Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Питання 6.

Браком у виробництві вважається продукції, напівфабрикати, деталі, вузли й компоненти, які не відповідають за своєю якістю встановленим стандартам або технічним умовам і не можуть бути використані за своїм прямим призначенням або можуть бути використані тільки після додаткових витрат на виправлення.

Брак продукції поділяється назовнішній (виявлений споживачем і пред'явлений для відшкодування збитків) тавнутрішній (ййявлений в процесі виробництва).

За характером дефектів у виробах брак поділяють навиправний (якщо вироби після виправлення можна використовувати за прямим призначенням і виправлення яких є технічно можливим та економічно доцільним) таневиправний (вироби не можуть використовуватись за прямим призначенням і виправлення яких технічно неможливо або економічно недоцільно).

Брак відноситься до непродуктивних витрат підприємства, показники браку підлягають аналізу з метою виявлення винних осіб, умов праці робітників і технічних умов і знаходження можливостей щодо усунення браку.

Виявлений у виробництві брак оформляється документально робітниками відділу технічного контролю підприємства або відділу управління якістю продукції. На брак виписуються акт про

брак, повідомлення про брак, листок про брак або відомість з обов'язковим зазначенням номеї документу, дати та місця його складання, найменування забракованого виробу та йоі характеристика, номеру операції, по якій виявлено брак, вид браку, причини та винуватців.

Для обліку та узагальнення інформації про втрати від браку у виробництві використовуєтьс рахунок 24 "Брак у виробництві":

24 "Брак у виробництві"

Дт Кт
Сальдо на початок звітного періоду  
витрати через виявлений зовнішній та внутрішній брак: вартість невиправного, остаточного браку з кредитом рахунку 23 "Виробництво"; витрати на виправлення браку з кредитом рахунку 20 "Виробничі запаси", 22 "Малоцінні та швидкозношувані предмети", 25 "Напівфабрикати", витрати на гарантійний ремонт в обсязі, що перевищує норму, витрати на утримання гарантійних майстерень суми, що відносяться на зменшення витрат на брак, та сума, що списується на витрати на виробництво як втрати від браку, суми зменшення втрат від браку продукції: вартість відходів від бракованої продукції (з дебетом рахунку 209 "Інші матеріали") або реалізації її за зменшеною ціною; вартість утримання з винуватців браку (з дебетом рахунку 66 "Розрахунки з оплати праці"); суми відшкодувань, пред'явлених одержаних від постачальників недоброякісних матеріалів та напівфабрикатів, які спричинили брак продукції (з дебетом рахунку 374 "Розрахунки за претензіями")
Оборот за звітній період Оборот за звітній період
Сальдо на кінець звітного періоду  

Аналітичний облік ведеться за видами виробництва.

При використанні підприємством журцально-ордерної форми обліку для узагальнення інформації про втрати браку у виробництві використовується журнал-ордер № 5, 5 а та відомість 5.1.

При відображенні остаточного браку списання фактичної вартості остаточного браку, якого не можна уникнути відображається в бухгалтерському обліку по Дт 24 "Брак у виробництві" та Кт 23 "Виробництво", далі вартість остаточного браку відноситься на загально виробничі витрати по Дт 91 "Загально виробничі витрати" та Кт 24 "Брак у виробництві".

При відображенні в обліку виправного браку з вини працівника витрати на виправлення браку відображаються по Дт 24 "Брак у виробництві" та Кт 20 "Виробничі запаси", 22 "Малоцінні та швидкозношувані предмети", 661 "Розрахунки за заробітною платою", 65 "Розрахунки за страхуванням", далі частина суми браку списується на дебіторську заборгованість працівника, який допустив брак Дт 375 "Розрахунки за відшкодуванням завданих збитків" та Кт 24 "Брак у виробництві", залишкова сума списується по Дт 23 "Виробництво" та Кт 24 "Брак у виробництві", погашення заборгованості винною особою шляхом1 утримання із заробітної плати Дт 661 "Розрахунки за заробітною платою" та Кт 375 "Розрахунки за відшкодуванням завданих збитків".


Читайте також:

  1. IV. Питання самоконтролю.
  2. V. Питання для самоконтолю
  3. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  4. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  5. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  6. Актуальні питання управління земельними ресурсами та їх охорони
  7. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  8. Бесіда за запитаннями.
  9. В лекції висвітлюються питання використання мережних структур, їх недоліки та переваги.
  10. Виділення в природних комплексах незвичайних, унікальних ділянок і явищ і питання їх збереження.
  11. Висновок з 1 питання
  12. Відповідаючи на питання, будьте впевнені в своїй перемозі і все у вас вийде.




Переглядів: 557

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Питання 5. | Конфігурації зовнішніх планет.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.