Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Економічний ризик – це загроза втрат підприємством частини своїх ресурсів, недоотримання доходів або появу додаткових витрат у результаті здійснення конкретних видів діяльності.

Економічний ризик у загальному вигляді треба розглядати як можливість або загрозу відхилення результатів конкретних рішень або дій від очікуваних.

Поняття ризику

Наявність невизначеності в діяльності господарчих суб’єктів зумовлює виникнення ризиків, без урахування яких неможливий розвиток підприємства.

Треба зауважити, що ці відхилення можуть бути пов’язані як з втратами, так і з додатковими придбаннями. Але далі ми будемо розглядати загрози втрат підприємств, пов’язаних з їх господарською діяльністю, що необхідно для розробки адекватних заходів, спрямованих на зниження втрат. У зв’язку з цим під ризиком у подальшому будемо розуміти:

Ризик виникає в результаті специфіки і особливостей ринкових механізмів, певної свободи дій суб’єктів ринку, впливу факторів зовнішнього середовища, суб’єктивних особливостей осіб, які приймають рішення і т.д.

Ризик має місце тільки там, де можливі, як мінімум, два сценарії розвитку подій. У ситуації, коли можливий тільки один результат, незалежно від того, чи йде мова про збитки, чи придбання, ризик відсутній, оскільки альтернатив немає.

Невизначеність і породжений нею ризик є невід’ємною частиною практично всіх прийнятих рішень в економіці і бізнесі. Вони існують об’єктивно, незалежно від того, чи беруть їх до уваги, чи ігнорують.

Наслідком ризику є те, що прийняті рішення часто відносяться до помилкових: вигоди – скромніше, а витрати – більші ніж очікували. За помилки треба платити. Треба платити і за те, щоб застрахуватися від помилок. Це справедливо для всіх суб’єктів господарської діяльності – споживачів і виробників, покупців и продавців – і призводить до значних витрат сил, засобів, часу і енергії, неоптимального розподілу ресурсів, які є в наявності.

Більшість господарських (підприємницьких) рішень, наслідки яких проявляються у майбутньому, мають невизначений результат. Особливо значний ризик притаманний інноваційній діяльності. Наприклад, новий (модернізований) товар може виявитися незатребуваним, тоді як на момент рішення про його розробку і виробництво було уявлення, що попит на нього буде стабільним. Ризик може проявитися і в тому, що на даному ринку новий товар може бути не реалізований у тих обсягах, які були розраховані за результатами маркетингових досліджень. Приймаючи рішення про проведення рекламної кампанії нової продукції, зазвичай, не можна бути цілком впевненим у її ефективності. Вибираючи варіанти цінової стратегії для проникнення на нові ринки, не можна бути цілком впевненим в успіху підприємства, оскільки конкуренти можуть відповісти адекватними діями. Як наслідок цих ситуацій – можливість збитків або недоотримання доходів.

Однак ризик треба розглядати як силу, що просуває підприємництво вперед, як можливість досягнення успіху тими, хто здатен ризикнути. Підприємницький досвід свідчить, що більшість підприємств, що досягли успіху, зобов’язані цим розробці і виведенню на ринок нових товарів, впровадженню нових методів виробництва і збуту, проникненню на нові ринки, хоча це й пов’язано з ризиком. Бездіяльність у сфері бізнесу пов’язана з ризиком невикористаних можливостей.

Проблема ризику займає важливе місце в обґрунтуванні варіантів господарських рішень, як пов’язаних з активною діяльністю, так і з пасивною поведінкою. Розумність поведінки при прийнятті тих чи інших господарських рішень не в тому, щоб ігнорувати невизначеність і ризик, а певним чином їх враховувати і обґрунтовано розробляти заходи, спрямовані на їх усунення, зниження або компенсацію.


Читайте також:

  1. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  2. III. РИЗИК ТА ПРИБУТКОВІ СТАВКИ
  3. VIII. Реакції, в результаті яких утворюються високомолекулярні сполуки
  4. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  5. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  6. Абстрактна небезпека і концепція допустимого ризику.
  7. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  8. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  9. Адміністративно-територіальний устрій та соціально-економічний розвиток
  10. Аксіоми безпеки життєдіяльності.
  11. Аксіоми безпеки життєдіяльності.
  12. Актуальність безпеки життєдіяльності. Сталий розвиток людини




Переглядів: 1381

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Під невизначеністю треба розуміти неможливість оцінки майбутнього розвитку ситуацій, як з точки зору імовірності їх реалізації, так і з точки зору виду їх проявлення. | Класифікація ризиків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.