Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конструкція прохідницьких комбайнів бурової дії.

Типаж та технічні параметри комбайнів.

Сучасні вітчизняні прохідницькі комбайни випускаються трьома машинобудівними заводами. Основними моделями є комбайни з виконавчим органом вибіркової дії.

Ясинуватський машинобудівний завод випускає комбайни серії КСП – комбайни прохідницькі з стріловидним виконавчим органом: комбайни середньої серії – КСП – 21 та КСП – 22; комбайни важкої серії КСП – 32, КСП – 33 та КСП – 35; комбайни надважкої серії для міцних порід КСП – 42 та КСП – 43. Перша цифра означає номер серії, а друга – номер модифікації.

Новокраматорський машинобудівний завод випускає комбайни серії П – прохідницькі, різних модифікацій П – 110, П – 160 та П – 220. Цифра означає сумарну потужність двигунів виконавчого органу в КВт.

Горлівський машинобудівний завод випускає комбайни серії КП – комбайни прохідницькі: КПУ, КПЛ та декілька модифікацій комбайна КПД.

Комбайни бурового принципу дії мають обмежене застосування з причин відсутності великих об’ємів по проведенню капітальних виробок. Ясинуватський машинобудівний завод випускає буровий комбайн ПК – 8М, який застосовується для видобутку калійних добрив, сілі та інших корисних копалин малої міцності в Україні та за її межами.

Прохідницькі комбайни бурової дії з безперервним робочим процесом призначені для проведення підготовчих виробок круглої або арочної (при наявності бермових фрез) форми на повний переріз.

Ці комбайни можна розділити на дві групи:

- для роботи по калійних солях, вугіллю та слабких породах з ƒ≤ 4 ( комбайни ПК – 8М – українського виробництва або «Урал – 10КС» - російського);

- для роботи по породам середньої міцності і міцних з ƒ= 8÷16 (комбайни «Союз -19» вітчизняного виробництва або - КРТ - російського). Комбайни цього класу випускалися за наявності прохідницьких робіт капітальних виробок значного об’єму – в період будівництва і введення до експлуатації нових шахт. На базі них були створені прохідницькі комплекси. Останнім часом на шахтах України вони не застосовуються.

Прохідницький комбайн ПК – 8М – бурової дії з роторним одноосьовим виконавчим органом ( рис. 43 ) призначено для проведення виробок арочної форми діаметром 2,0 або 3,2 м. з кутом нахилу ± 150 по породах з ƒ≤ 4.

Комбайн складається з наступних основних частин: виконавчого органа 1 та його електроприводу; стрічкового конвеєра, розташованого по осі комбайна; відгороджуючого щита 4; вертикального розпірного пристрою 5; гусеничної ходової частини 7; бермових фрез 8 для надання виробці арочної форми; вантажного ковшового пристрою 9; пиловідсмоктуючої установки та системи управління 6.

Виконавчий орган складається з двох планшайб - внутрішньої двохпроменевої 3 і зовнішньої чотирьохпроменевої 2, які обертаються в різні сторони і врівноважують реактивний момент, що виникає при роботі. На променях планшайб концентрично розташовані різцетримачі з різцями для проведення глибоких концентричних щілин. Частина породи, яка розташована між щілинами сколюється спеціальними роликами. Зруйнована гірнича маса накопичується в нижній частині привибійного простору і потім прибирається за допомогою чотирьох ковшів, які встановлено на зовнішній планшайбі. Ковши підхоплюють гірничу масу при обертанні планшайби, піднімають її догори і розвантажують крізь вікно в щиті стрічковий конвеєр комбайна.

Рис. 43 - Комбайн ПК – 8М.

Подача комбайна на вибій здійснюється за допомогою гусеничної ходової частини з гідравлічним приводом. Для збільшення напірного зусилля на траках гусениць встановлено шипи і застосовано спеціальний розпірний пристрій 5. Відгороджуючий щит 4 і система пиловідсмоктування сприяють зниженню концентрації пилу в атмосфері біля комбайну.

Встановлена потужність двигунів комбайна складає 356 кВт. Два двигуна по 110 кВт служать для приводу виконавчого органа. Частота обертання виконавчого органа 7,2 та 12,6 об/хв.; робоча швидкість подачі до 0,2 м/хв, маневрова – до 200 м/год. Маса комбайна 66 т.

Для роботи бурових комбайнів характерне наступне:

- виконавчий орган займає весь переріз виробки і тому доступ до нього для заміни інструмента ускладнено;

- для маневрів потрібен великий радіус розвороту – не менше 25 м;

- неможливо окремо виймати пусту породу і корисні копалини.

Комбайн ПК – 8М випускається Ясинуватським машзаводом і використовується для видобування калійної та повареної солей як в Україні, так і за її межами.


Читайте також:

  1. Алгоритмічна конструкція повторення та її різновиди: безумовні цикли, цикли з після умовою та з передумовою.
  2. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.
  3. Будівельні лебідки, їх призначення, класифікація та конструкція.
  4. Будівельні підйомники, їх призначення, класифікація та конструкція.
  5. Використання спеціальних моделей відведення земельних ділянок під будівництво (державно-приватне партнерство, індустріальні парки, реконструкція кварталів застарілої забудови).
  6. Галузь використання і конструкція автоцементовозів.
  7. Д/з Сили навантаження та напруги в зварних конструкціях.
  8. Електропроводкою називається сукупність проводів або кабелів з кріпильними, підтримуючими і захисними конструкціями і деталями, які до них відносяться.
  9. Заняття №1 Призначення, будова і конструкція панорами ПГ та гарматного коліматора К-1
  10. Комплекси з комбайнами бурової дії.
  11. Конструкція артилерійських гармат.
  12. КОНСТРУКЦІЯ БУКВ, НАПИСАННЯ БУКВ ТА ЧИСЕЛ




Переглядів: 964

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Призначення і класифікація прохідницьких комбайнів. | Комбайни КСП-21 та КСП – 22.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.