Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лікування та профілактика.

Найважливішим у лікуванні дітей із СКД є раціональне харчування та забезпечення режиму дня. Із раціону дітей мають бути вилучені продукти багаті на пурини ( мясо молодих тварин, печінки, нирок, мозку, мясні бульони, оселедці, сардини, шоколад, какао, зелений горошок, ікру) та щавелеву кислоту (щавель, шпинат). Крім того, необхідно обмежити жири, особливо тваринного походження, томати, цукор та кондитерські вироби. В харчуванні мають переважати молочні продукти, крупяні та овочеві страви та фрукти. Корисно вживати багато рідини: лужні мінеральні води, цитрусові, цитратні суміші, вишневий сік. Раціональний режим дня у дітей із СКД полягає у оберіганні їх від інтенсивних психо-емоційних перевантажень, обмеженні збуджуючих ігор та занять ( довготривалих компютерних ігор та телевізійних передач). Важливим є вже з самого раннього дитинства заохочувати дітей до загартовування та занять фізкультурою. Всім дітям з СКД доцілно застосовувати заспокійливі рослинні засоби, тобто препарати меліси, мяти, валеріани, материнки, собачої кропиви кусом в 1 місяць 3-4 рази на рік.Медикаментозна терапія обмежена побічною дією та терміном їх засточсування. Однак при гіперурикемії дітям після 10 років всетаки призначають урикодепресивні препарати (алопуринол, мілурит, маргуліт, оротову кислоту) в продовж 1-2 місяців 2 рази на рік, урикозуричні засоби (етамід, пробенецид) курсом 7-10 днів 2-3 рази на рік. Більш тривале застосування урикодепресивних препаратів призводить до токсичної дії на нирки та печінку, а тривале застосування маргуліту сприяє розладам травного тракту.

Напочатку ацетонемічного кризу дітям дають багато пити лижні мінеральні води ( Лужанську, Боржомі) невеликими порціями по 15-30 мл кожні 10-15 хвилин, солодкий чай або 5% глюкозу розбавлену на половину кипяченою водою. Якщо ацетонемічна блювота повторюється на передодні випоювання рідиною призначають церукал, мотіліум або домрід згідно віковій дозіровці. Із раціону харчування вилучають жирну їжу і годують дитину переважно вуглеводистою їжею, тобто овочевим пюре, овочевим супом, кашами та фруктами. При погіршенні ацетонемічного стану, тобто посиленні зневоднення та інтоксикації, продовженню повторних блюваннь, наявності ацетону в сечі до (+++ або ++++) дітей госпіталізують в лікарню та проводять лікування направлене на усунення ацидозу, дегідратації та виведення кетонових тіл вутрішньовенним введенням 5% розчину глюкози, 0,9% розчину NaCl. До того ж обов’язково промивають шлунок та проводять очисну клізьму.

Проведення лікувально-профілактичних заходів у дітей із сечокислим діатезом сприяє запобіганню розвитку сечокам’яної та жовчикам’яної хвороб, захворювань нервової системи та хвороб пов’язаних з порушеннями обміну речовин.


Читайте також:

  1. Активні інгредієнти, що входять до складу препаратів для симптоматичного лікування лихоманки.
  2. Активні інгредієнти, що входять до складу препаратів для симптоматичного лікування сухого кашлю.
  3. Біологічні способи лікування ран.
  4. Визначення тактики і методу операційного лікування при кровотечі з варикозно розширених вен стравоходу.
  5. Вимоги до результатів лікування.
  6. Електрохірургічні методики лікування хворих на рак.
  7. Ендоваскулярне лікування.
  8. Засоби для інгаляційного наркозу (ефір, фторотан, діазоту оксид, енфлуран, ізофлуран). Порівняльна характеристика. Ускладнення до і після наркозу, їх профілактика.
  9. Інші засоби для лікування риніту.
  10. Комплексне та комбіноване лікування
  11. ЛЕКЦІЯ № 19. Медична психологія. Способи діагностики та лікування в психології
  12. Лікарські форми безрецептурних препаратів, що застосовують для симптоматичного лікування ринітів.




Переглядів: 914

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Алергічний діатез | Постнатальна гіпотрофія

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.