Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інституційний елемент інфраструктури фінансового ринку.

Розвиток інфраструктури фінансового ринку України повинен здійснюватись згідно міжнародних стандартів, але з урахуванням специфіки нашої країни.

Для розбудови інфраструктури таких сегментів фінансового ринку, як грошовий і кредитний ринок, необхідно посилити ринкові процеси в регіонах та роль у них місцевих органів самоврядування, активізувати створення стабільного і сприятливого для їх розвитку законодавства, здорового конкурентного середовища, сприяти поверненню довіри з боку населення і суб'єктів під­приємницької діяльності. При підтримці з боку держави, необхідно розвивати мережу філій і активізувати інвестиційну діяльність банків та інших фінансово-кредитних установ, що найбільш пристосовані до інвестиційної діяльності, створити спеціальну банківську установу, основною метою якої було б забезпечення довгострокового кредитування.

Фінансові інститути, складно поділити на загальні (наприклад, транспорт в інфраструктурі товарних ринків) та спеціальні (товарні біржі та торгівельна мережа інфраструктури товарних ринків). Так як грошова форма капіталу є найуніверсальнішою, що пронизує всі сторони життя сучасного суспільства й об'єднує всі сфери, то при характеристиці інститутів грошового ринку їх можна розділити на приватні та державні інсти­тути. Стосовно приватних інститутів, то, відповідно до основних функцій грошей (міра вартості, засіб обігу і засіб збереження вартості), історично сформувалась мережа фінансово-кредитних установ, ключове значення в якій відіграють банки. У силу поточності та мобільності грошового капіталу, банки пе­ретворились у найбільш універсальний елемент інфраструктури фінансового ринку, що забезпечує як взаємодію суб'єктів госпо­дарювання, так і здійснення інвестицій, так як і зниження підпри­ємницьких ризиків.

З точки зору довгострокових інтересів самої банківської системи вона потребує стабільного і сприятливого для її роз­витку законодавства, здорового конкурентного середовища, довіри з боку населення і суб'єктів підприємницької діяльності.

Вдосконалення інфраструктури фінансового ринку України у просторовому вимірі передбачає у перспективі розширення кількості та якості системи небанківських інститутів, кожен окремий елемент якої лежить в основі функціонального механізму того чи іншого сегмента фінансового ринку. Вся небанківська частина інституційної складової фінансового ринку характеризується ще меншою впорядкованістю та керованістю порівняно з банківською сферою. Як правило, до складу небанківських фінансових інститутів відносять страхові компанії, державні пенсійні фонди, недержавні пенсійні фонди, інвестиційні фонди, фінансові та трастові компанії, фондові біржі, валютні біржі, депо­зитарії, реєстратори, ломбарди, кредитні спілки тощо.

 


Читайте також:

  1. II. За зміною ступенів окиснення елементів, які входять до складу реагуючих речовин
  2. III. Процедура встановлення категорій об’єктам туристичної інфраструктури
  3. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.
  4. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи.
  5. Азот, фосфор, біогенні елементи та їх сполуки, органічні речовини
  6. Активи як об’єкт фінансового менеджменту
  7. Аналіз витрат на підприємстві за їх елементами та статтями калькуляції.
  8. Аналіз ризикованості підприємства на основі показників фінансового стану.
  9. Аналіз руху грошових коштів у контексті нової фінансової звітності Важливим завданням аналізу фінансового стану підприємства є оцінка руху грошових коштів підприємства.
  10. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  11. Аналіз фінансового стану
  12. Аналіз фінансового стану торгових підприємств




Переглядів: 720

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Стан розвитку інфраструктури фінансового ринку. | Особливості організації та функціонування інфраструктури ринку цінних паперів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.