МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Категорія ступеня вияву ознаки прикметниківМорфологічна культура ЗМІ на рівні прикметника. Прикметники переважно вживані у друкованих ЗМІ, інформаційні тележурналісти використовують їх не так часто, оскільки вони змушені висловлюватися лаконічно, вкладатися в стислий хронометраж прямоефірного мовлення. На телебаченні багато зображень, тому прикметники переважно не використовуються. Типові помилки у вживанні прикметникових форм: 1. Невміння творити різні форми ступенів порівняння, які автоматично скопійовані з російських: Сама велика перемога «Мілана» в цьому сезоні. Надійно діє досвідченіший Шовковський. Попереду все саме цікаве. А зараз настає най хвилюючий момент. 2. Надлишкове підкреслення ступенів порівняння, застосування комбінованих форм (простої і складеної): Рахунок був ще більш принизливішим для львів’ян. А яка форма більш перспективніша для України? Зустріла одного з найбільш бажаніших людей. Другий тайм у нас менш цікавіший, ніж перший. 3. Неправильне визначення групи прикметників (твердої чи м'якої): Дорожний затор розтягнувся на кілька кілометрів. Попередня природня причина смерті найпопулярніша.
Увага!Прикметники вищого ступеня зазвичай мають після себе залежні від них звороти, що вказують на об’єкт порівняння і вводяться словами за, від, ніж, як, проти, пор.: Воля дорожча за життя. Від рідною краю в світі кращого краю нема. Нема мудріших, ніж народ, учителів. Я вдвічі молодший проти батька.Уведення таких зворотів без прийменників чи сполучників (воля дорожча життя, я молодший брата) суперечить нормі. УВАГА!Слово самий у формах найвищого ступеня порівняння прикметників не використовується. УВАГА!Вживання форм вищого ступеня порівняння замість найвищого (головніші правила замість найголовніші правила, кращий гравець замість найкращий гравець) суперечить нормі.
Категорія ступеня вияву ознаки — категорії, яка вказує на рівень та інтенсивність вияву ознаки одного предмета відносно іншого або ознаки того самого предмета в різний час. ' Це відношення ознаки предмета до рівня й інтенсивності її вияву: День світліший від ночі; Сьогодні день тепліший. Нульовий ступінь вияву ознаки. Його має прикметникова словоформа, яка називає ознаку предмета в її звичайному, нормальному вияві (стані) без порівняння зі станом тієї ж ознаки в іншому предметі або в інший час: білий папір, ніжний погляд, добрі слова. Вищий ступінь вияву ознаки. Цей ступінь вияву ознаки має така прикметникова словоформа, яка своєю семантикою і словотвірною будовою вказує на те, що та сама ознака в одному предметі виявляється більшою (меншою) мірою, ніж в іншому, або в тому самому предметі, але в інший час: Дні стали коротші, а ночі — довші; Батько вищий від матері. Найвищий ( найнижчий) ступінь вияву ознаки. Його має така прикметникова форма, яка своєю будовою вказує на те, що та сама ознака водному предметі виявляється найбільшою (найменшою) мірою порівняно з іншими або в тому самому предметі, але в інший час: Найтепліші дні у наших краях бувають у червні; Найкращий подарунок — твоя усмішка.
А б с о лютни й с т упі н ь вияву ознаки Його має така прикметникова форма, яка вказує на кінцевий, далі не можливий вияв ознаки: якнайтонша Читайте також:
|
||||||||
|