Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Кримінальна глобалізація та глобалізація правової сфери.

Правові ознаки глобалізаційних процесів.

Явище глобалізації, види глобалізаційних процесів.

По-перше, не зважаючи на величезну кількість підходів до визначення поняття „глобалізація”, майже у всіх зазначено, що вона являє собою процес.

По-друге, глобалізація має об’єктивний характер, адже відбувається незалежно від волі суб’єктів глобалізації.

По-третє, глобалізація (від лат. Globus – куля; фр. Global – всезагальний) має два значення: 1) охоплює всю земну кулю; всесвітній; 2) всебічний, взятий в цілому; загальний, масштабний, повний, універсальний процес, який охоплює усі без винятку сфери суспільного життя, всі процеси та явища, що відбуваються у світі.

Тому, даючи загальне визначення глобалізації, слід під нею розуміти неперервний, об’єктивно існуючий, загальносвітовий процес, який охоплює усі без винятку сфери суспільного життя, всі процеси та явища, що відбуваються у світі, обумовлює виникнення взаємозв’язків та взаємозалежності між суб’єктами глобалізації, сприяє уніфікації регулювання таких взаємовідносин та може мати як позитивні, так і негативні наслідки.

Класифікація глобалізаційних процесів відповідно до сфер дії:

- фінансово-економічні;

- політичні;

- правові;

- господарські;

- інформаційні;

- екологічні тощо.

Правова глобалізація є чи не найважливішим видом глобалізації. Адже саме за допомогою права можливо врегулювати і відносини, які виникають у фінансово-економічній, і політичній, і всі інших сферах суспільного життя. Тому до визначення правової глобалізації слід підійти більш ґрунтовно. Підемо по обраному нами раніше шляху і дамо визначення відповідно до ознак досліджуваного явища.

Перш за все до ознак правової глобалізації ми віднесемо ознаки, які характерні глобалізації в цілому, а саме:

- глобалізація є процесом;

- є загальносвітовим явищем;

- має об’єктивний характер (не залежить від волі суб’єктів правовідносин);

- сприяє утворенню взаємозв’язків, взаємозалежності між суб’єктами;

- спричиняє як позитивні, так і негативні наслідки;

- є неперервним явищем.

Отже, правова глобалізація – це неперервний, об’єктивно існуючий, загальносвітовий процес, який поширюється на правовідносини в усіх без винятку сферах суспільного життя, що мають світове значення, обумовлює виникнення взаємозв’язків та взаємозалежності між суб’єктами таких правовідносин, сприяє уніфікації, стандартизації норм прав, створенню єдиного правового простору та може мати як позитивні, так і негативні наслідки.

Правову глобалізацію слід розглядати у комплексі з глобалізацією у позаправовій сфері – це процес поширення внаслідок глобалізаційних процесів негативних тенденцій, боротьба з якими має відбуватися на світовому рівні. Підвидами її є кримінальна глобалізація та глобалізація інших видів правопорушень.

Кримінальна глобалізація – це виникнення у зв’язку з глобалізаційними процесами нових видів злочинної діяльності та перетворення певних злочинів на явища світового масштабу. До проявів кримінальної глобалізації слід віднести такі явища, як тероризм, організована злочинність, злочинність у економічній сфері тощо. Яскравим прикладом є злочинність у сфері торгівлі людьми. Так, відповідно до Всесвітньої доповіді про торгівлю людьми, опублікованої ООН у лютому 2009 р. 12 мільйонів людей у світі живуть у рабстві, при цьому близько двадцяти відсотків з них – діти.

Міждержавна правова глобалізація являє собою процес врегулювання взаємовідносин між державами, між державами та міжнародними організаціями тощо, тобто має на меті врегулювання міжнародних відносин. Її виявами є, наприклад, умови членства у певних міжнародних організаціях, нормативні акти, що стосуються створення, повноважень, функціонування наддержавних органів тощо. Слід підкреслити, що міждержавна глобалізація виражається на різних рівнях міжнародних відносин.

Галузева правова глобалізація є процесом врегулювання на наддержавному рівні певних груп суспільних відносин. Її можна класифікувати шляхом виділення найважливіших у світовому масштабі напрямів правового регулювання на:

Отже, сутністю правової глобалізації є максимальне наближення законодавства окремих країн у сфері регулювання найважливіших світових суспільних відносин до єдиного стандарту, до уніфікації.


 


Читайте також:

  1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  2. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  3. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  4. Вдосконалення нормативно-правової бази міста на етапі переходу до інформаційного суспільства
  5. Взаємозалежність і співвідношення громадянського суспільства і правової держави.
  6. Взаємозалежність і співвідношення громадянського суспільства і правової держави.
  7. Види господарсько – правової відповідальності
  8. Види господарсько-правової відповідальності
  9. Види господарсько-правової відповідальності
  10. Види та форми міжнародно-правової відповідальності
  11. Види цивільно-правової відповідальності
  12. Витоки та формування романо-германської правової сім’ї.




Переглядів: 960

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Підходи до розуміння та визначення глобалізації. | Глобалістика: підходи до визначення, її риси та ознаки як самостійної науки.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.