Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вплив глобалізації на фінансово-економічну сферу життя суспільства.

Лекція 1.3.1. Взаємозв’язки економіки, політики та права в умовах глобалізації.

ПЛАН

1. Вплив глобалізації на фінансово-економічну сферу життя суспільства.

2. Вплив глобалізації на політичну сферу життя суспільства.

3. Співвідношення економіки, політики та права в умовах глобалізації.

4. Інтенсифікація глобалізаційних процесів.

Основні поняття:

економіка, фінансово-економічна сфера житті суспільства, глобальна економіка, світова економіка, економічна глобалізація, економічні функції держави, прояви взаємодії права та економіки в умовах глобалізації, політика, прояви впливу права на політику, прояви впливу політики на право, політична глобалізація, інституціоналізація міжнародних політичних структур.

Мета заняття:

Навчальна – ознайомитись з інформацією про: інтенсифікацію глобалізаційних процесів; засвоїти знання про: вплив глобалізації на фінансово-економічну та політичну сферу життя суспільства, співвідношення економіки, політики та права в умовах глобалізації.

Розвивальна – розвиток і тренінг якостей критичного мислення, розумових умінь та навичок, пізнавальної самостійності, комунікативної компетентності, спеціальних юридичних компетенцій, інформаційної культури, рис психологічної усталеності, стимулювання самоактуалізації та самореалізації особистості студентів; формування умінь логічного порівняння та співставлення обсягів та змісту юридичних термінів на прикладі понять «міжнародно-правові стандарти», «правова стандартизація», «правова уніфікація», «правова імплементація», «правова глобалізація».

Виховна забезпечити усвідомлення значення глобалізаційних процесів у житті окремого індивіда, у житті українського суспільства та житті людства; сприяти професійної усталеності юристів, формуванню поваги до людської гідності, прав і свобод людини; формування переконань та ціннісних орієнтацій студентів відповідно до ідеалів гуманізму, демократії, соціальної справедливості, поваги до особистості; виховання активної громадянської позиції; формування розвинутої правосвідомості та правової культури.

В умовах глобалізації ми можемо спостерігати інтенсивний розвиток суспільних відносин в економічній сфері. Необхідність комплексного дослідження права, економіки та політики обумовлена:

- важливістю вказаних сфер суспільного життя;

- необхідністю комплексного підходу до вирішення глобальних проблем;

- потребою розробки оптимальних форм взаємодії для досягнення головної мети – максимального задоволення потреб та зростання благополуччя людства.

Попри незаперечне сприйняття правової, політичної та економічної сфер суспільного життя як визначальних у розвитку цивілізації, держави, окремого індивіда та попри усвідомлення їх взаємозалежності, все ж вказані категорії досліджуються зазвичай відокремлено одна від одної. У зв’язку з цим невирішеними є питання:

- оптимальної взаємодії вказаних сфер суспільного життя для подолання проблем (в тому числі – глобальних) та використання сприятливих умов для розвитку;

- співвідношення права, політики та економіки у сучасних умовах;

- визначення достатнього та якісного правового забезпечення політичної та економічної діяльності.

Економіка являє собою соціальну сферу життя суспільства, яка забезпечує існування, фізичні потреби людей. Досить чітке та лаконічне визначення економіки пропонує Р. Войтович: „Економіка є механізмом виробництва благ та ринкового обміну”. Проте вказане визначення є занадто загальним, не відображає усієї суті вказаного явища та його зв’язку із суспільством (і, відповідно, з іншими сферами суспільного життя). Тому найбільш придатним для використання в рамках даного дослідження вважаємо визначення, запропоноване С. Стеценком: „Економіка – це система взаємопов’язаних галузей та комплексів народного господарства, що містить у собі ланки виробництва, розподілу, обміну та споживання матеріальних та нематеріальних благ, а функціонує з метою задоволення потреб суспільства”.

Глобальна економіка – це цілісна система, механізм світової економіки, усі елементи якої перебувають у тісній взаємодії та взаємозв’язку.

Основні прояви глобалізації світової економіки:

1) поширення стандартних товарів на світовому ринку – вважаємо за доцільне додати також поширення капіталу, трудових ресурсів та послуг;

2) виникнення на мікроекономічному рівні господарських організмів, які своїм функціонуванням виходять за межі національних кордонів – слід зазначити, що посилюється тенденція до утворення не лише регіональних, але і загальносвітових господарських організмів;

3) перетворення держави під дією попередніх проявів глобалізації на активного учасника регулювання світових макроекономічних процесів – при цьому слід відмітити необхідність взаємодіяти державі з різноманітними наддержавними утвореннями;

4) взаємне проникнення неурядових, локальних, національних та міжнародних суспільних процесів і виникнення на цій основі інтеграційних утворень – відзначимо також зростання авторитету таких утворень та розширення сфери їх дії.


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. V здатність до встановлення та підтримки гарних особистих стосунків і веденню етичного способу життя.
  3. А. 5-7 день життя.
  4. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  5. Австрії: мистецтво повсякденного життя.
  6. Адаптації до паразитичного способу життя
  7. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу
  8. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу, прояви гіпер- та гіпофункцій.
  9. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  10. Активний вплив на проблему
  11. Аналіз відхилень від нормативів та їх впливу на прибуток
  12. Аналіз впливу постачальників




Переглядів: 1230

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вплив глобалістики на державно-правову практику. | Співвідношення економіки, політики та права в умовах глобалізації.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.