Завдання, джерела, нормативні акти, які використовуються при ревізії коштів у касі
Контроль і ревізія грошових коштів в касі
ЛЕКЦІЯ 6. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКИЙ КОНТРОЛЬ І РЕВІЗІЯ ГРОШОВИХ КОШТІВ
6.1. Контроль і ревізія грошових коштів в касі.
6.1.1. Завдання, джерела, нормативні акти, які використовуються при ревізії коштів у касі.
6.1.2. Ревізія і контроль фактичної наявності касової готівки і дотримання умов її збереження.
6.1.3. Документальний контроль і ревізія касових операцій.
6.2. Контроль і ревізія грошових коштів на рахунках в банках.
6.2.1. Завдання і джерела ревізії.
6.2.2. Ревізія операцій на поточному рахунку.
6.2.3. Ревізія операцій по розрахунках чеками з лімітованих і нелімітованих чекових книжок.
6.2.4. Ревізія операцій з векселями.
Контроль і ревізія грошового обігу й ефективності використання коштів займають важливе місце в системі фінансово-господарського контролю. Це пояснюється тим, що система грошового обігу в умовах ринкової економіки перетворилась із галузевої в таку проблему, яка має важливе значення для зміцнення всього комплексу національної економіки.
У зв’язку з цим важливого значення набуває як поточний контроль надходження, оприбуткування і використання коштів на об’єктах підприємства, так і наступний контроль цих операцій під час проведення ревізій контрольно-ревізійною службою і перевірок податковими органами.
Поточний контроль грошового обігу і касових операцій на підприємствах проводиться на стадії здійснення цих операцій керівниками підприємств і їх підрозділами та бухгалтерською службою при виконанні ними функціональних обов’язків.
Працівники обліку, особливо головні бухгалтери, повинні здійснювати повсякденний поточний контроль за повнотою, правомірністю і своєчасністю операцій, пов’язаних з надходженням коштів та їх правильним і ефективним використанням.
Ревізія коштів і касових операцій є наступною формою фінансово-господарського контролю і здійснюється ревізорами контрольно-ревізійної служби.
Об’єктами контролю і ревізії є збереження коштів у касі, операції з грошовими коштами, цінні папери та облік коштів і операцій з ними. Під час здійснення цих процедур контролю використовується як нормативно-законодавчі й інструктивні матеріали, так і облікова (фактографічна) інформація (рис. 6.1.).