Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Питання 5.

Задача

Вправа 4. Виконайте вправу за зразком.

Зразок: Der Hut gehört dem Vater.

Das ist sein Hut.

1. Der Anorak gehört mir. 2. Die Tasche gehört ihr. 3. Das Bild gehört ihm. 4. Die Uhr gehört dir. 5. Das Stadion gehört uns. 6. Der Kassettenrecorder gehört euch. 7. Das Buch gehört Ihnen. 8. Der Mantel gehört mir. 9. Das Klavier gehört dir. 10. Das Kleid gehört ihr. 11. Das Auto gehört ihnen.

Вправа 5. Закінчіть речення.

Зразок: Mein Freund gibt mir ...

Mein Freund gibt mir seine Adresse.

1.Unser Professor gibt uns ... . 2. Unsere Lehrerin gibt uns ... . 3. Du gibst mir ... . 4. Sie gibt mir ... . 5. Geben Sie mir bitte ... . 6. Meine Freunde geben mir .... 7. Jungen, gebt mir ... .

Вправа 6. Вставте відповідний присвійний займенник.

Зразок: Wann bist du mit ... Vortrag fertig?

Wann bist du mit deinem Vortrag fertig?

1.Der Professor erzählt von ... neuen Entdeckung. 2. Die Sportlerin berichtet über ... Leistungen. 3. Die Arbeiter übermitteln uns ... Erfahrungen. 4. Habt ihr ... neue Schule schon gesehen? 5. Schreibst du ... Eltern oft? 6. Haben Sie schon ... Artikel ausdrucken lassen? 7. Ich habe ... Meinungen schon geäußert. 8. Sie hat ... Irrtum eingesehen. 9. Wann haben sie ... neue Wohnung bezogen?

Вправа 7. Дайте відповідi на запитання, вживаючи при цьому присвійний займенник. 1.Wessen Fehler verbessern die Studenten? 2. Wessen Hefte zeigt uns der Schüler? 3. Wessen Arbeit müssen wir ausführen? 4. Wessen Aufsatz schreibt der Junge ins reine? 5. Wessen Zimmer räumt die Frau auf? 6. Wessen Meinung äußert der Mann? 7. Über wessen Reise erzählt der Forscher?

Вправа 8. Замініть виділені іменники присвійними займенниками.

Зразок: Das ist das Buch des Lehrers.

Das ist sein Buch.

1.Die Vorlesung des Professors soll morgen stattfinden. 2. Das Spiel der jungen Schauspielerin hat uns tief beeindruckt. 3. Die Jugend begeistert sich für die Gedichte dieser Dichter. 4. Wir freuen uns auf den Besuch der Schriftstellerin. 5. Das Benehmen des Kindes lässt viel zu wünschen übrig. 6. Der Prüfer lobte die Antworten der Studenten.

Вправа 9. Дайте відповіді на запитання, вживаючи при цьому присвійний займенник mein:

Зразок: Wessen Aufsatz ist es? Es ist meiner, der meine.

1. Wessen Wohnung ist das? 2. Wessen Buch ist das? 3. Wessen Kugelschreiber ist das? 4. Wessen Referat ist das? 5. Wessen Heft ist das? 6.Wessen Bleistift ist das? 7. Wessen Notizen sind das?

На 1.01 на складі підприємства знаходилось 150 одиниць запасів вартістю 10 грн. за одиницю. 4.01 на підприємство надійшло 230 одиниць вартістю 12 грн. за одиницю. 10.01 на підприємство надійшло 600 одиниць по 14 грн. за штуку. 6.01 підприємство використало 350 штук запасів, а 12.01 - 450 штук.

Оцінити використані запаси та їх залишок на 31.01 методом FIFO, середньозваженої собівартості.

: (;і>іч наварі к і

Кореспонденція рахунків з обліку розходу виробничих запасів за обліковими цінами :

17. Відпущені зі складу виробничі запаси для виробництва продукції. Д-т23 „ Виробництво" К-т 20

18. Відпущені зі складу виробничі запаси для загальновиробничих потреб. Д-т 91 К-т 20

19. Відпущені зі складу виробничі запаси для виправлення браку. Д-т 24 „ Брак у виробництві" К-т 20

20. Відпущені зі складу виробничі запаси ^^забезпечення збуту продукції. Д-т 93" Витрати на збут" К-т 20

21. Відпущені зі складу виробничі запаси для загальногосподарських потреб. Д-т92" Адміністративні витрати" К-т 20

22. Відпущені зі складу виробничі запаси для капітального будівництва. Д-т 15 „ Капітальні інвестиції" К-т 20

Окрім використання на виробничі цілі запаси можуть вибувати зі складу з метою їх реалізації Виробничі запаси можуть також використовуватися підприємством для внеску до статутного капіталу іншого підприємства, тобто для фінансових інвестицій. Крім вищенаведених випадків вибуття запасів, вони можуть бути також безоплатно переданими.

Питання 4.

Домалоцінних та швидкозношуваних предметів (МШП) належать предмети, що використовуються протягом не більше одного року або нормального операційного циклу, якщо він більше одного року, зокрема: інструменти, господарський інвентар, спеціальне оснащення,

 

спеціальний одяг тощо. МШП можуть відноситися до необоротних активів або можуть обліковуватися в оборотних активах у складі запасів. Якщо строк корисної експлуатації МШП перевищує один рік або нормальний операційний цикл, їх включають до складу необоротних активів і амортизують за умовою, що їх вартість не перевищує межу, встановлену підприємством в Наказі про облікову політику підприємства. Такі необоротні малоцінні активи обліковуються на рахунку 112 "Малоцінні необоротні матеріальні активи" і вони є активами, на які поширюється дія П(С)БО 7 "Основні засоби". При виборі методу амортизації малоцінних необоротних матеріальних активів використовується згідно п.27 П(С)БО 7 "Основні засоби" метод прямолінійний та виробничий, а також може нараховуватись ще двома методами:

2. в першому місяці використання об'єкта нараховувати 50% вартості, що амортизується, а в місяці виключення його з активів (списання з балансу) в разі невідповідності критеріям визнання активом - 50%, що залишились;

3. нараховувати 100% вартості, що амортизується в першому місяці використання об'єкта.

На МШП, які відносяться до запасів, не нараховується знос, а вартість переданих в експлуатацію малоцінних та швидкозношуваних предметів виключається зі складу активів (списується з балансу у витрати) з подальшою організацією оперативного кількісного обліку таких предметів по місцях експлуатації та відповідальних особах протягом терміну фактичного використання цих предметів. Якщо МШП вже використовуються і строк їх експлуатації не перевищує одного року, їх кінцева вартість визначається затратами того періоду, в якому вони були передані в експлуатацію. 11 ' 'к : " ■

Синтетичний облік наявності і руху МШП ведуть на рахунку 22 "Малоцінні та швидкозношувані предмети " по первісній вартості їхнього придбання чи виготовлення. Під первісною вартістю придбаних малоцінних предметів розуміють фактичну собівартість придбання, що включає покупну вартість і транспортно-заготівельні витрати (витрати по перевезенню, вантажно-розвантажувальні роботи, оплату послуг посередницьких організацій, митні збори, включаючи витрати по страхуванню ризиків транспортування запасів).

Первісною вартістю виготовлених самим підприємством МШП (інструментів, інвентарю і ін.) визнається фактична собівартість їхнього виготовлення, а отримані в порядку внесків у статутний капітал підприємства засновниками (учасниками) справедлива вартість, погоджена сторонами.

Форми первинних документів, які застосовуються для обліку руху МШП, затверджено Наказом Міністерства статистики України від 22.05.96 р. № 145 , Наказом Міністерства статистики України від 21.06.96 р. № 193 (форми №'М-4, М-8, М-9, М-11, М-12).

Для обліку й узагальнення інформації про наявність і рух малоцінних та швидкозношуваних предметів, що належать підприємству та знаходяться в складі запасів призначено рахунок 22 "Малоцінні та швидкозношувані предмети": 1:

22 "Малоцінні та швидкозношувані предмети"

Дт Кт
Сальдо на початок звітного періоду  
придбані (отримані) або виготовлені малоцінні та швидкозношувані предмети за первісною вартістю відпуск малоцінних та швидкозношуваних пріедметів в експлуатацію за обліковою вартістю зі списанням на рахунки обліку витрат, а також списання нестач і втрат від псування таких предметів
Оборот за звітній період Оборот за звітній період
Сальдо на кінець звітного періоду  

Аналітичний облік малоцінних та швидкозношуваних предметів ведеться за видами предметів по однорідних групах, установлених виходячи з потреб підприємства.

При використанні підприємством журнально-ордерної форми обліку для узагальнення інформації про наявність і рух малоцінних та швидкозношуваних предметів підприємства використовується журнал-ордер № 5, 5а та відомість 5.1.

Придбання МШП у бухгалтерському обліку оформляється записом по дебету рахунка 22 "Малоцінні і швидкозношувані прёдмети та кредиту рахунка 63 "Розрахунки з постачальниками і підрядниками" з одночасним відображенням суми податкового кредиту з ПДВ по дебету рахунку 641 "Розрахунки по податках" та кредиту рахунку 63 "Розрахунки з постачальниками і підрядниками".

 

До напівфабрикатів належить продукція, що не пройшла всіх установлених технологічним процесом стадій виробництва й потребує доопрацювання або укомплектування. Зокрема, на цьому рахунку можуть обліковуватися виготовлені підприємством напівфабрикати: чавун передільний у чорній металургії; сира гума і клей в гумовій промисловості; сірчана кислота на азотно-туковому комбінаті хімічної промисловості; солод у пивоварній промисловості; пряжа і сирова тканина в текстильній промисловості.

На підприємствах, на яких напівфабрикати власного виробництва використовуються тільки для власних виробничих потреб, їх рух і залишки обліковуються на рахунку 23 "Виробництво".

Облік напівфабрикатів власного виробництва на окремому рахунку 25 "Напівфабрикати" ведуть підприємства, у яких напівфабрикати, крім використання у виробництві, реалізуються на сторону як готова продукція.

Для обліку та узагальнення інформації про наявність та рух напівфабрикатів власного виробництва призначено рахунок 25 "Напівфабрикати":

25 "Напівфабрикати"

Дт Кт
Сальдо на початок звітного періоду  
надходження (створених) напівфабрикатів вибуття напівфабрикатів унаслідок продажу, передачі в подальшу переробку, безоплатної передачі або невідповідності критеріям визначення активу
Оборот за звітній період Оборот за звітній період
Сальдо на кінець звітного періоду  

Аналітичний облік ведеться за видами напівфабрикатів, визначеними, виходячи з потреб підприємства.

При використанні підприємством -журнально-ордерної форми обліку для узагальнення інформації про наявність і рух напівфабрикатів власного виробництва підприємства використовується журнал-ордер № 5, 5а та відомість 5.1.

Оприбуткування напівфабрикатів власного виробництва відображається по Дт 25 "Напівфабрикати" та Кт 23 "Виробництво!,'; !

23. сума дооцінки напівфабрикатів відображається по Дт 25 "Напівфабрикати" та Кт 423 "Дооцінка активів";

24. передача напівфабрикатів у подальшу переробку Дт 23 "Виробництво" та Кт 25 "Напівфабрикати";

25. передача на склад готової продукції напівфабрикатів, призначених для реалізації Дт 26 "Готова продукція" та Кт 25 "Напівфабрикати".


Читайте також:

  1. IV. Питання самоконтролю.
  2. V. Питання для самоконтолю
  3. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  4. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  5. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  6. Актуальні питання управління земельними ресурсами та їх охорони
  7. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  8. Бесіда за запитаннями.
  9. В лекції висвітлюються питання використання мережних структур, їх недоліки та переваги.
  10. Виділення в природних комплексах незвичайних, унікальних ділянок і явищ і питання їх збереження.
  11. Висновок з 1 питання
  12. Відповідаючи на питання, будьте впевнені в своїй перемозі і все у вас вийде.




Переглядів: 746

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Додаток №5 | Питання 6.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.