Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Визначення оптимальної структури фінансового капіталу

Оцінка вартості капіталу підприємств тісно пов'язана з оптимізацією його структури. Проблема формування оптимальної структури капіталу підприємств виникла порівняно недавно у зв'язку з ринковими перетвореннями в країні. Суб'єкти господарювання, особливо недержавної форми власності і, у першу чергу, акціонерні товариства і товариства з обмеженою відповідальністю стали розробляти свою політику фінансування активів. При формуванні такої політики менеджери підприємств вирішують досить складне завдання: як забезпечити фінансування господарської діяльності, з одного боку, не сильно збільшуючи обсяги позикових коштів, а з іншого боку — не маючи достатньої величини власних джерел фінансових ресурсів. Вирішення цього завдання можливе тільки в процесі оптимізації структури джерел коштів, які забезпечують формування фінансового капіталу підприємств.

Для того щоб забезпечити ефективність формування і використання фінансового капіталу суб'єктів господарювання необхідно обґрунтувати його раціональну структуру.

Обґрунтування структури капіталу — це оптимізація питомої ваги власних і позикових джерел у сукупному обсязі коштів, використовуваних для фінансування бізнесу з позиції інтересів суб'єкта господарювання. Вирішення даної проблеми є досить складним завданням фінансового менеджменту підприємства.

Оптимізацію структури капіталу пропонують здійснювати на основі трьох моделей, у яких використані такі критерії оптимальності: мінімум середньозваженої вартості капіталу, максимум рівня рентабельності капіталу, фінансування активів з урахуванням мінімального рівня ризику. У кожному конкретному випадку можна вибрати ту чи іншу модель для прогнозування раціональної структури капіталу. Однак у своїх дослідженнях, ми запропонували використовувати методику, у якій кінцевий результат визначався як усереднене значення оптимізації структури капіталу по кожній з трьох моделей. При цьому оптимізація структури капіталу здійснювалася в шість етапів.

1. Оцінка підприємства з позиції доцільності формування капіталу вминулому, сьогоденні і майбутньому. На цьому етапі проводиться оцінка діяльності підприємства, порівнюються його цілі і завдання з можливостями залучення грошового капіталу з різних джерел.

2. Аналіз сформованого складу і структури джерел формування капіталу. Аналізується фактичний склад і структура капіталу, виявляються сформовані закономірності і можливі варіанти їх зміни під впливом внутрішніх і зовнішніх факторів.

3. Виявлення основних факторів, які визначають склад і структуру джерел формування капіталу та їх оцінка. Відбираються ті фактори, які найбільше впливають на формування структури капіталу. Це здійснюється з використанням факторного, регресійного і кореляційного аналізу.

4. Вибір критерію оптимальності структури капіталу. Для оптимізації структури капіталу доцільно використовувати кілька критеріїв оптимальності. На наш погляд, найточнішими критеріями оптимізації структури капіталу можуть бути: 1) вартість капіталу; 2) рівень рентабельності капіталу; 3) урахування рівня ризику.

5. Вибір моделі оптимізації структури капіталу. На основі теоретичного аналізу існуючих моделей для оптимізації структури капіталу підприємств реального сектору економіки можна рекомендувати такі три моделі: а) модель середньозваженої вартості капіталу; б) модель фінансового левериджу; в) модель фінансування активів підприємства з урахуванням диференціації рівня ризику, розглянута в ряді наших робіт.

Обрані моделі дозволяють проводити оптимізацію структури капіталу тільки у відповідності зі своїм критерієм оптимальності. Тому результати оптимізації будуть суттєво відрізнятися. У зв'язку з цим доцільніше застосувати комбінований підхід, суть якого полягає в усередненні значень, отриманих на основі трьох базових моделей оптимізації [22]. Для цього можна запропонувати такі формули:

,

де ЧВКОПТ - оптимальне значення частки власного капіталу, отримане на основі усереднених розрахунків по трьох моделях;

ЧВКС.З.В, ЧВКЛ, ЧВКФ.А.Р. - відповідно частки власного капіталу, отримані на основі трьох моделей;

ЧПЗОПТ - оптимальне значення частки позикових коштів, отримане на основі усереднених показників по трьох моделях.

6. Проведення розрахунків з оптимізації структури капіталу. На цьому етапі проводяться розрахунки оптимізації структури капіталу по трьох обраних моделях і визначаються усереднені оптимальні значення частки власного капіталу і позикових джерел коштів. При цьому розрахунки проводяться на багатоваріантній основі.

У розглянутій нами методиці оптимізація структури капіталу виконується окремо для кожного підприємства на багатоваріантній основі. При цьому для кожного підприємства повинні розраховуватися: середньозважена вартість капіталу, рівень фінансового левериджу, показники фінансування активів відповідно до рівня ризику. Безумовно, для виконання цих розрахунків необхідно, щоб підприємства були прибутковими і для свого фінансування широко використовували такі інструменти, як акції й облігації, а також банківське кредитування.


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  3. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  4. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  5. III. Процедура встановлення категорій об’єктам туристичної інфраструктури
  6. Ocнoвнi визначення здоров'я
  7. Адаптивні організаційні структури управління.
  8. Активи як об’єкт фінансового менеджменту
  9. Акціонерні товариства випускають облігації на суму не більше 25 % від розміру статутного капіталу і лише після повної оплати всіх випущених акцій.
  10. Алгебраїчний спосіб визначення точки беззбитковості
  11. Альтернативні джерела формування підприємницького капіталу
  12. Альтернативні теорії капіталу




Переглядів: 673

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методичні аспекти оцінки вартості фінансового капіталу | Показники оцінки результативності формування і використання фінансового капіталу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.