Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Електронна книга

Переваги приладу

• Компактні розміри

• Зручність налаштування

• Сумісність із комп'ютером

 

Лекція 11

1.2.Сучасні способи запису та відтворення звуку

1.3.Телевізор, відеомагнітофон

1.4.Багатофункціональний планшетний лазерний та струменевий пристрій та його використання, відеокамера, DVD та їх використання

 

1.1. Електронна книга

 

Електро́нна кни́га (англ. e-book, e-text) — версія книги в електронному (цифровому) вигляді. Такі книжки можна читати за допомогою комп'ютерів, мобільних телефонів чи спеціалізованих пристроїв.

В англомовних країнах для позначення цифрових версій книг, для зберігання яких використовують відкриті формати, засновані на простих текстових файлах, застосовують також термін e-text (англ. електронний текст).

Електронними текстами називають також навчальні електронні посібники, до складу яких, окрім тексту, належать растрові зображення, приклади даних, вправи, спеціально написані коментарі і відповіді на можливі запитання.

Електронні книги іноді закодовані видавцем книги для обмеження кола користування, тоді як електронні тексти розповсюджуються вільно.

Одним із технічних споживачів електронних книг є Електронна бібліотека, яка надає користувачу (в основному Інтернету) екземпляр даної книги у певному форматі.

Формати Електронні книги можуть розповсюджуватися у файлах різних форматів, зокрема:

• простий текст (plain text).

• текстові з оформленнням — HTML, відкритий формат електронних книг (OPF FlipBook), OpenDocument, SGML, XML, FictionBook (.fb2), TeX, PDF, HTMLHelp (.chm), Microsoft (.lit), eReader, PostScript (.ps, .eps), ExeBook, Mobipocket (.prc) та ін.;

• графічні растрові — TIFF, JPEG, DjVu и т. п.;

• мультимедіа книги — SWF, EXE, мультимедіа книга і т. ін.;

• Файли деяких форматів (OpenDocument, PostScript, PDF, MS Word DOC та ін.) окрім тексту можуть містити і растрові або векторні зображення.

Переваги

невеликий обсяг (на комп'ютері можна зберігати десятки і сотні тисяч книг);

можливість повнотекстового пошуку (якщо текст книги розпізнано чи набрано);

можливість швидкої і простої зміни гарнітури і кегля;

можливість читання книг при низькому рівні освітлення (на пристроях з підсвічуванням);

можливість прослухати (англ. text-to-speech, аудіокнига) текст книги;

низька вартість розповсюдження (у більшості випадків оплачується тільки обсяг інформації, переданої через комп'ютерні мережі, або фізичний носій, наприклад, компакт-диск).

реалізований механізм пошуку по тексту, перехід по гіперпосиланнях, відображення тимчасових виділень і зауважень

можливість відображати анімовані малюнки, мультимедійні кліпи і відтворювати аудіо-книжки та mp3-файли.

Недоліки

потенційна несумісність з новими апаратним чи програмним забезпеченням (щоб уникнути цього, використовують прості або стандартизовані відкриті формати);

екрани деяких пристроїв швидко перевтомлюють очі;

розширення екранів більшості пристроїв сьогодні таке, що «якість зображення» на них поки що значно гірша, ніж у паперового аналога;

час роботи переносного пристрою від батареї обмежений;

значні незручності викликає переведення в такий формат паперових видань з великою кількістю ілюстрацій (наприклад, роботи з історії мистецтва, фотоальбоми, збірники карт тощо);

окремі автори та паперові видавництва вважають цю технологію грабіжницькою

висока вартість, еквівалентна 50-100 друкованим книгам

Апаратні платформи

iPad

iPad (вимовляється «айпе́д», хоча частіше назву неправильно вимовляють як «айпа́д») — серія планшетних комп'ютерів від Apple Inc. Заявлені як проміжний варіант між ноутбуками MacBook і портативними медіаплеєрами iPod Touch, здатний виконувати певні операції, пов'язані з переглядом відео, прослуховуванням аудіозаписів, читанням електронних книг, а також використанням можливостей Інтернету краще за обидва вищевказані пристрої. iPad використовує ту ж саму операційну систему, що й iPhone та iPod Touch. Керування здійснюється пальцями через сенсорний дисплей Multi-touch, що не схоже на попередні планшетні комп'ютери, які використовували перо. Для перегляду інтернету використовується Wi-Fi або 3G. USB кабель синхронізує iPad з комп'ютером через програму iTunes, так само як і iPhone.

iPad був презентований 27 січня 2010 року на прес-конференції Apple у Сан-Франциско. Спочатку iPad продавався в США, потім в Австралії, Канаді, Франції, Німеччині, Італії, Японії, Іспанії, Швейцарії та Великобританії. В Австрії, Бельгії, Гонконзі, Ірландії, Люксембурзі, Мексиці, Нідерландах, Новій Зеландії та Сингапурі

 

 

1.2. Сучасні способи запису та відтворення звуку

Звукові технічні засоби навчання – це такі засоби, які складаються з двох частин. Перша – це носії інформації. Друга – це апаратура, за допомогою якої записується і відтворюється звукова інформація.

 

Носіями звукової інформації є пластиковий диск (платівка), магнітна стрічка, відеомагнітна стрічка, оптичний диск, кіноплівка, флеш-пам’ять.

 

Апаратура, за допомогою якої записується і відтворюється звукова інформація: грамофони, патефони, програвачі, електрофони, магнітофони, радіоприймачі, відеомагнітофони, відеопрогравачі, телевізори, звукоперетворюючі пристрої кіноустановок, лазерні фонопрогравачі.

Звукова інформація – це така інформація, яка розрахована на сприймання органами слуху.

Звуковий запис – це фіксування звукових коливань (механічних коливань середовища) на носії звукової інформації.

Відтворення звукового запису – це відтворення звукових коливань, записаних на носії звукової інформації.

Стирання звукового запису – це вилучення звукових коливань, які нанесені на носій звукової інформації.

Існує п’ять способів запису і відтворення звуку: електромеханічний, оптичний, магнітний, лазерний і електричний. Всі вони є електричними. Між ними є багато спільного. У зв’язку з цим всі способи запису звуку можна об’єднати в одну схему, а способи відтворення звуку в другу схему.

Звук від його джерела надходить на мікрофон, в якому енергія звукових коливань перетворюється на енергію електричних коливань звукової частоти. Ці коливання дуже слабкі і їх потрібно підсилити. Для цього використовується підсилювач. У зв’язку з цим електричні коливання з мікрофона надходять до підсилювача і підсилюються. Далі, в залежності від виду запису, в записуючому пристрої підсилені електричні коливання перетворюються в механічну, оптичну, магнітну, лазерну енергію, яка “пише” звук, тобто залишає “слід” на грамплатівці, кінострічці, магнітній стрічці, компакт-дискові, флеш-пам’ті.

При відтворенні звуку відбуваються процеси, зворотні до тих, які відбувалися при запису звуку.

Звукові коливання, які зафіксовані на носіях, надходять до відповідних звуковідтворюючих пристроїв, де перетворюються в електричні коливання звукової частоти. Звідти надходять на підсилювач, де підсилюються і, надійшовши до гучномовця, перетворюються у звукові коливання.

Звукові технічні засоби навчання досить поширені. Існують десятки різних видів, зокрема:

1. Комплекти грамплатівок, об’єднані в фонохрестоматію з різних шкільних дисциплін.

2. Магнітні записи програмних художніх, літературних і музичних творів, казок та оповідань для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.

6. Програми для лінгафонних кабінетів з іноземної мови.

7. Записи з радіо спеціальних навчальних і виховних передач для учнів: документальні; драматичні; фрагменти радіоспектаклів; радіокомпозиції; літературні твори; радіоінсценівки; радіолекції; радіоекскурсії; опери, оперети, симфонії, народні пісні, тематичні добірки.

Така велика концентрація інформації, доступність і простота її відтворення дає змогу значно збагатити, поглибити, урізноманітнити форми і методи навчання, сприяти вихованню в учнів інтересу до предметів, потреби самостійного читання, здатності мислити словесно-художніми образами.

Готуючись до занять з використанням звукової інформації, потрібно пам’ятати, що сприймання її учнями має певні риси:

1. “Ілюзія участі кожного учня”.

2. Інтимність звертання неначе до кожного учня.

 

3. Співпереживання, вживання в передачу.

4. Емоційна та інтелектуальна єдність.

5. Пробудження фантазії – створення в мозку зорового ряду, що відповідає слову.

Під час використання звукової інформації вчитель повинен уважно слідкувати за сприйманням її учнями і при відсутності належної активності вживати відповідних заходів.

 

Телебачення – це передача зображень на відстань. Днем народження телебачення вважається 9 травня 1907 року. Винахідниками телебачення є три російських вчених і винахідники: Розінг Б.Л., Столетов О.Г., Попов О.С. Вперше телевізійне мовлення в нашій країні розпочалося в 1931 році.

 

Минуло більше 100 років з часу винаходу телебачення, а нині воно стало частиною нашого життя. Завдяки телебаченню ми маємо можливість оперативно спостерігати за подіями, які відбуваються в будь-якій точці земної кулі, в космічному просторі, на Місяці та планетах Сонячної системи, під землею і під водою, за процесами, які відбуваються в мікро- і макросвіті.

 

Телебачення стало одним з основних джерел політичної, економічної, соціальної, культурної, наукової, технічної і освітньої інформації. В багатьох випадках воно випереджує друковані засоби масової інформації і в якійсь мірі замінює їх.

 

І, нарешті, телебачення міцно увійшло в загальноосвітню школу. Через систему телебачення учні отримують достовірну об’єктивну інформацію, яка сприяє поліпшенню навчально-виховного процесу.


Читайте також:

  1. Главная книга.
  2. Електричний струм в металах. Термоелектронна емісія. Контактні явища
  3. Електронна будова атома
  4. Електронна і люмінесцентна мікроскопія.
  5. ЕЛЕКТРОННА МІКРОСКОПІЯ
  6. Електронна пошта
  7. Електронна пошта
  8. Електронна пошта
  9. Електронна пошта НБУ —загальна характеристика
  10. Електронна пошта та принципи її функціонування. Поштові стандарти. Електронна адреса.
  11. Електронна поштова розсилка




Переглядів: 1346

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ДОКУМЕНТ-КАМЕРА | Загальна характеристика телебачення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.