Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



У балансі не можна відображати особисте майно засновників, а лише майно ПП “Модерн”. Можна сказати, що майно підприємства існує незалежно від особистого майна власника.

Підпис головного бухгалтера в нашому балансі відсутній, але помилки в цьому немає. У нашому випадку керівник і головний бухгалтер – це одна й та ж особа. Тому баланс підписує лише керівник.

Що сталося з пасивом? Чому зникло прізвище засновника, а замість нього ми написали “статутний капітал”? Хто і скільки осіб є засновниками підприємства? А як називають сукупність внесків засновників, яка виражається у грошовій формі? Ось питання на яке слід відповісти.

Статутний капітал! Якщо один засновник, то сукупність всіх внесків (будинок і грошові кошти), виражених у грошовій формі, називається статутним капіталом.

Запам’ятайте, власник підприємства не може використовувати матеріальні цінності, які належать підприємству, в особистих цілях та на власні потреби. Вони вже належать не фізичній особі, а ПП “Модерн” – юридичній особі.

Якщо подивитися на баланс, який ми склали, то можна сказати, що АКТИВ = ПАСИВ або АКТИВ = СТАТУТНИЙ КАПІТАЛ. Так як статутний капітал належить до власних джерел утворення майна, то можна сказати, що АКТИВ = ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ. Але майно можна брати і в позику. Це означає появу зобов’язання повернути кошти тому, хто їх нам дав. Як же це показати в балансі?

Наш баланс особливий, адже він засновницький і відображає лише сукупність внесків засновників, які вони здійснили на момент створення підприємства. Майно підприємство ні в кого не позичало, тому й зобов’язань (залучених джерел утворення майна) у підприємства не виникло. Давайте уявимо, що ПП “Модерн” розпочало діяльність і має необхідність у грошових коштах в сумі 40000 грн. Скільки в ПП “Модерн” є грошових коштів? Скільки йому не вистачає? Де їх можна взяти?

В балансі ПП “Модерн” ми відобразили грошові кошти в сумі 1500,00 грн. Якщо нам необхідно грошові кошти у сумі 4000,00 грн., це означає, що ще десь потрібно взяти 2500,00 грн. Як варіант, можна позичити, але в кого?

Уявимо, що позичаємо згідно договору гроші в банку. Як зміниться ситуація з майном та джерелами його утворення в ПП “Модерн”.

У підприємства стало більше майна на 2500,00 грн. і виникла заборгованість перед банком на цю ж саму суму – 2500,00 грн.

Тепер давайте подивимося, як зміниться баланс ПП “Модерн”, коли ми взяли гроші в кредит у банку “Еталон”.

Баланс ПП “Модерн”

Станом на 04 січня 20хх р.

АКТИВ ПАСИВ
Назва статті Сума, грн Назва статті Сума, грн
Основні засоби 15500,00 Статутний капітал 30500,00
Грошові кошти 15000,00 Позика банку “Еталон” 2500,00
Грошові кошти 2500,00    
Валюта балансу 33000,00 Валюта балансу 33000,00

 

Керівник Іваненко І.О. Іваненко

(підпис)

Взявши позику в банку, з’являється нове джерело утвореного майна. Тобто в пасиві балансу є два джерела: власні джерела утворення майна (статутний капітал) і залучені джерела утворення майна або зобов’язання (у нашому випадку заборгованість перед банком “Еталон” щодо позики). Якщо ми правильно зробимо записи: покажемо, що майно збільшилося на суму позики (2500 грн.) і з’явилося нове джерело майна (на суму 2500 грн.), то знову буде збережено рівність: АКТИВ = ПАСИВ. Якщо розпишемо пасив як дві його складові, то одержимо АКТИВ = СТАТУТНИЙ КАПІТАЛ + ПОЗИКА БАНКУ “ЕТАЛОН”. Пригадаємо, що статутний капітал належить до власних джерел утворення майна, а позика банку “Еталон” – до залучених джерел (зобов’язань). Враховуючи це, ще раз видозмінимо нашу рівність: АКТИВ = ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ + ЗОБОВ’ЯЗАННЯ. Саме цю останню рівність називають основним балансовим рівнянням. На підставі неї формується баланс будь-якого підприємства.

Навіть якщо буде невідома хоча б одна складова з цього рівняння, можна визначити її за допомогою двох інших, а заодно й себе перевірити, чи дійсно АКТИВ = ПАСИВ. Наприклад, майна є на суму 20000 грн., а зобов’язання – 7000 грн., то власний капітал буде дорівнювати 13000 грн. (20000 – 7000 = 13000).

Виходить, що майно (актив) = власний капітал + зобов’язання. Підставимо відомі величини: 20000 = х + 7000. Звідси, х = 20000 – 7000 = 13000 грн.


Читайте також:

  1. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  2. IV група- показники надійності підприємства
  3. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  4. WEB - сайт підприємства в Інтернет
  5. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  6. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  7. Автопідприємства вантажних автомобілів
  8. Адміністративно-правовий статус торговельного підприємства
  9. Активами торговельного підприємства
  10. Активи підприємства, їх кругооборот і оборот
  11. Але відмінні від значення функції в точці або значення не існує, то точка називається точкою усувного розриву функції .
  12. Альтернативні варіанти довгострокового фінансування діяльності підприємства




Переглядів: 710

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Матеріали для повторення. | Хіба бухгалтерський облік потрібно вести постійно? Кожен день усе це перераховувати? А якщо бухгалтер пішов у відпустку, що робити?

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.