Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Особливості тактики обшуку підозрюваного та його домоволодінь при розслідуванні злочинів у сфері незаконного обігу наркотиків

Затриманню повинні передувати оперативно - розшукові заходи , скеровані на виявлення всіх обставин злочину, щоб узяти злочинця на місці злочину важливо встановити, де продавець бере наркотичні речовини, кому збуває, за якою ціною, в якій кількості, де і в яки й час збирається ними торгувати. При затриманні необхідно використовувати, весь арсенал засобів і прийомів, щоб матеріали затримання давали підстави для викриття злочинців. Більш ефективно проводити негласну фото-, відеозйомку епізодів злочинної діяльності. Для забезпечення бази, свідка, бажано привертати представників громадськості, котрі спостерігаючи процес затримання підозрюваного і у разі позбавлення останнім від наркотиків могли б цей факт підтвердити. Після затримання проводиться особистий обшук затриманого.

обшук затриманого проводиться з метою огляду і вилучення одягу, взуття, речей, які при ньому знаходяться. Обшук необхідно проводити в присутності у присутності спеціаліста, можливо лікаря, для виявлення на тілі або органах особи що обшукується прихованих тайників.

Наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори можуть знаходитись в одязі, взутті, косметиці, гаманцях та інших предметах.

При обшуку затриманих рекомендується оглядати:

– верхній одяг, головні убори та взуття (особливу увагу звертати на лацкани, манжети, комірці, кишені, паски, бюстгальтери, краватки, підтяжки, підошви, підкладки, пов’язки, стрічки на туліях капелюхів, пряжки );

– особисті речі затриманого: підкладки сумок, валіз, гаманців, косметичок; тюбики кремів, помади, мило, запальнички, мундштуки, портсигари, пачки з цигарками, упаковки з-під ліків, дитячі іграшки, пелюшки, цукерки та жувальні гумки, пляшки, інгалятори, термоси, банки, авторучки, браслети, медальйони, брелки, футляри слухових апаратів і окуляр, протези, порожнини тростин, милиць, ручки парасольки; відсіки радіоапаратури для елементів живлення, фотоапарати тощо;

– природні заглиблення та порожнини тіла затриманого. Наркотики можуть бути заховані поміж пальцями ніг; під лейкопластирем, що прикріплений до ступні ноги; у волоссі, що укладене у спеціальну зачіску, шиньйонах, перуках; у роті, вухах, носі; у контейнері, прив’язаному до зуба; у піхві, прямій кишці тощо.

У всіх випадках у протоколі необхідно описувати місце виявлення об’єкта, сам знайдений та вилучений наркотичний засіб, його упаковку, засоби виготовлення та споживання наркотиків чи прекурсорів, а у необхідних випадках - одяг затриманого.

Різні запахи ускладнюють відшукання наркотичних засобів навіть за допомогою службових собак. Обшуку також підлягають різні дрібні або великих розмірів предмети, у яких можуть знаходитись сховища чи пристрої. Вони можуть бути в іграшках, продуктах харчування, книгах та інших предметах. Для нейтралізації їх запаху злочинці заливають такі предмети воском або іншою сумішшю.

При пiдготовцi до обшуку слiд передбачити технічне оснащення для пошуку, залучити спецiалiстiв (у тому числі кінологів зі спеціально видресируваними собаками). Кiлькiсть понятих повинна бути збільшена, якщо обшук провадиться одночасно в декiлькох примiщеннях або на значнiй за площею дiлянцi мiсцевостi, а також у разі вилучення великої кількостi наркотикiв. Головною передумовою успiшного проведення обшуку є раптовість, ретельність i послiдовнiсть дiй тих, хто здійснює обшук.

Обшук за місцем проживання і роботи підозрюваного є одним з основних способів встановлення місцезнаходження наркотичних засобів. У цьому випадку підлягають вилученню: 1) наркотичні засоби, сировину для х виготовлення і відходи їх виробництва; 2) предмети, що використовуються для виготовлення, упакування, розфасовки, перевезення і зберігання наркотичних речовин; 3) все, що призначено для їх вживання; 4) предмети зі слідами використання наркотиків; 5) незвичайні предмети, коли є припущення щодо їх наркотикомісткості; 6) документи, що свідчать про злочинну діяльність, тощо.

Проводити обшук доцільно у присутності підозрюваного, тому що поведінка останнього може зорієнтувати слідчого стосовно шляху пошуку наркотиків та інших предметів. Схованки можуть бути обладнані у стінах, підвіконнях, меблях, під підлогою, вимикачах освітлення, розетках, електродзвінках, кондиціонерах, порожнечах дверних конструкцій, віконних ручках, квіткових горшках, інвалідних візках, протезах, книгах та ін.

Слідчому необхідно приділяти пильну увагу стороннім особам, що знаходяться в приміщенні, з’ясувати мету їх перебування у підозрюваного і їх стосунки. Слідчому необхідно враховувати, що ці особи можуть бути покупцями чи продавцями наркотичних засобів або відвідувачами наркокубла. Кожен предмет, виявлений при обшуку, слід пред’явити понятим. А також зважування і підрахунок виявленого при обшуку наркотичного засобу слід проводити у присутності понятих.

При обшуку на місцевості звертається увага на квіти й інші рослини, які на фоні навколишньої зелені виглядають зів’ялими або слабко укріпленими в землі.

Під час обшуку транспортних засобів (морських, річкових, повітряних судів) слід звернутися до спеціалістів тих відомств, які знають їх конструктивні особливості. Перед початком огляду, якщо можливо, необхідно використати службового собаку, який спеціально натренований на пошук наркотиків.

Обшук транспортних засобів має свою специфіку. Спочатку слід ретельно обстежити салон автомобіля. Потім обшукати конструкцію всього транспортного засобу, де є порожнини (конструкції, рами, трубопроводи, резервуари). Як сховища можуть використовуватися запасні колеса, деформовані вузли тощо. Доцільно звертати увагу на ті місця, де проглядаються сліди змін.

Під час обшуку транспорту, в тому числі й причепів, потрібно звертати увагу на санвузли, системи вентиляції, опалення, баки, електроприлади, предмети в салоні (пакети, згортки), звертається увага на сміття, яке знаходиться в салоні (залишки рослинного походження, цигарки, порошки, пакети тощо), а також підозрілий запах, який може свідчити про вживання наркотиків у автомобілі.

 

 


Читайте також:

  1. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  2. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  3. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
  4. VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці
  5. VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта
  6. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  7. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.
  8. Аграрне виробництво і його особливості
  9. Аграрне право як галузь права, його історичні витоки та особливості.
  10. Адвокат — захисник підозрюваного, обвинуваченого
  11. Акції вільного чи обмеженого обігу
  12. Аналіз юридичних складів злочинів, що пов’язані з порушенням чинних на транспорті правил та в пошкоджені магістральних трубопроводів




Переглядів: 663

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості тактики слідчого огляду | Особливості тактики допиту осіб підозрюваних у вчиненні злочинів в сфері незаконного обігу наркотиків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.