення, спокою знімає емоційну напругу - він ідеальний для спальні.Фіолетовий не слід вибирати для оформлення приміщення: його вплив на психіку проявляється в дуже великому пониженні фізичної активності і працездатності, виникненні пригніченого стану. Коричневим кольором не варто захоплюватися. Хоча він викликає відчуття спокою, але темні тони цього кольору спровокують виникнення похмурих думок. Вибираючи колір для робочого приміщення, потрібно пам'ятати, що не рекомендується використовувати синій колір: від нього знижується гострота зору.
Щоб очі не втомлювалися, вибирайте білий, жовтуватий і зеленуватий кольори.Нейтральні кольори (білий, сірий, чорний) можна використовувати в будь-якому інтер'єрі. Білий колір може займати дуже велику поверхню в оформленні приміщення, він чудово доповнює будь-які кольори і служить відмінним тлом.Використовуючи в оформленні приміщення чорний колір, бажано застосовувати як такий що відтіняє всі інші кольори. Не потрібно використовувати для інтер'єру багато сірого кольору: він діє гнітюче, хоча його світлі відтінки є хорошим фоном для меблів та інших предметів обстановки.
В оформленні приміщення повинні переважати світлі кольори, а яскраві кольори займати меншу площу. Для дитячої кімнати найкращими будуть ніжні тони блакитного, рожевого, жовтого, пастельного кольору, тканини з малюнками. Не рекомендується використовувати темні кольори - чорний, коричневий, ліловий, сірий. Контрастні поєднання краще використовувати для їдалень, прихожих, кімнат для ігор або в кухнях. Нейтральні і стримані тони можуть бути ідеальним фоном для солідних меблів.

 

Вплив кольору на простір

Кожному проектувальнику дизайнеру, необхідно знати про взаємозв'язок між кольором і простором. Щоб не зробити серйозних помилок, які в наслідку можуть вилитися в утворення хворобливого стану людини.Вибір колірної гами при благоустрої житла, офісу, готелів, лікарень і т.д., вимагає ретельного продуманого плану. Колір має властивість, впливати на просторову візуалізацію - збільшувати або зменшувати, подовжувати і укорочувати простір. Звичайно ж, колір не радикально змінює простір, як реконструкція, або перепланування приміщення. Колір впливає тільки на візуалізацію, тобто на зорове сприйняття того чи іншого об'єкта.
Існують правила, про які кожен повинен знати, як разюче впливає колір на зміну простору. Наприклад, для візуального зниження високої, стелі необхідно пофарбувати її в темні тони. Цей ефект, можна більш укріпити - шляхом «розширення» кольору по стінах або «сповзання» кольору на одну зі стін переходить у малюнок. Даний метод корисний при непропорційно маленьких кімнатах з високими стелями, щоб збалансувати в них простір. При використанні цього принципу, створюється відчуття тепла і затишку. Такого ж ефекту доб'ється малюнок, вертикально структурований, плавно переходить на стелю. Цього також, досягає світлий колір стелі, який збільшує візуально висоту стін.
Поєднані стеля і стіни в сукупності з темною підлогою візуально наближають всі сторони один до одного. Але треба бути обережним , цей вибір може створити відчуття клаустрофобії, якщо це створено не грамотно і не професійно.
Щоб звузити велике приміщення або як-небудь «зібрати» його, застосовують спосіб «зменшення» стін. Бічні стіни фарбують в темні кольори, а одну зі стін - в теплі тони. У цьому випадку, для збалансованості кольору бажано, щоб покриття збігалося з тоном бічних стін, а завіси були у світлих тонах.
Протилежний ефект досягається коли бокові стіни «розширюють» світлими відтінками, а одна зі стін забарвлена ​​в темний колір.
Горизонтальні малюнки на стінах, особливо в поєднанні з легкою кольоровою задньою стіною, зроблять кімнату просторою. Геометричні фігури горизонтальні, витягнуті в довжину: прямокутники, ромби, овали в світлих тонах - візуально розширюють простір. Що не сказати про вертикальні лінії в малюнках. Вертикальні геометричні фігури концентрують увагу тільки на висоті стелі.
Застосування контрастних кольорів на протилежних стінах, візуально розширять кімнату. Наприклад, пофарбувати в червоний колір одну зі стін, а протилежну їй - у синій. Два контрастних кольори будуть відштовхувати стіни один від одного, і створять зорове відсунення стін. А застосування одного кольору, в різних його відтінках на стінах, зорово наблизять стіни один одному і створять атмосферу компактності, цілісності.
Темні тони підлоги, плавно переходять на нижні частини стін візуально збільшують простір підлоги. У цьому разі не можна недооцінювати вплив геометричних ліній на простір підлоги. Напрямок лінійних ліній і грамотно підібрані колірні відтінки можуть, як зменшувати, так і збільшувати простір.Наприклад, килимові плитки з діагональним малюнком, можуть збільшити зовнішній вигляд вашого нижнього простору. Хоча темні підлоги з легким кольоровим малюнком, навпаки, тільки зменшать площу. Звідси випливає висновок: чим темніше тон, тим більше очікується ефект зменшення, і навпаки.
Але не тільки колір впливає на простір. Свої штрихи впливу вносять: розміри приміщення, меблювання і освітлення. Меблі: її колір, обсяги і характерні риси - просторе та світле приміщення, може перетворити на вузьку, похмуру, захаращену «барлогу». І навпаки, маленьку кімнатку, облаштувати в стильовому рівновазі між кольоровою гамою, меблями, освітленням і різними аксесуарами. При цьому створити обстановку спокою і затишку в стильовому наповненні.. Наприклад, при виборі кольору в першу чергу необхідно врахувати, розташування вікон по відношенню до сторін світу. Якщо вікна виходять на південну частину світу, то однозначно в цьому приміщенні завжди тепло і світло. Для зменшення потрапляння великої кількості світла в велике приміщення, бажано застосувати метод «зменшення» стін і якщо буде потрібно - метод «зниження» стелі. Якщо вікна виходять на північну частину, то тут бажано використовувати світлі тони, які в свою чергу будуть «розширювати» простір.

 


Читайте також:

  1. DIMCLRE (РЗМЦВЛ) - колір виносних ліній (номер кольору). Може приймати значенняBYBLOCK (ПОБЛОКУ) і BYLAYER (ПОСЛОЮ).
  2. I визначення впливу окремих факторів
  3. III. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
  4. IV. Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу
  5. V. Антропогенне забруднення навколоземного простору.
  6. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу
  7. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу, прояви гіпер- та гіпофункцій.
  8. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  9. Активний вплив на проблему
  10. Аналіз відхилень від нормативів та їх впливу на прибуток
  11. Аналіз впливу постачальників
  12. Аналіз впливу факторів на зміну сумми гуртової реалізації




Переглядів: 4443

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 2 : Колір в контексті функціональності і емоційності | Роль кольору в просторі ландшафтного дизайну.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.