Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Експертиза проектів будівництва. Категорії складності об’єктів містобудування.

Проектна документація. Поняття. Склад.

Проектна документація на будівництво об'єктів розробляється у порядку (Наказ та Порядок Мінрегіону України Про затвердження Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів; від 16.05.2011 № 45 z0651-11), встановленому центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури, з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та затверджується замовником.

Затвердження проектної документації на будівництво об'єктів, що споруджуються із залученням державних коштів, здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

До проектної документації на будівництво об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, а також об'єктів, які підлягають оцінці впливу на навколишнє природне середовище у транскордонному контексті, додається оцінка існуючого чи передбачуваного впливу на стан навколишнього природного середовища. Перелік таких об'єктів визначається Кабінетом Міністрів України.

Проектна документація на будівництво об'єктів не потребує погодження державними органами, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, юридичними особами, утвореними такими органами.

 

Встановлення випадків та порядку проведення експертизи проектів будівництва відбувається лише за Містобудівним Законом та не допускається за іншими законами

Експертиза проектів будівництва проводиться в установленому Кабінетом Міністрів України порядку (Постанова, Порядок та Перелік Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 560 Про затвердження Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи та визнання [...];560-2011-п) експертними організаціями незалежно від форми власності, які відповідають критеріям, визначеним центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури.

При цьому до проведення експертизи залучаються (в тому числі на підставі цивільно-правових договорів) експерти з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, які пройшли професійну атестацію, що проводилася із залученням представників відповідних центральних органів виконавчої влади, та отримали відповідний кваліфікаційний сертифікат.

Порядок проведення професійної атестації (Постанова, Порядок, Перелік Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 554 Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних [...];554-2011-п) таких експертів встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Експертиза проектів будівництва об'єктів IV і V категорій складності, що споруджуються за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, здійснюється експертною організацією державної форми власності.

Не підлягають обов'язковій експертизі проекти будівництва об'єктів I-III категорій складності.

Обов'язковій експертизі підлягають проекти будівництва об'єктів, які:

1) належать до IV і V категорій складності, - щодо додержання нормативів з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, хорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, міцності, надійності, довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення;

2) споруджуються на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами, - в частині міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення;

3) споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, - щодо кошторисної частини проектної документації;

За рішенням замовника може проводитися також експертиза проектів будівництва інших об'єктів.


Читайте також:

 1. Gigabit Ethernet на витій парі категорії 5
 2. Автоматичне і ручне створення об’єктів.
 3. Адміністративний захист об’єктів інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції
 4. Адміністративно-правовий захист об’єктів інтелектуальної власності
 5. Акт експертизи підписується кожним експертом і засвідчується печаткою медичної установи, на базі якої проводилася судово-психіатрична експертиза.
 6. Амністія являє собою повне або часткове звільнення від кримінальної відповідальності і покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочину.
 7. Аналіз ефективності інвестиційних проектів
 8. Багатоаспектне класифікування об’єктів винаходу
 9. Безпека» і «небезпека» як ключові категорії в безпеці життєдіяльності
 10. Вбудовування об’єктів
 11. Введення в дію об’єктів інвестування.
 12. Вибір площадки для будівництва.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сертифікація архітекторів та ліцензування проектних організацій | Архітектурно-містобудівні ради

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.