Логіка роботи двовхідного елемента І-НІ представлена в табл. 3.2, на основі якої одержують вираз для булевої функції Використовуючи принцип суперпозиції, функцію можна записати для довільного числа змінних
Схема ДТЛ-елемента, що реалізує булеву операцію І-НІ для двох змінних і його умовне графічне зображення показані на рисунку 3.4.
Рисунок 3.4 - Схема ДТЛ-елемента І -НІ
Таблиця
Схему ДТЛ-елемента І -НІ будують шляхом підключення виходу діодного елемента І до входу інвертора. Діоди. Що Зміщають, VD3 і VD4 грають ту ж роль, що й у схемі, зображеній на рис. 3.4.
Транзистор VT1 відкривається й формує низький рівень вихідної напруги тільки при збігу високих рівнів вхідних сигналів на обох входах одночасно. При цьому струм, що включає, протікає від джерела струму по ланцюзі: резистор , діоди VD3, VD4 і база транзистора VT1. При подачі хоча б
на один із входів (або на обоє) сигналів низького рівня весь струм від джерела живлення замикається по ланцюзі: резистор , діод VD1 або VD2 (або обоє) на відповідне джерело вхідних сигналів. У результаті цього транзистор VT1 закривається й на виході встановлюється високий рівень напруги . Тривалість перемикання елемента практично визначається швидкодією транзистора. Тимчасові діаграми роботи елемента І -НІ показані на рис. 3.5.