Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Лікарський контроль під час проведення навчально-виховного процесу з фізичної культури

Відповідальність, обов'язки та права посадових осіб

Вчитель фізичної культури навчального закладу або особа, яка проводить заняття з фізичної культури і спорту в позаурочний час:

• відповідно до Положення про організацію охорони праці і розслідування нещасних випадків у навчально-виховних закладах несе відповідальність за безпечне проведення навчання та охорону життя і здоров'я учнів; проводить інструктаж перед початком занять з обов'язковою реєстрацією у журналі обліку навчальних занять, а під час проведення позакласних і позашкільних занять з фізкультури і спорту - у журналі встановленої форми;

• стежить за справністю, надійністю установлення та закріплення обладнання, організовує і своєчасно проводить випробування спортінвентарю;

• навчає учнів безпечних прийомів виконання фізичних вправ і стежить за виконанням учнями вимог безпеки з використанням принципів доступності і послідовності навчання, у разі потреби забезпечує страховку;

за результатами медичних оглядів визначає функціональні можливості кожного учня; надає першу (долікарську) медичну допомогу потерпілим у разі нещасних випадків, у разі необхідності організує спеціалізовану медичну допомогу;

• повідомляє керівника закладу про кожний нещасний випадок під час проведення занять з фізкультури і спорту. Відповідальність за стан електрообладнання, вентиляції, водопровідної та каналізаційної мереж і сантехнічних пристроїв у спортивних спорудах навчальних закладів несуть особи, призначені наказом керівника навчального закладу.

Рішення про неможливість проведення спортивних заходів на відкритому повітрі у зв'язку з несприятливими метеорологічними умовами виносять вчителі фізичної культури.

 

Загальне керівництво організацією лікарського контролю за здоров'ям учнів, які займаються фізичною культурою і спортом - як у школі, так і поза нею, - здійснюють органи охорони здоров'я відповідно до чинних інструкцій та Положення про роботу медичного персоналу в школі. Медичне обслуговування учнів здійснюють спеціально закріплені за школою лікарі та інший медичний персонал.

Висновок про стан здоров'я і всі лікарські вказівки щодо допустимого навантаження для кожного учня потрібно записувати в лікарсько-контрольній карті та обов'язково доводити до відома вчителя фізичної культури або особи, яка проводить заняття. Учнів, які не пройшли медичного огляду, до уроків фізичної культури не допускають. Для занять фізичними вправами учнів на підставі даних про стан здоров'я і фізичного розвитку розподіляють на основну, підготовчу і спеціальну медичні групи. Допустиме фізичне навантаження для кожної групи учнів має відповідати її медичній характеристиці.

Основна медична група, до якої входять особи без відхилення у стані здоров'я, а також особи, що мають незначні відхилення в стані здоров'я, з добрим фізичним розвитком, проводить заняття за навчальними програмами фізичного виховання в повному обсязі; учням цієї групи дозволяється займатися в одній зі спортивних секцій, брати участь у змаганнях. Підготовча медична група, до якої входять особи, що мають незначні відхилення в стані здоров'я, з недостатнім фізичним розвитком, проводить заняття за навчальними програмами фізичного виховання за умови поступового засвоєння комплексу рухових навичок і умінь, особливо пов'язаних з пред'явленням організму підвищених вимог, додаткові заняття для підвищення рівня фізичного розвитку.

Спеціальна медична група проводить заняття за спеціальними навчальними програмами. До складу групи входять особи, що мають відхилення в стані здоров'я постійного або тимчасового характеру, потребують обмеження фізичних навантажень, допущені до виконання навчальної та виробничої роботи.

Учні основної медичної групи проходять медичний огляд не менше як один раз протягом навчального року; учні підготовчої медичної групи - не менше як один раз за навчальну чверть; учні спеціальної медичної групи - не менше одного разу за чотири місяці, а також після кожного короткочасного захворювання, а в кінці навчального року проходять поглиблений медичний огляд.

 

Таблиця 1.. Терміни відновлення занять

Учні, тимчасово звільнені від занять фізичними вправами, зобов'язані бути присутніми на уроках фізичної культури, при цьому допускається їх залучення вчителем до підготовки занять. Тимчасове звільнення від занять фізичними вправами допускається з дозволу медичного персоналу школи.

Після перенесених хвороб необхідно взяти дозвіл на заняття в лікаря. При цьому слід додержуватись орієнтовних термінів відновлення занять (табл 1).

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ З ДОПРИЗОВНОЇ ПІДГОТОВКИ

На заняттях з допризовної підготовки, а також під час проведення різноманітних військово-спортивних ігор і на заняттях гуртків, особливо стрілецьких і технічних, використовують навчальну зброю, різноманітну навчальну техніку, малокаліберну гвинтівку і патрони до них.

Створення нормальних умов на заняттях і в позакласній роботі, додержання правил безпеки і вжиття заходів безпеки - найперші обов'язки органів народної освіти, насамперед, директорів і військових керівників шкіл (педучилищ).

Керівникам шкіл (педучилищ) і військовим керівникам необхідно вивчити дані Правила і суворо керуватися ними у своїй практичній роботі.


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. II. Організація і проведення спортивних походів
  4. II. Поняття соціального процесу.
  5. III. Контроль знань
  6. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  7. IV. План навчального процесу.
  8. POS -Інтелект - відеоконтроль касових операцій
  9. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  10. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  11. VII Контроль постачальника
  12. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США




Переглядів: 1498

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Занять з фізичної культури і спорту (вимоги викладено | Загальні вимоги до зберігання зброї і заходи безпеки під час проведення стрільб

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.