МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Тема 5. Економічний механізм управління природокористуванням та охороною НПСТема 4. Техноекологія. Сучасні види науково-практичної діяльності в галузі охорони НПС Тема 3. Екологічний моніторинг і система екологічної інформації Поняття про природокористування Угруповання та екосистеми Основні терміни та поняття екології Екологічні фактори та їх класифікація. Характеристика абіотичних факторів. Біотичні фактори і загальні закономірності їх взаємодії: нейтралізм, аменсалізм, коменсалізм, конкуренція, ресурс – експлуататор, мутуалізм. Пристосування живих організмів до змін умов НПС. Поняття і структура популяції. Статева, вікова, генетична, просторова та екологічна структури. Розмір і динаміка чисельності популяції. Популяція як об’єкт використання, моніторингу та управління. Синекологія – наука про екосистеми. Визначення екосистеми. Склад і функціональна структура екосистем: автотрофи та гетеротрофи. Основні процеси в екосистемі. Харчові ланцюги та трофічні рівні. Потоки речовини та енергії в екосистемах. Стабільність і розвиток екосистем. Біосфера. Основні функції біосфери: газова, концентраційна, окислювально-відновлювальна та інформаційна. Потоки енергії у біосфері. Правило 10 % та 1 %. Біотичний колообіг. Вчення В.І.Вернадського про біосферу. Етапи еволюції біосфери. Основні екологічні закони. Періоди антропогенного впливу на НПС. Взаємозв’язок макроекономіки та макроекологія: залежність економіки від ресурсів біосфери. Природні ресурси та їх класифікація. Принципи природокористування. Основні джерела забруднення довкілля. Глобальні екологічні проблеми сучасності. Екологічна безпека територій, екосистем та людини: поняття та приницпипи. Екологічно прийнятний ризик: оцінка, співставлення та управління. Основні види екологічного моніторингу. Збір, накопичення та аналіз екологічної інформації. Поняття про екологічне нормування. Нормативні показники забруднення повітряного середовища, водних об’єктів та земельних ресурсів (ГДК, ГДВ, ГДС, ГДЕН, ТПВ, ТПС, МДР, ОБРВ). Санітарно-захисні зони. Кризисні екологічні ситуації.
Екологічна технологія, її завдання. Очищення газодимових викидів. Очищення промислових і комунальних стоків. Основні напрямки безвідходних технологій. Екологічна паспортизація виробничих об’єктів. Екологічна експертиза та її типи: державна, громадська, наукова. Екоменеджмент та екологічний маркетинг. Екологічний аудит. Екоінжиніринг.
Економіка природокористування: означення, складові та основні завдання. Економічна оцінка природних ресурсів. Екологічні податки: – платежі за встановлені ліміти на викиди полютантів у атмосферне повітря, скиди у водні об’єкти та розміщення відходів на земельних угіддях; – штрафні платежі за перевищення встановлених лімітів; – платежі за ресурси: відшкодування затрат на відтворення природних ресурсів (у % від вартості реалізованої продукції), рентні платежі за використання кращих природних ресурсів, штрафні платежі за понаднормове використання ресурсів. Порядок сплати збору за забруднення НПС. Фонди охорони НПС: державний та місцеві. Досвід економічно-розвинених країн у сфері екологічного оподаткування та оцінки економічних збитків. Необхідність вдосконалення механізму екологічного оподаткування.
Читайте також:
|
||||||||
|