Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вплив фізичних та хімічних факторів на мікроорганізми. Поняття про стерилізацію, пастеризацію та тиндалізацію, бактеріоста­тичну та бактерицидну дію.

Нормальна мікрофлора тваринного організму. Мікрофлора шкіри, слизових оболонок, очей, травного тракту, дихальних шляхів і сечостатевих органів. 2.Мікрофлора рослин і кормів, гною. Термогенні мікроби.

На шкірі різні види мікроорганізмів - стафілококи, стрептококи, кишкова паличка, синьо гнійна паличка плісеневі і дріжджові гриби, патогенні і умовно – патогенні бактерії. Незначні пошкодження відкривають шлях збудника в організм.

На слизових оболонках різна мікрофлора, особливо багато мікроорганізмів на слизовій ротовій порожнини. Мікрофлора ока – білий стрептокок і інші бактерії. При ослабленій резистентності організму можуть викликати захворювання. Мікрофлора травного каналу – надзвичайно численна і різноманітна. Склад змінюється в залежності від кормового раціону та хімічного складу його. У шлунку мікрофлори не має бактерицидні властивості соку шлунка значні . У рубці жуйних мікрофлора різноманітна – гнильні мікроорганізми, бактерії бродіння. В 12 палій кишці зустрічаються рідко, більш в тонкій кишці зустрічаються рідко, більш в тонкій кишці і ще в більш прямій.

Дихальні шляхи. Пил і мікроорганізми затримуються на слизовій оболонці носа і трохи проникають в бронхи. Альвеоли легень стерильні і тільки при наявності патологічних змін заселяються мікробами. Сечостатеві органи – в нормальному стані тільки зовнішні статеві шляхи контаміновані стафілококами, стрептококами і кишковою паличкою.

Мікрофлора рослин і кормів. Поверхня рослин заселена епіфітною мікрофлорою бактерією, плісенню, грибів, яка бере участь в біохімічних процесах, що спостерігаються в рослинних кормах. Ця мікрофлора для здорового організму не шкідлива, але викликає псування кормів, наприклад термофільні бактерії у вологому сіні. В кормах можуть знаходитись збудники сибірки , туляремії, ящуру, чуми свиней і інші мікроорганізми. Cl. botulinum чутливі до токсину коні. Мікрофлора гною – гнилісні мікроорганізми збудники різних видів бродіння . В гною відбуваються процеси розщеплення білкових речовин. Термогенні мікроорганізми дають температуру 75 оС. Патогенні мікроорганізми попадають в гній з виділеннями тварин.

Вплив фізичних факторів на мікроорганізми.

Температура . Мікроорганізми, особливо сапрофіти здатні переносити значні коливання температури. Більшість мікробів легко переносять холод . Заморожування знижує їх життєву активність. Під впливом високої температури денатурують білки цитоплазми, руйнуються ферменти. Висока температура згубна до мікробів. Термофіли від 40 – 70 оС, максимум 55– 84 оС , мінімум 20-45 оС. Мезофіли 25-35 оС, максимум 40-45 оС, мінімум 10 оС. Психрофіли (холодолюбиві) від 10-35 оС, максимум 30 – 40 оС, мінімум -7-0 оС.

Висушування – втрата води мікробною клітиною, що призводить до її загибелі. Найбільш чутливі не спороутворюючі та вегетативні мікроорганізми. Спори стійкі.

Тиск – не впливає на життєздатність мікроорганізмів.

Прямі сонячні промені в короткий час убивають мікробів.

Випромінювання – в малих дозах стимулююче, в великих вбиває мікроорганізмів, але не всі види.

Ультрафіолетові промені – згубно діють на мікробів, також згубно діють ртутно – кварцові лампи, ультразвук, рентгенівські промені, іонізуюча радіація.

Електрострум не діє на мікробів.

Вплив хімічних факторів і рН середовища.

Хімічні фактори залежать від природи, дози, температури, середовища та видів мікробів.

По бактерицидній дії речовин ділять на: поверхнево активні , фарби, феноли і їх похідні, солі важких металів, окислювачі і групи формальдегіду. Для більшості мікроорганізмів сприятливе нейтральне або слабо лужна реакція рН 7,0 – 7,6.

Стерилізація – знищення всієї патогенної і непатогенної мікрофлори на різних об’єктах . Методи стерилізації – обпалювання поверхні різних предметів (фламбування) , сухим гарячим повітрям, кип’ятінням, обробка текучою парою, автоклавуванням, пастеризацію і тиндалізацію. Пастеризація – одноразове нагрівання рідини при температурі 65 – 70оС до 95 оС протягом 30 хвилин з метою знищення вегетативних форм бактерій з наступним швидким охолодженням до 10 – 11 оС .

Тиндалізація – дрібна стерилізація. При цьому методі рідину прогрівають кілька днів 7-12 у водяній бані при температурі 50 – 75 оС протягом 30 – 60 хвилин. Цим способом знищують неменше вегетативні, а спорові форми.

Затримка росту мікроорганізмів під дією факторів називається бактеріостатична дія. Знищення мікробів називається бактерицидна дія.


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. II. Поняття соціального процесу.
  3. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  4. А/. Поняття про судовий процес.
  5. Адаптація до абіотичних факторів середовища.
  6. АДАПТАЦІЯ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СИСТЕМ ОРГАНІЗМУ ДО ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ
  7. Адаптація організму до зовнішніх факторів середовища.
  8. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу
  9. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу, прояви гіпер- та гіпофункцій.
  10. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  11. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  12. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії




Переглядів: 2508

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 1.4. Поширення мікроорганізмів у природі. Вплив зовнішніх умов на мікроорганізми. | Поняття про віруси, їх класифікацію, морфологію та фізіологію.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.