Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Русь за князювання Володимира Великого (980-1015)

Русь за князювання Святослава (957-972)

Цей князь був більше воїном ніж політиком. М.Грушевський називав його "козаком на престолі".Він був улюбленцем воїнів. Про початок походу завжди повідомляв своїх супротивників: "Іду на ви".

У 8-10 ст. у Причорноморських степах проживали племена хозарів та печенігів. На північно-східнихрубежах - племена булгар. Ведучи активну завойовницьку політику, Святослав вів війни проти них.

Продовжив політику об'єднання слов'янських племен. Підкорив в’ятичів та фінські племена,що сплачували данину Хазарському каганатові. Розпочалась війна з цією державою, в ході якої Хазарський каганат було знищено. Однак ця війна мала і негативні для Русі наслідки - зруйнувавши каганат Святослав відкрив дорогу на Русь кочовикам степу – ордам печенігів,що від того часу розселились у причорноморських степах і стали постійною загрозою для Києва.

968 рік- 1-й болгарський похід Святослава,до якого його підштовхнула Візантія. Вже в перших битвах Святославу вдалось завдати поразки болгарським військам.

Успіхи Святослава викликали страх у Візантії, - через те було підкуплено печенігів аби ті напали на Київ. Святослав змушений був повертатись до Києва.

Така політика Святослава не сприяла внутрішній стабільності Руської держави. Як говорили бояри, звертаючись до нього: "Ти, княже, чужої землі пильнуєш, а свою покинув".

В 972 році,при поверненні до Києва біля Дніпровських порогів на загін Святослава напали печеніги і князь загинув у бою.

Це період початку розквіту Київської Русі. На той час Володимир був одним найяскравіших політиків Європи. В Русі був прозваний "Красним Сонечком", - під таким іменем він фігурував у легендах.

Після смерті Святослава розгорілась боротьба між його синами. Володимир за допомогою варязьких найманців став Київським князем в 980 році.Провадив політику, спрямовану на укріплення держави.

За час правління Володимира було завершено об'єднання східнослов'янських племен в одну державу, Русь перетворилась в найбільшу державу Європи, кордони якої проходили від Карпат до Волги та Кавказу. Змушений був продовжувати боротьбу з печенігами. Для покращення оборони Русі від нападів кочовиків Володимиром було розбудовано проти печенігів земляні укріплення по ріках Трубеж, Сула і Стугна.За час свого правління Володимир провів ряд реформ. Адміністративна реформа:

• замість родоплемінного було запроваджено територіальний поділ держави: ліквідовано племінну автономію та усунуто від влади старі племінні династії;

• поділено державу на землі - "уділи"з своїм центром - великим містом, на чолі такого уділу ставились сини Великого князя ( мав 12 синів) або ж посадники - із найближчого оточення князя.

Релігійна реформазавершилась введенням Володимиром християнства у 988 році.

Володимиром Святославичем було засновано першу державну школу (988) в Київській Русі. Підтримував тісні політичні контакти з Польщею, Чехією, Угорщиною.

Останні роки життя Володимира були затьмарені непокорою синів: повстав Святополк, в 1014 роцівідмовився сплачувати данину Ярослав, що княжив у Новгороді. Під час приготувань до походу проти Ярослава Володимир помер 15 липня 1015 року.


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. Архіви центральних установ Великого князівства Литовського та Речі Посполитої. Литовська та Коронна метрики. Волинська метрика
  3. Великого князівства Литовського й Руського
  4. Використання карти великого масштабу проекції Гаусса-Крюгера
  5. Джерела права Великого князівства Литовського
  6. Доба великого переселення народів.
  7. Додаткова інформація про Великого Кобзаря
  8. Епоха великого переселення народів та східні слов'яни
  9. Завершальна стадія Великого повстання
  10. Київська Русь за Володимира Великого.
  11. Князювання Святослава (964—972 рр.) — сина Ольги й Іго­ря — було спрямовано в основному на розширення кордонів Русі і збройну боротьбу із сусідами.
  12. Напередодні Великого повстання




Переглядів: 890

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Стратегія і тактика виживання людства. Екологічний маніфест. Екологічна культура і мораль нової цивілізації | Русь за князювання Ярослава Мудрого (1019-1054)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.