Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Культурні процеси в незалежній Україні.

Українське кіномистецтво.

Українське кіномистецтво відіграє помітну роль у збереженні національної самобутності, формуванні духовних та естетичних цінностей суспільства.

В Україні налічується чотири державних кіностудій — Національна кіностудія художніх фільмів імені О. П. Довженка, Одеська кіностудія художніх фільмів, Національна кіностудія України, Українська студія хронікально-документальних фільмів, понад 20 кіностудій недержавної форми власності та українсько-російське підприємство "Закрите акціонерне товариство "Ялтинська кіностудія". Обсяг кінопродукції цих кіностудій незначний. Щорічно знімають таку кількість ігрових та неігрових фільмів, що становить лише 10-15% обсягів виробництва фільмів в 1990 р.

Кіномережа налічує 5,3 тис. кінотеатрів та залів з кіноустановками, що в цілому задовольняє потребу населення.

Кількість кінотеатрів та залів з кіноустановками невпинно скорочується, особливо в сільській місцевості. Середньостатистичний глядач відвідує кінотеатр в середньому один раз за 4 роки, що не дає можливості повертати кошти, витрачені на виробництво фільмів. У зв'язку з передачею підприємств кінопрокату і кіно-відсомереж до комунальної власності більшість кінотеатрів існує лише за рахунок надання своїх приміщень в оренду. У більшості областей ліквідовано державні органи, відповідальні за процесами управління розвитком кіномережі.

Не забезпечуються повною мірою права інтелектуальної власності щодо кінотворів. Ринок кіно- і телепродукції на 95 % заповнено іноземною не завжди високоякісною продукцією. Від переповнення українського ринку зарубіжною кіно продукцією вітчизняна кінематографія втрачає значні кошти, які могли б стимулювати її розвиток. Матеріально-технічна база кінематографії матеріально і фізично застаріла і дедалі більше відстає від світового технологічного рівня.

Стан української кінематографії вимагає визначення правових, організаційних і економічних засад її розвитку, що можливо лише шляхом формування сучасної національної кіноіндустрії, яка відповідала б міжнародній практиці організації кінопроцесу.

Культурне життя в роки незалежності розвивалося в складних і суперечливих умовах. На шляху розвитку культури скасовані всі штучні перепони, цензурні заборони , ідеологічні обмеження. Українські митці , науковці, освітяни отримали вільний доступ до культурних надбань людства. Українська культура грунтувалася на відродженні історичної пам’яті , поверненні культурної та мистецької спадщини, вивільнення творчої ініціативи , піднесенні народної творчості , пожвавленні культурного життя в регіонах.

Першим кроком на шляху перебудови освітньої галузі став прийнятий Верховною Радою України ще в 1991 р. Закон «Про освіту». Згідно з законом, а також внесеними до нього змінами і доповненнями, освіта мала бути доступною, гуманною, незалежною від політичних партій, громадських і релігійних організацій, забезпечувати рівні можливості для всіх людей, зв'язок з національною культурою і традиціями, відповідати світовому рівневі.

На початку 90-х років наука України перебувала у тяжкому стані. Значною подією в науковому житті України стало створення в 1990 р. Української наукової асоціації (УНА), яка, на думку засновників, мала сприяти відродженню української науки і виведенню її на світовий рівень. Незважаючи на те що в Україні на 1994 р. загальна чисельність науковців становила близько 300 тис. чоловік, що вдвічі більше, ніж у деяких західних країнах, ефективність наукових досліджень була набагато нижчою, ніж у Західній Європі чи Америці. В 1994 р. Академію наук України проголошено Національною. Протягом 90-х років сфера гуманітарних досліджень суттєво розширилась. Це були: Інститут сходознавства ім. А. Кримського, Інститут української археології і джерелознавства ім. М. Грушевського та ін.

Здобуток української літератури. Вагомий внесок у відтворення історичної пам'яті та повернення забутих імен діячів культури і мистецтва зробили Спілка письменників України та її друковані органи: газета "Літературна Україна", часопис "Вітчизна", "Жовтень" (з 1990 р. — "Дзвін"), "Київ", "Прапор", "Народна творчість і етнографія", тижневик "Україна". Перше місце посіла публіцистика, яка висвітлює політичні процеси і зміни, що відбуваються в суспільстві. Доречно відзначити наповнену високим громадянським пафосом творчість О. Гончара, І. Драча, Д. Павличка, П. Мовчана, В. Яворівського, І. Дзюби, Р.Лубківського, Р. Іваничука, О.Сизоненка, О. Мусієнка, Ю.Щербака, П. Осадчука та ін.

Надбання українського мистецтва.Не зважаючи на мізерне фінансування з боку держави,українське мистецтво подекуди навіть нарощує свій потенціал. Так ,у Полтаві в 1999 р. була відкрита галерея сучасного українського мистецтва , у Києві – “ Мистецький арсенал ” , у Запорожжі відкрито муніципальний театр “ Хортиця ” . Високий рівень майстерності продемонстрували українські кінематографісти . Серед них фільми Ю.Іллєнка ” Лебедине озеро . Зона ” ,К . Мурадової “ Три історії ” , Г . Кохана “ Тупик ” . Також Україна підтверджує свій авторитет і у високому естетичному співі,коли співачка Руслана Лижичко на пісенному конкурсі фестивалі “ Євробачення – 2004” - перемогла.

Фізична культура і спорт. Україна завжди мала добрі спортивні традиції . Після здобуття незалежності було створено національний олімпійський комітет (НОК) .Перше Олімпійське золото для незалежної України здобула Оксана Баюн (фігурне катання ) . Здобулі світове візнання також Лілія Подкопаєва (спортивна гімнастика ) , Катерина Серебрянська (художня гімнастика ) , Яна Клочкова ( плавання ) ,Сергій Бубка (легка атлетика ) ,Андрій Шевченко ( футбол ) , Віталій та Володимир Клички ( бокс ).

 

 


Читайте також:

  1. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  2. Античні міста-держави на півдні України, їх культурні традиції.
  3. АРХІТЕКТУРА НАРОДНОГО ЖИТЛА В УКРАЇНІ.
  4. Банківська система в Україні.
  5. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  6. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  7. Блок 1. Соціально-демографічні та міграційні процеси.
  8. Будівельний комплекс та його особливості в Україні.
  9. Важелі впливу на процеси розвитку ринку капіталу.
  10. Валютні відносини та їх державне регулювання в Україні.
  11. Верховна Рада України - орган законодавчої влади в Україні. Статус народного депутата України
  12. Вибори у демократичному суспільстві. Виборчий процес в Україні.




Переглядів: 2499

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ ВІДРОДЖЕННЯ | Анімізм – уявлення про існування духовних істот та віра в можливість спілкування з ними.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.