Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вікова педагогіка

Історія педагогіки вивчає розвиток педагогічної думки на різних історичних етапах розвитку людського суспільства.

Дошкільна педагогіка. Педагогіка молодшого шкільного віку і т.д

4. Спеціальна, корекційна, дефектологія…( сурд –о..., тифло..., олігофрено..., лого..., пенітенціарна (від лат. каяття; пенітенціарій – особлива система в”язниць, де одиночне ув”язнення супровожувалося каторжною роботою).

Ресоціалізаційна (соціальна адаптація людей, які відбули покарання, або таких, які перенесли тривалі хвороби).

Ширше розуміння: спеціальна освіта повинна задовільнити потреби усіх дітей - дітей з вадами, обдарованих і талановитих, дітей з вулиці ьа дітей, які працюють, дітей з мовних, етнічних та культурних меншин… Нові терміни винятковий учень, винятковий студент..

5. Інклюзивна освіта,інклюзивна педагогіка (від англ.. включення

 

Інклюзивність (виникла у 90-х рр.. ХХ ст..) стверджує, що всі учні з унікальними та особливими потребами мають рівні можливості навчатися в середовищі, в якому вони могли б вчитися якби не їх особливий стан…

Інклюзивна освіта , інклюзивна педагогіка (від англ.. включення)

 

 

Згідно зі статистикою, в Україні нараховується 150 — 170 тисяч дітей з особливими потребами. Йдеться про тих, кому не сповнилося 18 років. Якщо ж взяти до уваги й доросле населення країни, то ця статистика стає значно більшою.

У світовій практиці виділяють такі категорії, які можуть визначати особливі потреби чи інвалідність людей: інтелектуальні, сенсорні, опорно-рухові, поведінкові.

Інклюзивна освіта завжди стверджувала: проблема полягає не в особливих потребах чи інвалідності людини, а в неспроможності суспільства реагувати на ці потреби.

Українсько-канадський проект з інклюзивної освіти.

Ресурсний центр в ЛНУ імені Івана Франка

 

Сентизатор - комп’ютерні програми для слабо зрячих (Льв. Політехніка)

Швеція: 80 щотижневих видань шрифтом Брайля (Україна - єдиний друков. у Києві)

 

 

Як показують результати досліджень, інклюзивне навчання позитивно впливає на всіх учасників навчально-виховного процесу і більшість дітей з особливими освітніми потребами можуть навчатися у загальноосвітній школі. Ефективність організації навчального і оздоровчого процесів доведена самими дітьми, багато з яких почали ходити, жити життям звичайних українських дітей, займатися параолімпійськими видами спорту. Боротьба дітей з особливими потребами за звичайне життя у середовищі однолітків позитивно впливає на здорових дітей. У школі розвинути волонтерський рух з допомоги дітям з проблемами здоров’я, зменшилася кількість негативних проявів у поведінці учнів. Таким чином, в життя буде впроваджуватися основний принцип міжнародних стандартів - спільне навчання дітей з особливими потребами разом із здоровими однолітками.

Рівний доступ до якісної освіти…

6. Галузева педагогіка (спортивна, педагогіка туризму… інженерна…

Нові напрями:

· Андрагогіка (андрос-чоловік, людина). Функціональна грамотність (грамотно, кваліфіковано діяти, функціонувати у всіх сферах людської діяльності).

Неформальна освіта – освіта, що необов'язково має організований та систематичний характер, може здійснюватися поза межами організованих форм.

Освіта через усе життя. Неперервна освіта.

Збереження професійної компетентності. За підрахунками вчених, щорічно фахівець повинен оновлювати до 5 % теоретичних і 20 % практичних професійних знань.

 

У США встановлено одиницю вимірювання застарілості знань – період напіврозпаду компетентності, коли в результаті появи нової інформації компетентність фахівця знижується на 50 %.

І якщо у 40-х рр.. застарілість наступала через 14-15 років, у 70-х – через 8, то зараз – через 2-3 роки.

 

Університети третього віку. Досвід Франції, Польщі.

Україна: Ковель Київ, Львів. Заснований у 2010 р.

Університеті третього віку навчається понад 200 слухачів, за сприяння викладачів різних навчальних закладів Львова проводяться лекції та практичні заняття з різних навчальних дисциплін – іноземної мови, історії, психології, педагогіки, валеології, музики, інформаційних технологій, фізичної культури. При УТВ працює театральний гурт «Ретро вернісаж», танцювальний гурток, духовий оркестр, часто організовуються концерти та краєзнавчі екскурсії.

Фрагмент гімну

В Університеті ми Третього Віку,

Усі хто натхенням сьогодні живе.

Не ведем рокам ми печального ліку,

Бо нині відкрилось життя нам нове.

· Соціальна педагогіка (особистість у взаємодії із соціальним середовищем).

Бездомні жебраки, наркомани віковий пік наркозалежних – 13-16 років), Віл-СНІД, алкоголізм (українські школярі перші у світі щодо вживання алкоголю)…

Соціальні служби, телефони довіри... 20-30 суїцидальних дзвінків… Кожні сорок секунд на Землі одна людина покінчує життя самогубством , за день – три тисячі, за рік – 1 млн людей…

.

 

Агресивні субкультури. Готи - рух наприкінці 70-х років на хвилі пост-панку. Панківський епатаж спрямували у русло пристрасті до вампірської естетики, темного погляду на світ.

· Медіа педагогікаПередмет: взаємодія людини з медіа ресурсами.

Це напрям сучасної педагогіки, що передбачає вивчення школярами закономірностей сучасної комунікації (преси, радіо, телебачення, кіно, відео), підготовку до життя в інформаційному світі, опанування вмінь сприймати й осмислювати різну інформацію.

· Порівняльна педагогіка. Близько 20 галузей.

· Сімейна педагогіка

В 2010 році в Україні одружилися 305 тисяч, розірвали шлюб 126 тисяч подружжів. Найкраще співвідношення створених та розірваних сімейних союзів на Закарпатті, торік воно становило чотири до одного (на користь створених сімей). І Закарпаття тримає пальму першості за цим показником уже не один рік. Трьома з половиною шлюбами на одне розлучення можуть похвалитися Волинь, Рівненщина та Львівщина. У Києві - дві цілих сім десятих нових подружжів на одне розлучення. У решті регіонів (зокрема, Дніпропетровщині, Донеччині, Харківщині) на кожні два нових шлюби випадало одне розлучення. «

 

Американський психолог Г. Холл: рука, що гойдає колиску, відповідальна за більше, ніж рука президента.

 


Читайте також:

  1. Англійська педагогіка XVII ст. Педагогічна концепція Дж.Локка
  2. Вальдорфська педагогіка
  3. Вікова динаміка розвитку рухових якостей
  4. Вікова динаміка розвитку рухових якостей.
  5. Вікова періодизація
  6. Вікова періодизація дитинства
  7. Вікова періодизація дітей.
  8. Вікова періодизація за біологічними ознаками
  9. Вікова періодизація росту у людини
  10. Вікова структура населення
  11. Вікова структура населення




Переглядів: 2721

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Освіта – це те, що залишається в людині, коли все вивчене забулося. | ХАРАКТЕРИСТИКА ОКРЕМИХ МЕТОДІВ ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.