Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИКОНАННЯ РОБІТ І ЗВЕДЕННЯ БУДІВЕЛЬ

РОЗДІЛ 2

Послідовність виконання робіт обумовлена наступними основними чинниками, поетапне освоєння яких в кінцевому результаті приводить до реалізації будівельного процесу:

територія забудови;

підготовка майданчики (роботи підготовчого періоду);

зведення підземної частини;

зведення надземної частини;

зведення захищаючих конструкцій;

монтаж інженерного устаткування;

внутрішні оздоблювальні роботи;

монтаж технологічного устаткування;

зовнішні оздоблювальні роботи;

благоустрій.

Вибір території забудови - найперший етап реалізації будівництва. На цьому етапі, виходячи з поставлених завдань, визначають найбільш оптимально розташовану земельну ділянку, що задовольняє як вимогам раціонального постачання будівельними матеріалами, конструкціями і ресурсами на період будівництва, так і що відповідає необхідним вимогам експлуатації. Здійснюють державне оформлення, відведення земельної ділянки під будівництво і підготовку містобудівних умов та обмежень.

Підготовка майданчика є обов'язковим етапом, приблизно схожим по складу робіт для промислового і цивільного будівництва. В основному, під підготовкою майданчика розуміють проведення інженерних досліджень, прив'язку будівлі, що зводиться, на місцевості, знос старих будов, перекладання мереж, зведення тимчасових будівель і споруд.

Прийнята послідовність виконання робіт при зведенні окремої будівлі або комплексу, що складається з розташованих поряд однотипних будівель, може в значній мірі впливати на загальний термін будівництва. Існують три основні методи будівництва будівель або виконання взаємозв'язаних робіт.

Послідовний методпередбачає, що при зведенні окремої будівлі бригада робочих виконує кожну наступну роботу тільки після закінчення попередньої. Отже, загальна тривалість будівництва будівлі рівна сумі термінів виконання окремих видів робіт, тобто в даному випадку буде потрібно незначна чисельність персоналу, що працює на одному об'єкті. Темп споживання інших ресурсів (матеріальних та технічних) теж незначне. У разі, коли ряд однотипних будівель будуватимуть одну за іншою, кожна наступна будівля - тільки після закінчення попередньої, то одна бригада робочих зводитиме ці будівлі послідовно, переходячи з одного завершеного об'єкту на наступний. При цьому методі загальна тривалість будівництва комплексу будівель рівна результату перемноження тривалості будівництва одного будинку на їх число, але при цьому так само, як і при зведенні окремої будівлі, потрібна відносно мала чисельність робочих, задіяних тривалий час на одному місці. Розтягнуті в часі також і темпи споживання інших ресурсів.

Паралельний методпередбачає одночасне виконання ряду робіт на окремій будівлі або зведення декількох однотипних будівель. На кожному з даних об'єктів працюватиме самостійна бригада. У ідеалі всі бригади одночасно приступлять до роботи і в один час закінчать зведення будівель. При паралельному методі загальна тривалість зведення окремої будівлі рівна часу виконання всіх робіт, але при цьому зросте потреба в робочих та інших ресурсів для одночасної роботи в залежності від кількості робіт, які одночасно виконуються. Аналогічна схема залучення людських та інших ресурсів і тривалості будівництва буде при паралельному методі зведення комплексу однотипних будівель.

Потоковий методбудівництва поєднує в собі переваги послідовного і паралельного методів і виключає їх недоліки. При цьому методі загальна тривалість будівництва буде значно менша, ніж при послідовному методі, але і інтенсивність використання робочих виявиться меншою, ніж при паралельному методі.

Проілюструємо вказані методи будівництва відповідними розрахунками і діаграмами на прикладі зведення п'яти (m) однакових котеджів. Трудомісткість зведення кожного 300 люд.-змін, бригада складається з п = 10 чол., тривалість будівництва одного котеджу (роботи на окремій захватці) складе t=30 роб. змін, N - максимальна щоденна потреба в робочих.

На рис. 2.1 представлений календарний графік робіт при послідовному методі зведення будівель. Тривалість робіт Т= mt= 5 • 30 = 150 змін. Людські ресурси (потреба в робочих) п= N (щодня по 10 чол.). Загальна трудомісткість робіт Q = Тп = 150 • 10 = 1500 люд.-змін.

 

Захватки Термін робіт (дні)
=== === ===                        
      === === ===                  
            === === ===            
                  === === ===      
                        === === ===

 

Рис. 2.1. Календарний графік робіт при послідовному методі зведення будівель

 

Графік виконання робіт при паралельному методі зведення будівель приведений на рис. 2.2. Загальна тривалість робіт Т = t = 30 змін. Потреба в робочих N - тп = 5 * 10 = 50 чол. (робочих) у день. Загальна трудомісткість не зміниться: Q = NT = 50 * 30 = 1500 люд.-змін.

Особливістю потокового методу виконання робіт є розділення етапів будівництва, будівельних робіт і їх комплексів на дрібніші складові. Складно уявити, що всі члени бригади, що приступила до будівництва котеджу, досконало володіють необхідними будівельними професіями і в змозі якісно виконати всі роботи, починаючи із земляних і закінчуючи оздобленням будівлі. У зв'язку з цим раціональніше буде розбити будівництво на три послідовно виконувані цикли робіт: зведення підземної частини будівлі, включаючи земляні роботи, улаштування фундаментів, підвалу, гідроізоляції і т.д.; зведення надземної частини - каркаса будівлі з улаштуванням внутрішніх стін, перегородок, заповненням віконних і дверних отворів і виконанням спеціальних робіт, і завершальний цикл - оздоблення будівлі всередині і зовні. Умовимося, що на кожному циклі робіт задіяна самостійна спеціалізована, професійно підготовлена бригада чисельністю 10 чоловік, яка виконує свої роботи на окремій будівлі за 9 днів. Специфіка потокового методу виконання робіт полягає в тому, що ця спеціалізована бригада, закінчивши свій цикл робіт на одній будівлі, переходить на іншу, звільняючи робочий простір наступній бригаді, що виконує за той же час свій цикл робіт (рис 2.3). Так послідовно друга бригада переміщається за першою з об'єкту на об'єкт (із захватки на захватку). Так само працює третя бригада, а якщо циклів робіт більше, то і четверта і т.д. При цьому завдяки спеціалізації і напрацьованому досвіду кожна бригада виконує свій вид робіт не за 10, а за 9 днів.

Кількість робочих, які задіяні в кожен інтервал часу, представлено на рис. 2.4.

Графік роботи бригад по видах виконаних робіт при потоковому методі представлено на рис. 2.5.

Захватки Термін робіт (дні)
===== ===== =====
===== ===== =====
===== ===== =====
===== ===== =====
===== ===== =====

 

Захватки Термін робіт (дні)
== == ==        
  == == ==      
    == == ==    
      == == ==  
        == == ==

 

Рис. 2.2. Календарний графік робіт на захватках при паралельному методі зведення будівель Рис. 2.3. Календарний графік робіт на захватках при потоковому методі зведення будівель
Кількість робочих, чол. Термін робіт (дні)
    == == ==    
  == == == == ==  
== == == == == == ==

 

Цикли робіт Термін робіт (дні)
Підземна частина === === === === ===    
Надземна частина   === === === === ===  
Оздоблення будівлі     === === === === ===

 

Рис. 2.4. Графік переміщення робочих при потоковому методі зведення будівель Рис. 2.5. Календарний графік по видах робіт, які виконуються при потоковому методі зведення будівель

Загальна тривалість робіт Т= 63 дн. Загальна трудомісткість Q = 10*9*2 + 20*9*2 + 30*9*3 = 1350 люд.-дн. Потреба в робочих у день максимальна 30 чол., а середня потреба у день 1350/63= 21 чол. Спеціалізація бригад при потоковому методі будівництва дозволяє максимально механізувати працю, забезпечити кращу організацію, мати вищу продуктивність праці.


Читайте також:

  1. III. Виконання бюджету
  2. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  5. Автоматизація проектних робіт
  6. Аналіз продуктивності праці й заробітної плати
  7. Аналіз фонду заробітної плати.
  8. Аналіз якості продукції та робіт
  9. Антиінфляційна політика. Взаємозв’язок інфляції та безробіття.
  10. Аудит витрат на виробництво продукції, виконання робіт, надання послуг
  11. Аудит готової продукції та продажу товарів, робіт та послуг
  12. БАЖАННЯ і НАМІРИ - це миттєво виникаючі і досить часто змінюють один одного мотиваційні суб'єктивні стани, що відповідають змінюваних умов виконання дії.




Переглядів: 2765

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Склад ПВР на зведення надземної частини будівлі | Вимоги нормативних документів щодо виконання робіт в умовах ущільненої забудови

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.