Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фінансовий менеджмент.

Фінансовий менеджмент − це процес управління формуванням і використанням фондів фінансових ресурсів на рівні держави, підприємницьких структур, інших господарських об’єднань, якщо вони здійснюють фінансові операції.

За економічним змістом фінансовий менеджмент – це приведення в дію для досягнення високої ефективності фінансової діяльності всіх складових фінансового механізму. Фінансовий механізм - це система взаємопов’язаних елементів, за допомогою яких фінансовий менеджер здійснює цілеспрямований вплив у цілому на господарську або зокрема на фінансову діяльність на всіх рівнях економічної системи.

Фінансовий менеджмент включає об’єкт і суб’єкт. Об’єкт управління є централізовані й децентралізовані фонди фінансових ресурсів, що створюються і використовуються в усіх ланках державних фінансів. Суб’єкт управління − фінансовий апарат, що зосереджений у фінансових службах міністерств, відомств, об’єднань, підприємств і організацій, апараті міністерства фінансів і місцевих фінансових органах, податковій службі, контрольно-ревізійному апараті, інших фінансових інститутах. Усі зазначені підрозділи фінансового апарату мають свої функції і сферу впливу на фінансові відносини в державі.

Суб’єкт фінансового менеджменту впливає на об’єкт через фінансовий механізм. Основними формами цього впливу є фінансове планування і прогнозування, фінансове регулювання, стимулювання, фінансовий облік і контроль.

Центральне місце у фінансовому менеджменті посідає фінансове планування й прогнозування. У процесі планування й прогнозування проводиться оцінка стану фінансів у державі‚ в підприємницьких структурах‚ в установі чи організації‚ виявляються можливості щодо збільшення фінансових ресурсів‚ їхнього найефективнішого використання‚ скорочення непродуктивних витрат. При прогнозуванні використовується великий обсяг інформації‚що дає змогу глибше дослідити ситуацію‚ що склалася‚ і на цій основі прийняти обґрунтовані рішення. За умов становлення ринкової економіки фінансове прогнозування передбачає застосування більшого переліку прийомів і методів. Це насамперед вільні ціни‚ попит і пропозиція‚ ринок капіталів‚ конкуренція тощо.

Фінансове регулювання як елемент менеджменту застосовується для підтримання оптимальної структури виробництва і розподілу. Воно засновується на використанні різноманітних інструментів впливу. Це податки‚ дотації‚ різні виплати‚ за допомогою яких держава досягає поставлених цілей.

Загалом фінансовий менеджмент включає менеджмент державних фінансів, бюджетний менеджмент, фінансовий менеджмент у підприємницьких структурах. Правову основу фінансового менеджменту становить фінансове законодавство.


Читайте також:

  1. Баланс надходження коштів організації (оперативний фінансовий план) на 20__ р.
  2. Бюджет як основний фінансовий план держави
  3. Бюджет як фінансовий план
  4. Бюджет як фінансовий план держави
  5. Визначення середньої і граничної ціни капіталу. Фінансовий ліверидж.
  6. Вплив розміщення оборотних коштів підприємства на його фінансовий стан.
  7. Ефект фінансового важеля. Фінансовий ризик.
  8. Євро та фінансовий ф'ючерсний ринки.
  9. Зведений кошторисно-фінансовий розрахунок
  10. Лекція 2. Фінансова політика і фінансовий механізм
  11. Лекція 7. Страхування та страховий ринок. Фінансовий ринок
  12. Лекція 8. Фінансовий ринок




Переглядів: 754

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Управління фінансами. Функції органів управління фінансами. | Соціально-економічна сутність податків. Функції податків. Засади і принципи оподаткування.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.145 сек.