Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Основні етапи в розвитку виробничих структур на автомобільному транспорті

Основні етапи в розвитку виробничих структур на автомобільному транспорті можуть бути встановлені шляхом зіставлення динаміки таких показовий, як кількість автомобілів, чисельність працюючих і капітальні вкладення в основні виробничі фонди. Аналіз зміни під часі цих показовий дозволяє зробити висновок про те, що виробничі структури ВАТ регіону проходять в своєму розвитку три якісно різних етапу.

Перший етапхарактеризується формуванням елементів виробничої структури ГЛТ автотранспортних підприємств, стоянок рухомого складу, зон проведення ремонтно-профілактичних робіт, парку рухомого складу і перетворенням ВАТ в одну з найважливіших галузей регіональної інфраструктури. Цьому сприяє прискорений розвиток дорожньої мережі, в тому числі будівництво доріг з вдосконаленим покриттям. Незначна потреба у вантажних автомобільних перевезеннях на цьому етапі зумовлює нерозвиненість і слабу связність виробничої структури ВАТ регіону. Практично кожне велике промислове підприємство має своє, як правило, «карликове» автогосподарство, автотранспорт загального користування «об'єднує» в регіоні частіше за все лише одне-два малопотужних автотранспортних підприємства.

Другий етапв розвитку виробничих структур ВАТ регіону характеризується переважаючим впливом екстенсивних чинників. На цьому етапі збільшення об'ємів перевезень забезпечується в основному розвитком виробничої структури і, насамперед, чисельність парку. По мірі збільшення потреби в перевезеннях формування ПС йде за рахунок значного залучення додаткових працяових ресурсів. Дуже вузька виробнича база забезпечує широкі можливо у виборі політики розвитку ПС шляхом будівництва нових АТП, насичення їх новими, більш довершеними автомобілями.

Основним змістом другого етапу є затвердження автотранспорту загального користування як передової форми організації ВАТ. Він грає все більшу роль в перевезеннях вантажів. Це виражається в збільшенні його частки як в об'ємах перевезень, так і чисельність рухомого складу.

Однак до кінця цього періоду вичерпуються багато які зовнішні джерела екстенсивного розвитку ВАТ регіону. Як правило, скорочуються об'єми капітальних вкладень на розвиток автомобільного транспорту. Меншає виділення палива для його потреб. Скорочується притока робочої сили. Більш того висока працяомісткість автотранспортного виробництва і що складається в більшості регіонів демографічна ситуація вимагають еконобагато витрачання працяових ресурсів. У результаті істотно обмежуються можливості екстенсивного розвитку виробничої структури, її розширення за рахунок будівництва нових підприємств, збільшення парку автомобілів.

У цих умовах на третьому етапірозвиток виробничих структур супроводиться змінами в співвідношенні екстенсивних і інтенсивних чинників економічного зростання. Інтенсифікація автотранспорту, його структурна перебудова стають необхідними умовами зростання провізних можливостей. Такими, що Переважають в розвитку ПС стають інтенсивні чинники, і передусім за рахунок кращого використання дефіцитних для умов конкретного регіону ресурсів, відведених територій і вже створених виробничих потужностей.

Зрозуміло, така трьохетапна схема не охоплює всієї складності і багатоаспектності еволюції виробничих структур, але вона відповідає основному змісту і напряму розвитку автотранспорту.

Для того щоб встановити, на якому етапі розвитку знаходиться виробнича структура ВАТ конкретного регіону і визначити хронологічні рамки окремих етапів, необхідно вибрати відповідні показники. При цьому потрібно враховувати, що її періодизація (як і всього ВАТ регіону), з одного боку, природним образом базується на періодизації розвитку народного господарства конкретного регіону, що обслуговується автотранспортом. Це зумовлюється тим, що вантажний автотранспорт є одним з найважливіших елементів регіональної інфраструктури, багато в чому що визначає результати функціонування практично всіх галузей в регіоні. Але, з іншого боку, вона не може бути простим і прямим вираженням періодизації розвитку народного, господарства. Автотранспорт як інфраструктурна галузь володіє своїми специфічними закономірностями і відносною самостійністю розвитку і підлягає розподілу, на періоди відповідно до виникаючих на йому явищ і процесами.Читайте також:

 1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
 2. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
 3. III. Етапи розробки програмного забезпечення
 4. III. Процедура встановлення категорій об’єктам туристичної інфраструктури
 5. III.Цілі розвитку особистості
 6. III.Цілі розвитку особистості
 7. III.Цілі розвитку особистості
 8. IV. Закономірності структурно-функціональної організації спинного мозку
 9. Iсторiя розвитку геодезичного приладознавства
 10. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.
 11. VІ. План та організаційна структура заняття
 12. VІ. Структурно-логічні схеми
Переглядів: 530

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття виробничої структури | Регулювання земельних відносин

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.