Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Звіт про рух грошових коштів — це звіт, який відображає надходження і видаток грошових коштів у результаті діяль­ності підприємства у звітному періоді.

Цей звіт входить до складу річної фінансової звітності підпри­ємств. Він складається за звітний період наростаючим підсумком з початку року в тис. грн. Для порівняння інформації у Звіті на­водяться дані за аналогічний попередній період.

Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 4 «Звіт про рух грошових коштів» визначає зміст, структуру і формат цього Зві­ту, який складають усі підприємства крім СМП. Звіт складається за формою № 3 (код ДКУД 1801004).

У Звіті про рух грошових коштів відображається рух коштів від трьох видів діяльності, а саме: операційної, інвестиційної, фі­нансової та надзвичайних подій.

Операційна діяльністьце основна діяльність підприємст­ва, а також: інші види діяльності, які не є інвестиційною чи фі­нансовою діяльністю.

У результаті основної діяльності грошові кошти надходять від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг, від надання активів в оренду, а вибувають — при розрахунках з постачальниками, бю­джетом, працівниками тощо.

Інвестиційна діяльністьохоплює операції з придбання та реалізації тих необоротних активів, а також: тих фінансових ін­вестицій, які не є складовою частиною еквівалентів грошових коштів.

Тут доречно нагадати, що еквіваленти грошових коштівце короткострокові високоліквідні фінансові інвестиції, які віль­но конвертуються у певні суми грошових коштів і характеризу­ються незначним ризиком зміни вартості.

У результаті інвестиційної діяльності грошові кошти надхо­дять від продажу фінансових інвестицій та необоротних активів, від дивідендів, відсотків, погашення наданих позик іншим під­приємствам та вибувають при придбанні фінансових інвестицій, основних засобів і нематеріальних активів, наданні позик іншим підприємствам тощо.

Фінансова діяльністьце діяльність, яка призводить до зміни розміру та складу власного і позикового капіталу підпри­ємства. Надходження грошових коштів у результаті фінансової діяльності відбувається за рахунок випуску акцій власної емісії, отримання позик, а вибуття — при погашенні позик, виплаті ди­відендів, викупу акцій власної емісії.

Взаємозв'язок видів діяльності підприємства і Звіту про рух грошових коштів наведений на рис. 1.

 

Рис. 1. Взаємозв’язок видів діяльності та звіту про рух грошових коштів

 

До категорій цього Звіту відносяться такі терміни:

Грошові коштице готівка, кошти на рахунках у банках та депозити до запитання.

Рух грошових коштівце надходження і вибуття грошо­вих коштів та їхніх еквівалентів.

Чисте надходження грошових коштівце перевищення суми надходжень грошових коштів над сумою їх видатків у зві­тному році.

Чистий видаток грошових коштівце перевищення суми видатків грошових коштів над їх надходженням за звітний рік.

Таким чином, у Звіті про рух грошових коштів наводиться ін­формація про грошові потоки підприємства за звітний період.

Контроль грошових потоків дає змогу оцінити раціональ­ність використання грошових коштів, напрями діяльності під­приємства, платоспроможність, скласти прогноз на майбутній період.

Мета складання Звіту про рух грошових коштів— надання користувачам фінансової звітності повної, правдивої та неупере-дженої інформації про зміни, що відбулися у грошових коштах підприємства та їх еквівалентах за звітний період.

При складанні Звіту про рух грошових коштів слід пам'ятати, якщо одна операція включає суми, які відносяться до різних ви-

дів діяльності, то ці суми необхідно наводити окремо за відпові­дними видами діяльності.

Тобто при складанні звіту підприємству необхідно розгорнуто наводити суми надходження і вибуття грошових коштів за вида­ми діяльності.

Не включаються у Звіт про рух грошових коштів внутрішні зміни про рух грошових коштів (отримання грошей у банку і оприбуткування їх у касу тощо).

Також не включаються до Звіту про рух грошових коштів не-грошові операції. До негрошових операцій відносяться операції, якіне потребують використання грошових коштів та їх еквівале­нтів, а саме: бартерні операції, придбання активів шляхом емісії акцій, отримання активів на умовах фінансової оренди, перетво­рення зобов'язань на власний капітал.

Таким чином, Звіт про рух грошових коштів надає інформа­цію внутрішнім і зовнішнім користувачам про надходження і ви­буття грошових коштів за видами діяльності, включаючи надхо­дження і видатки грошових коштів у результаті надзвичайних подій.


Читайте також:

  1. IV група- показники надійності підприємства
  2. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  3. VIII. Реакції, в результаті яких утворюються високомолекулярні сполуки
  4. WEB - сайт підприємства в Інтернет
  5. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  6. Автопідприємства вантажних автомобілів
  7. Адміністративно-правовий статус торговельного підприємства
  8. Активами торговельного підприємства
  9. Активи підприємства, їх кругооборот і оборот
  10. Активний бюджетний дефіцитхарактеризу­ється спрямуванням коштів на інвестування еко­номіки, що сприяє зростанню ВВП.
  11. Акцентуація характеру – перебільшений розвиток певних властивостей характеру на шкоду іншим, в результаті чого погіршуються відносини з оточуючими людьми.
  12. Альтернативні варіанти довгострокового фінансування діяльності підприємства




Переглядів: 1324

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначення термінів та мета складання Звіту про рух грошових коштів | Структура Звіту про рух грошових коштів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.