Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Електронна і люмінесцентна мікроскопія.

Самостійне вивчення.

Загальна характеристика грибів, їх морфологія, фізіологія, значення та застосування.3. Поняття про рикетсії, мікоплазми, мікробактерії, хламідії, віруси, пріони.

Гриби. (Fungi) мають міцелії розмножуються спорами і не мають хлорофілу. Актиноміцети – променисті грибки спричиняють – захворювання на антикомікоз. Актиноміцети мають нитчасту будову, органи плодоношення спори.

Цвільові гриби – гіфоміцети ( знаходяться на харчових продуктах). Міцелій плісені поділений на окремі клітини або являє одну клітину. Представниками є головчаста цвіль (Mucor та penicillium) пеніцилін кістевик.

Гриб Аспергіл (Aspergillus) Лійчаста цвіль, має багатоклітковий міцелій від основної гілки відходять плодоносні гілки – кондієносці на кінці потовщення – стерирги, а на стерингах- конідій-спори. Хвороба аспергільоз.

Criptococus дріжджі – аскоміцети. Клас сумчастих грибів. Форма кругла, видовжена, лимоноподібна. Має двоконтурну оболонку і ядро. Розмножується брунькуванням або спороутворенням. В 1 клітині від 2 – 12 спор. Патогенні – криптококи. Не справжні гриби які мають багатоклітинний міцелій, розмножуються спорами. Клітини мають оболонку, цитоплазму, ядро. Збудники дерматомікозів.

Рикетсії за своїми властивостями займають проміжне становище між бактеріями та вірусами. Поліморфні мікроорганізми мають вигляд паличок, коків довжиною 0,3 – 1,2 мкм і товщиною 0,2-0,3 мкм, диплококів, ниточок, а іноді коротеньких ланцюжків. Рикетсії живуть і розмножуються тільки в живих клітинах тварин і людини. Хвороби Ку-лихоманка, висипний тиф, кліщовий рекетціоз.

Мікоплазми -мікроорганізми з групи плевропневмоподібних, займають проміжне місце між бактеріями і вірусами. Поліморфні. Хвороба – респіраторний мікоплазмоз.

Фаги - паразити мікроорганізмів. Фаги є вірусами, не мають клітинної будови. Форма найрізноманітна. Ділять на 6 груп, мають ДНК і РНК.

Хламідії – це дуже дрібні мікроорганізми 0,30-0,45 мкм. Хвороби – орнітоз, вірусний ензоотичний аборт овець і кіз.

Віруси – внутрішньоклітинні паразити. Властивий їм внутрішньоклітинний паразитизм, здійснюється на молекулярно - генетичному рівні. Хвороби ящур, чума і інші.

Пріони – високо молекулярні білки, термостійкі. Викликають захворювання енцефалопатія великої рогатої худоби.

Для дослідження вірусів і бактерій використовують електронний мікроскоп в якому замість світлових променів (як у звичайному мікроскопі) використовують потік електронів, які випромінюються електронною пушкою. В електронному мікроскопі можна розглядати об’єкти в 100-150 раз менші ніж у звичайному мікроскопі.

Люмінісцентну мікроскопію застосовують в загальному діагностичному комплексі при багатьох інфекційних захворюваннях людини і тварин (туберкульоз, паратуберкульоз, сказ). Вона грунтується на здатності мікобактерій та інших збудників інфекційних захворювань до забарвлення люмінесцентними фарбами і світінню під впливом синьо фіолетового світла. Люмінесцентний спосіб мікроскопії більш чутливий, але менш специфічний, ніж світловий, тому його використовують як сигнальний.


Читайте також:

  1. Електричний струм в металах. Термоелектронна емісія. Контактні явища
  2. Електронна будова атома
  3. Електронна книга
  4. ЕЛЕКТРОННА МІКРОСКОПІЯ
  5. Електронна пошта
  6. Електронна пошта
  7. Електронна пошта
  8. Електронна пошта НБУ —загальна характеристика
  9. Електронна пошта та принципи її функціонування. Поштові стандарти. Електронна адреса.
  10. Електронна поштова розсилка
  11. Електронна реклама




Переглядів: 1292

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні групи мікроорганізмів, принципи класифікації, форми бактерій, будова, величина, рух та захисні властивості. | Дихання мікробів та типи дихання. Ферменти мікробів. Значення ферментів у народному господарстві.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.