Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


ІІ. Класифікація злочинів

В залежності від тієї чи іншої мети злочини поділяють на групи (класи), тобто класифікують їх. Найбільш давнім було поділення злочинів на публичні та приватні, яке проводилося римським правом в залежності від інтересів, на які посягали злочини. Злочини можуть бути класифіковані за різними підставами за об”єктом злочину, ступенем суспільної небезпеки, характером діяння (дія чи бездіяльність) за формою вини (навмисні, необережні тощо). Особлива частина Кримінального кодексу побудована на основі класифікації злочинів за об”єктом посягання. Однорідні за об”єктом злочини складають відповідні глави Особливої частини, що полегшує правильне розуміння їхньої суспільної небезпеки.

Класифікація злочинів- це ділення всіх злочинів на певні групи в залежності від характеру і ступеню суспільної небезпеки.

Діюче кримінальне право розрізняє такі групи злочинів: а) особливо тяжкі; б) тяжкі; в) менш тяжкі; г) які не становлять великої суспільної небезпеки.

а)Особливо тяжкими злочинами визнаються навмисні злочини особливо високої суспільної небезпеки за скоєння яких закон передбачає покарання в виді позбавлення волі на строк більше 10 років або довічним позбавленням волі (ст.861, ст.93, ст.1901 КК України).

б) Тяжкими злочинами визнають навмисні дії підвищеної суспільної небезпеки за здійснення яких закон передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років (ч.2 ст.80; ч.2 ст.117 КК України та ін.). В ряді випадків віднесення злочину до тяжких впливає на кваліфікацію злочину (ч.2 ст.691; ч.3 ст.125; ч.2 ст.177 КК України та ін.). Віднесення злочинів до групи тяжких має і практичне значення. Так за вироком суду, особа засуджена за тяжкий злочин може бути позбавлена військового чи спеціального звання (ст.37 КК України).

Засудження особи за тяжкий злочин тягне за собою призначення і відповідного режиму утримання у ВТУ. Особи які засуджені вперше до позбавлення волі на строк більше 3 років за тяжкі злочини відбувають покарання у колоніях посиленого режиму, а засуджені за особливо небезпечні злочини проти держави незалежно від строку позбавлення волі і колішньої судимості відбувають покарання у виправно-трудовій колонії суворого режиму (ст.25 КК України).

Особам, засудженим за тяжкі і особливо тяжкі злочини може бути призначене відбування позбавлення волі у тюрмі всього строку покарання чи частину його.

в) Менш тяжкі злочини визнаються навмисні діяння, за вчинення яких закон передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк більш 5 років (ч.2 ст.215 КК України).

г)Злочини, що не являють собою великої суспільної небезпеки. У ст.51 КК України говориться про діяння з ознаками злочину, що не становить великої суспільної небезпеки. Аналіз цієї статті дає підставм вважати, що ці діяння не завдають значної шкоди суспільним відносинам, не тягнуть за собою в конкретних випадках тяжких наслідків. При зазначених умовах особи, які скоїли діяння, що мають ознаки такого злочину можуть бути звільнені від кримінальної відповідальності з притягненням до адміністративної відповідальності чи матеріали про них можуть бути передані на розгляд товариського суду на поруки трудового колективу, комісії у справах неповнолітніх.

 


Читайте також:

 1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
 2. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
 3. V. Класифікація і внесення поправок
 4. V. Класифікація рахунків
 5. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
 6. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
 7. Аналіз юридичних складів злочинів, що пов’язані з порушенням чинних на транспорті правил та в пошкоджені магістральних трубопроводів
 8. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.
 9. Банківська платіжна картка як засіб розрахунків. Класифікація платіжних карток
 10. Банківський кредит та його класифікація.
 11. Банківські ресурси, їх види та класифікація
 12. Будівельна класифікація ґрунтів
Переглядів: 455

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
І. Поняття та ознаки злочину за кримінальним правом | IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.