Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Приготування дезрозчинів і правила користування

Підготовка боксу, інструментів та персоналу до роботи

Заходи, що забезпечують асептичні умови при посівах

2.1. Вимоги до приміщення для посіву на стерильність.

Контроль стерильності простерилізованої продукції проводять за умовами, що виключають можливість вторинної контамінації, у спеціально обладнаних примі-щеннях з дотриманням правил асептики.

Посів досліджуваного матеріалу бажано проводити в настільних боксах з ламі-нарним потоком повітря. Ці бокси розміщують в окремих приміщеннях баклабо-раторії.
При відсутності боксів з ламінарним потоком повітря контроль стерильності проводять у боксованих приміщеннях (бокс з передбоксником). Загальна площа боксу повинна бути не менше 3 м².

2.1.1.У боксованому приміщенні стіни повинні бути пофарбовані масляною фар-бою або викладені кахельною плиткою, не повинні мати виступів, карнизів, щі-лин, тріщин, підлога в боксі і робочий стіл повинні бути покриті лінолеумом, стінки і ніжки столу пофарбовані масляною фарбою.

2.1.2.Бокси обладнують припливно-витяжною вентиляцією(з переважанням при-пливу над витяжкою), в них подається стерильне повітря, що пройшло через бак-теріальні фільтри з матеріалом Петрянова.

2.1.3.У боксі і передбокснику встановлюють настінні (БОН) і стельові (ОБП) ультрафіолетові опромінювачі з розрахунку 2 Вт питомої потужності ламп, що створюють пряме випромінювання, на 1 м². приміщення. Опромінювачі розмі-щують на висоті 2 - 2,5 м від підлоги.

 

2.2.1. Щодня до проведення роботи приміщення боксу і передбоксника піддають ретельній обробці. Стіни, підлогу, поверхні інвентарю протирають 3% розчином перекисі водню з 0,5% миючого засобу (Тріас-А, Астра, Лотос). У разі виявлення в повітрі грибів або спорових форм мікроорганізмів вологе прибирання проводять 6% розчином перекису водню з 0,5% вище перерахованих миючих засобів.

Внутрішню поверхню настільного боксу обробляють також, як і приміщення боксу. Через 45-60 хв. після обробки в бокс вносять всі необхідні для роботи мате-ріали та інструменти, крім зразків виробів.

2.2.2.Перед внесенням матеріалів в настільному боксі включають вентиляцію на час, достатній для забезпечення повного обміну повітря в ньому.

2.2.3. За 1,5-2 год. до початку роботи в боксі і передбокснику на 1-1,5 год. вклю-чають бактерицидні лампи.

2.2.4.Інструменти, посуд і спецодяг, які використовують в роботі, попередньо стерилізують в паровому стерилізаторі. Металеві, скляні та тканинні вироби об-робляють при наступному режимі: Т°С 132°С ± 2°С, час стерилізаційної витримки 20 хв; вироби з гуми (рукавички і т.д.) - при Т°С 120°С ± 2°С протягом 45 хв.

У процесі роботи допоміжний інструмент 2-3 рази замінюють новим стериль-ним комплектом.

2.2.5.Перед входом в бокс працівники лабораторії ретельно миють руки теплою водою з милом і щіткою, витирають стерильним рушником, одягають в перед-бокснику на ноги бахіли, стерильні халати, 4-шарові маски, шапочки, на руки - стерильні рукавички.

2.2.6.У процесі посіву в боксі регулярно перевіряють обсіменіння повітря. Для цього на робочий стіл ставлять 2 чашки з поживним агаром, відкриваючи їх на 15 хвилин, потім чашки поміщають в термостат при температурі 37°С на 48 годин.
Допускається зростання не більше 3 колоній неспороутворюючих сапрофітів.
У разі зростання на чашках більше 3 колоній проведення подальших робіт в да-ному боксі забороняється, в ньому додатково проводять ретельну обробку 6% розчином перекису водню з 0,5% миючих засобів.

 

розчинами перекису водню.

3.1. Приготування розчинів комплексу перекису водню з миючими засобами Тріас-А, Астра, Лотос проводять відповідно до розрахунку, наведеними в таблиці.

 

Склад робочого розчину Кількість пергідролю, води, миючого засобу, необхідне для приготування 1 л розчину
Концентрація в % пергідролю в залежності від концентрації в ньому Н2О2 Води в мл Миючого засобу в г
Н2О2 миючого засобу концентрація Н2О2 в пергід­ролі в % кількість пергідролю в мл на 1 л розчину
3,0 0,5 30,0    
31,0
32,0
33,0
6,0 0,5 30,0    
31,0
32,0
33,0

При приготуванні розчину пергідроль доливають до розчину миючого засобу.
3.2. При приготуванні розчинів перекису водню і роботі з 6% розчинами руки захищають гумовими рукавичками, а очі - герметичними окулярами. При попа-данні пергідролю на шкіру або в очі їх негайно промивають, рясною кількістю во-допровідної води. При недотриманні вказаних правил техніки безпеки можуть розвинутися дерматити і кон'юнктивіти. Запаси препарату зберігають у місцях,не-доступних для загального користування, в темній посуді, бажано, при Т°С +4°С.

 

4… 5…

 


Читайте також:

 1. V. Етичні правила психологічних досліджень
 2. А ви слідуєте цім правилам, коли виступаєте публічно?
 3. Агрегати для приготування, навантаження та внесення добрив.
 4. Агрегати для приготування, навантаження та внесення добрив.
 5. БІОРЕСУРСІВ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИ
 6. Вдосконаленим управління природокористуванням.
 7. Вибір між власним складом і складом загального користування
 8. Види графіків та правила їх побудови.
 9. Види надрокористування
 10. Визначення, класифікація і правила побудови індексів
 11. Вимоги до керівника, правила та принцинципи управління
 12. Відомості про правила охорони і техніки безпеки на підземних гірничих роботах.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальні положення | Правила відбору проб для контролю стерильності в ЛПЗ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.