Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Використання матеріалів ОРД для попередження, припинення і розслідування злочинів, розшуку зло­чинців та осіб, які безвісно зникли

Як правило, оперативно-розшукова діяльність зосереджується на виявленні і розкритті тяжких та особливо тяжких зло­чинів. Виявлення, розкриття, припинення кожного із таких злочинів має свою специфіку у зборі інформації, оперативної перевірки, реагуванні правоохорон­них органів.

З метою попередження, припинення і розслідування злочинів, різних протиправних посягань на інтереси суспільства і держа­ви, розшуку злочинців та осіб, які безвісно зникли, оперативні підрозділи збирають саму різноманітну оперативну інформацію, яку ретельно аналізують, відбирають серед неї найважливіше і продовжують над цим працювати.

Корисна інформація про ознаки злочину та протиправну поведінку може бути в по­відомленнях громадських помічників і інформаціях конфідентів, в листах, заявах і повідомленнях громадян, посадових осіб підприємств, установ і організацій, у виступах засобів масової ін­формації. Таку інформацію працівник може отримати і безпосередньо, здійснюючи оперативно-розшукові заходи, наприклад, спостерігаючи за об'єктом перевірки, здійснюючи опе­ративний пошук, опитуючи громадян, вивчаючи документи, зна­йомлячись з завданнями інших оперативних підрозділів, виконуючи запити повноважних державних органів влади і управління.

ОРД є основною при розшуку осіб, які безвісно зникли. Заяви та повідомлення про це для органів внутрішніх справ є підставою для заведення оперативно-розшукової справи і проведення комплексу оперативно-розшукових заходів, а в окремих випадках і підставою для порушення кримінальної справи.

Матеріали оперативно-розшукової діяльності використову­ються і для за­безпечення безпеки працівників суду, правоохоронних органів та осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, членів їх сімей та близьких родичів.

Оперативні підрозділи, займаючись так званим оперативним супрово­дженням кримінальних справ, зобов'язані відслідковувати ситу­ацію, що складається навколо розслідування, вивчати реагування підозрюваних і обвинувачених на слідчі дії, інші процесуальні дії органів дізнання, прокурора, суду стосовно них. Аналізуючи оперативну інформацію, не залишати поза увагою, а негайно реагу­вати на відомості про можливу загрозу працівникам суду, право­охоронних органів, особам, які приймають участь у криміналь­ному судочинстві.

Інформація про таку загрозу може поступити як до прийняття рішення про забезпечення безпеки так і під час проведення оперативно-розшукових заходів по її забезпеченню. В таких випадках, враховуючи додаткову інформацію, приймається рішення про адекватні заходи безпеки про що має бути проінформована особа, яка охороняється.

 


Читайте також:

  1. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  2. L2.T4/1.2. Засоби безперервного транспортування матеріалів. Транспортери.
  3. L2.T4/1.3. Засоби дозування сипучих матеріалів.
  4. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
  5. Адміністративна відповідальність осіб, винних в порушенні податкового законодавства
  6. Альтернативна вартість та її використання у проектному аналізі
  7. Амністія являє собою повне або часткове звільнення від кримінальної відповідальності і покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочину.
  8. Аналіз використання капіталу.
  9. Аналіз використання матеріальних ресурсів
  10. Аналіз використання матеріальних ресурсів.
  11. Аналіз використання обладнання.
  12. Аналіз використання прибутку та резервів його зростання




Переглядів: 1278

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Використання матеріалів ОРД як приводів і підстав для порушення кримінальної справи, проведення невідкладних слідчих дій та як доказів у кримінальних справах | Проблеми використання результатів ОРД у кримінально-процесуальному доказуванні

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.