Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



На людей і будівлі

Вплив уражаючих чинників ядерного вибуху

Ураження, що виникають під дією ударної хвилі від ядерного вибуху, діляться на легкі, середні, важкі і надважкі (смертельні).

Легкі ураження виникають при надлишковому тис­ку у фронті ударної хвилі 20-40 кПа і характеризуються легкою контузією, тимчасовою втратою слуху, ййгкими ушкодженнями та вивихами.

Середні ураження виникають при надлишковому тиску 40-60 кПа і характеризуються травмами мозку з непритомністю, пошкодженням органів слуху, кровоте­чами з носа та вух, переломами і вивихами кінцівок.

Важкі і надважкі ураження виникають при надлиш­кових тисках відповідно 60-100 кПа та понад 100 кПа і супроводжуються травмами мозку з довготривалою непритомністю, пошкодженням внутрішніх органів, тяж­кими переломами кінцівок. Побічний вплив ударної хвилі виявляється в ураженні людей уламками будівель, камін­ням, деревами, битим склом та іншими предметами.

Світлове випромінювання, впливаючи на людей, ви­кликає опіки ділянок тіла, очей, тимчасову втрату зору. Залежно від значення світлового імпульсу розрізняють опіки шкіри чотирьох ступенів: перший ступінь— почервоніння, припухлість і набрякання шкіри; другий ступінь — утворення пухирів; третій ступінь — омертвіння шкіри й утворення виразок; четвертий ступінь — омертвіння не тільки шкіри, а й шарів тканин, обвуглення.

Проникаюча радіація (гамма-випромінювання та потік нейтронів) — це активно проникаючі види іонізуючих випромінювань, які для людини найбільш небезпечні при зовнішньому опроміненні.

Радіоактивні частинки (бета і альфа) мають малу проникаючу здатність і безпечні при зовнішньому опроміненні людини. Проте при потраплянні всередину організму людини з їжею, водою і повітрям вони дуже не­безпечні. Під впливом іонізуючої радіації руйнуються окремі складні молекули і елементи клітинних структур. Це призводить до порушення нормального обміну речовин, зміни характеру життєдіяльності клітин, окремих органів і систем організму. Внаслідок такого впливу виникає променева хвороба. За ступенем важкості променеві хвороби ділять на чотири групи.

Променева хвороба І ступеня (легка група) виникає при сумарній дозі 100-200 рад. Прихований період триває 3-5 тижнів* після чого з'являються загаль­на слабкість, нудота, запаморочення, підвищення темпе­ратури. Після одужання працездатність, як правило, зберігається.

Променева хвороба II ступеня (середня гру­па) виникає при сумарній дозі 200-400 рад. Протягом перших 2-3 діб спостерігається первинна реакція організ­му (нудота і блювання). Потім триває прихований період (15-20 діб). Ознаки захворювання виявляються яск­равіше. Одужання за умови активного лікування настає через 2-3 місяці.

Променева хвороба III ступеня (важка група) виникає при дозі 400-600 рад. Первинна реакція різко виражена. Прихований період — 5-10 діб. Хвороба проходить інтенсивно і важко. У сприятливому випадку одужання може настати через 3-6 місяців.

Променева хвороба IV ступеня (надважка група) виникає при дозі понад 600 рад. У більшості випадків закінчується смертю.

ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ ІОНІЗУЮЧИХ ВИПРОМІНЮВАНЬ

Одиниця вимірювання Позначення Визначення
Рентген Р Це доза рентгенівського і гамма-випроміню­вання, під дією якого в 1 см3 сухого повітря за нормальних умов (температура 0 °С, тиск 760 мм рт. ст.) утворюються іони, що несуть одну електростатичну одиницю кількості елек­трики кожного знака. Доза в 1 Р відповідає утворенню 2,08 х 109 пар іонів в 1 см3 повітря. Потужність експозиційної дози вимірюють у рентгенах на годину (Р/год)
Рад рад Одиниця поглиненої дози. Доза в 1 рад озна­чає, що у кожному грамі речовини опромінен­ня поглинуто до 100 ерг енергії. Достоїнство рада як дозиметричної одиниці полягає в то­му, що нею можна користуватися для вимірю­вання доз будь-якого виду випромінювання у будь-якому середовищі 1 ерг = 10-7 Дж.
Бер бер Біологічний еквівалент рентгена. Це така по­глинена доза будь-якого випромінювання, яка викликає той самий біологічний ефект, що й 1 рентген гамма-випромінювання
Грей Гр Одиниця поглинутої дози випромінювання. Один грей — це така поглинена доза, при якій 1 кг опроміненої речовини поглинає енергію в 1 джоуль (Дж). Отже, 1 Гр = 1 Дж/кг
Кюрі Кі Одиниця радіоактивності, що визначається як кількість будь-яких радіоактивних ядер, де про­ходить 3,7 • 1010 (37 млрд) розпадів за секунду
    1 Р = 1 рад = 1 бер 1 Гр=100 рад Похідні одиниці рентгена: мілірентген (мР) 1 мР = 10-3 Р мікрорентген (мкР) 1 мкР = 10-6 Р  

Осередком ядерного ураженняназивається територія, що зазнала безпосереднього впливу уражаючих чинн­иків ядерного вибуху. Осередки ядерного ураження умов-но поділяють на такі зони з приблизно однаковими за характером руйнуваннями: зона повних руйнувань, зона великих руйнувань, зона середніх руйнувань, зона слаб­ких руйнувань.


Читайте також:

  1. Біологічні небезпеки. Вражаючі фактори біологічної дії. Пандемії, епідемії, масові отруєння людей.
  2. Будівлі готелів, мотелів і кемпінгів
  3. Будівлі органів керування, кредитування й громадських організацій
  4. Будівлі підприємств громадського харчування
  5. Будівлі та споруди
  6. Від інших форм об'єднань людей держава відрізняється тим, що
  7. Відносини власності виникають між людьми з приводу привласнення матеріальних і духовних благ. Привласнення означає відношення людей до певних речей як до своїх.
  8. Відносини власності виникають між людьми з приводу привласнення матеріальних і духовних благ. Привласнення означає відношення людей до певних речей як до своїх.
  9. Вплив забруднень на життєдіяльність організмів і здоров'я людей.
  10. Всі виробничі приміщення, споруди, будівлі ділять на 6 категорій за їхньою пожежовибухонебезпекою.
  11. Гроші в бізнесі – це вдячність людей!
  12. Добір людей і перевірка виконання




Переглядів: 728

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ядерна зброя | Хімічна зброя

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.121 сек.